Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a klikkerröl?

Vélemények a klikkerröl?

Figyelt kérdés
én most vettem de hát,a hangja idegesitő és a kutyáim magasról leszarják,sőt egyik inkább menekül elöle
2010. aug. 20. 12:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Előbb "klikkeld be" - semmit ne csináljon csak hallja a hangot és kapja a jutalomfalatot. Nagyon gyorsan össze fogja kötni h ez jó dolog. Tanítani csak utána kezdheted el, de MINDENKÉPP olvass utána h hogyan. Klikkerrel nagyon könnyű tanítani de aki nem ért hozzá annak csak kudarcélménye lesz vele.
2010. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A klikker használatában nagyon fontos az időzítés.

Fontos, hogy a jó pillanatban a jó dolgot erősítsd meg vele. A klikker nem távirányító, nem tudod vele irányítani a kutyádat. A klikkert általában fényképezőgépnek szokták nevezni, mert a jó dolgot 'fényképezi le' a kutya szemében.

A klikkelést nagyon fontos, hogy MINDIG JUTALOM KÖVESSE!

A bekondícionálás a legfontosabb. Naponta kb 20x játszd el a kutyussal azt, hogy Klikk/Jutalom.. K/J.. K/J.

Egy idő után rájön, hogy a klikk mindig azt jelzi, hogy na most jön a jutalom. :)

Az én kutyámnál (kölyök) két nap elég volt ahhoz, (kb 40x) hogy rájöjjön, mi is az a klikk, és azóta nagyon sok mindent tanultunk vele.

Utána jöhetnek a gyakorlatok. Én a helyedben először a behívással kezdeném. Hívnám, és ha odajön, K/J.

Aztán ezt is sokszor gyakorolni. A klikkerrel szinte bármit megtaníthatunk, akár fokozatosan is. Amikor valami olyat csinál, ami számunkra kívánatos, K/J. Egy idő után majd köthetjük vezényszóhoz is. De a klikker.hu-n is sok mindent olvashatsz a klikkeről és annak használatáról!

Valamint szerintem keress fel klikkerrel tanító kutyaiskolákat, ott is szívesen várják a kérdéseidet, és akár ki is próbálhatnátok. :)

2010. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D
2010. aug. 20. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!