Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kislány kutya ivartalanítása...

Kislány kutya ivartalanítása után mennyi ideig normális hogy nem teljesen önmaga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap 1-kor ivartalanították a kutyánkat és elég furcsa dolgokat tapasztalunk.

Alig tudjuk lefektetni,mászkál,néha bekómál és egy pontra mered,majd hirtelen elindul.

2 napja nem aludt egy percet sem,mert nem fekszik le és mivel egy 40kg-os kutyáról beszélünk,nem is tudjuk lefektetni.

Beszéltünk az állatorvossal többször is,hogy őszinte legyek nem nagyon érdekli.Annyit mondott hogy adjunk neki fájdalomcsillapítót,azért nem fekszik le mert fáj a hasa.Ja,meg hogy tápos a kutya :s.

Volt már másnál hasonló?Mikor múlt el?Normális ez?

Nagyon aggódunk,már az is megfordult a fejünkben hogy túltolta az altatót és sérült az idegrendszere.Nagyon félünk,a kutya remeg,mindjárt összeesik,de nem fekszik le.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 1. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha túltolta volna az altatót, akkor éppen hogy kába lenne, és nem kelne föl. Abban igaza van, hogy fájdalmai lehetnek, plusz gondolj bele, idegen helyre kerül, hasi műtéte van, azért félni is van oka a fájdalmai mellett. Persze hogy nem mer\nem tud aludni mikor szenved.
2021. ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fáj neki és a kialvatlanságtól, fájdalomtól (félelemtől) remeg. Pár nap múlva jobban lesz - tudom, ez most nem vígasztal -, ha van otthon fájdalomcsillapító, adjál neki. (Ha nincs, akkor szerezz :) Az is sokat javítana az állapotán, ha tudna egy kicsit aludni végre.
2021. ápr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen,tudom, és köszönöm a választ!

De annyira rossz nézni hogy szinte összeesik olyan fáradt és nem tudjuk lefektetni.....hogyan tudnánk? Nincs erre valami mód?

2021. ápr. 1. 15:27
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Adtatok neki fájdalomcsillapítót? Ha igen, hátha lefekszik,
2021. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen,már tegnap,bár injekciót is kapott a műtét után....ma kapott egy darabot és majd este fog még,de semmi változás :/
2021. ápr. 1. 15:36
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bizony a félelem is lehet az ok. Ha nyugtalanok vagytok, vagy gyanítjátok hogy elszúrt valamit az orvos, nem árt kontrollt kérni egy másik dokitól.
2021. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%
Ezt nektek ivartalanítás hivők! Még hogy nem lessz semmi baja. Szegény kutyus. :(
2021. ápr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a NORMÁLIS válaszokat!


#7-es

Na,na....azért légyszíves mielőtt kiírsz egy ilyen komoly témában kommentet gondold végig.Nem szeretném ragozni a dolgot,tájekozódj légyszíves.Inkább túlvagyunk most egy műtéten,minthogy utána meg futkozzunk 600 műtétre mert daganatos,tüzelés miatt begyullad a méhe stb.....

Arról nem is beszélve hogy fiú tesója van és még véletlenül sem szerenténo szaporítók lenni!!

Mindemellett törzskönyvesek tehát alapból is ivartalanítani kell.

Tudom hogy szenved,fáj neki,én is sajnálom...de azt sosem bocsátanám meg magamnak ha később az miatt lenne baja,mert én felelőtlen voltam és nem ivartalanítottam!

Azt az elvet vallom,hogy felelős gazda ivartalanít! Nem erre irányult a kérdés.

2021. ápr. 1. 15:52
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne aggódj, a hasi műtét nagy műtét, érthető, hogy most még nincs jól. Vannak kutyák, akiket jobban megvisel. Ha kétségeid vannak, nézesd meg egy másik dokival is. Viszont ne stresszeljetek a kutya előtt, mert az sem tesz jót neki. Nekem ivartalanított mentett szuka kutyám van, igaz, az ivartalanításkor még a fajtamentésnél volt, de ő szépen felépült.
2021. ápr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
NE adjatok neki embergyógyszert, fájdalomcsillapító stb., mert sok embergyógyszer halálos méreg a kutyának. Állatgyógyszert kaphat csak.
2021. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!