Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Szólnának" ezért az állatvédő...

"Szólnának" ezért az állatvédők szerintetek?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban van egy fiatal pár, akik tavaly idehoztak az amstaff kutyusuk mellé még egyet. Azóta a nőstény harmadjára vemhes, folyamatosan adják tovább a kiskutyákat.

Az a gond, hogy látszik rajtuk, hogy nem tenyésztők... Nem vagyok egy küllemről ítélő, de az embereknek az a tipikus proli kinézete van, viselkedés is társul hozzá. Pl. a két nagy kutya nincs megnevelve, csak ordítanak velük, meg szidják őket. Be vannak zárva az előkertbe, emiatt bárki sétál az utcán (akár a túloldalon is), ugatnak és tépik a kerítést, vagy egymást. Arra is volt már példa, hogy amikor álltak ki a szomszédok a kocsival, az egyik kiszaladt és elkapott egy erre sétáló nőt kiskutyával. A kiskutya úgy úszta meg, hogy amikor 5 percnyi tépés, meg rángatás után elengedte, a nő kiszedte a szájából és a saját kezét tette oda, hogy azt kapja el a kutya. Mentő lett a vége, de már az egész utca kint volt, olyan sikítás és morgás volt...


Nincs velük foglalkozva, nincsenek megnevelve egyáltalán, mellé még "tenyésztve" is vannak. Érdemes lenne ezt jelenteni valahol? Foglalkoznak ilyen ügyekkel? Vagy amíg nem éheznek, nincsenek véresre verve, semmi nem fog történni?

(nem a kutyák ellen szeretnék lépni, hanem a gazdáik ellen)


2021. ápr. 2. 13:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincs szomorú életem ,nem jelentgetem fel a lakókörnyezetemet és nem ütöm bele az orromat más dolgába,ha valami bajom van valamivel akkor személyesen járok utána és nem sunyi módon másokkal próbálom elintéztetni a piszkos munkát mint te...
2021. ápr. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
90%
Megpróbálkozhatsz a Szurkolókkal, mert attol, hogy 'csak' 2 kutyáról van szó, attól még ez szaporítás és nagyon nem jó a kutyának. Illetve ahogy egy másik válaszoló írta, simán mehet a feljelentés is a regisztrációs szám hiánya miatt. Ahol hirdeti, azt folyamatosan jelentsd fel, mert sem a facebook, sem a jófogás és társai sem ad már teret a szaporítóknak. Én mindent megtennék, hogy ne szaporítsák halálra szegény kutyát.
2021. ápr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!