Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van egy törzskönyves szuka...

Ha van egy törzskönyves szuka golden retrieverem és fedeztetem egy szintén törzskönyves kannal, lehetnek törzskönyves kiskutyák anélkül, hogy a szukámnak meg lenne a képességvizsgája és tenyészszemléje?

Figyelt kérdés
Ez kötelező feltétel ahhoz, hogy az alom származási lappal rendelkezzen? (Nem tenyészteni szeretnék, csak egyszeri alkalom lenne)

2021. ápr. 2. 21:04
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Meg egyszer ismétlem. A kérdés az volt, KÖTELEZŐ-E ahhoz hogy tk-t igényeljek a kölyköknek?! Ha igen nyilván meg lesz!😊
2021. ápr. 2. 22:01
 12/26 anonim ***** válasza:
95%
Áprilistól felir szám is kell, ha elakarsz adni kutyát, valószínűleg anélkül most már tk-t sem adnak. Tehát be kell jelentened, hogy eladni akarsz és adóznod is kell a bevételből.
2021. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként miért nem a szukád tenyésztőjével beszélsz? Az ő kennelneve alatt pároztatod, akkor lehetnek a kicsiknek törzskönyvei.
2021. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Szoktunk beszélni, de nem tudtam hogy ilyenre is lenne lehetőség, köszönöm!
2021. ápr. 2. 22:34
 15/26 anonim válasza:
19%

#2

Te agyoniskolázott szerencsétlen egy kérdés lett feltéve amire egy segítő jellegű választ várnak. Ha nem tudsz normális választ adni inkább ne szólj hozzá, nyugodtan lapozz tovább aztán nyomasd a flegma, lenéző szöveged a családodnak. Mi közöd van neked ahhoz, hogy kinek kár és nem kár kutyát tartania, mikor fogalmad sincs a körülményekről? Megélhetésről beszélsz mikor a kérdésbe meg se volt említve, pénzről szó se volt te igazán tapló.

2021. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha az adott fajta munkavizsgára kötelezett, akkor igen, kell a munkavizsga a tk-hoz. Nem minden fajtànàl kell. Van ahol csak karakterteszt van, van ahol wesenteszt, van, ahol az se. sztem tenyesztoddel beszelj, segiteni fog.
2021. ápr. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%

A logikád nem valami éles, igaz?

Ha a kölykök nem tk-esek, mégis honnan bizonyítható, hogy kik a szülők? Hogy azt mondja egy putris szaporító, aki olcsón akar a sok keverékből pénzt szerezni? És ha nem tudhatók a szülők, egy értelmes ember nem fog annak bedőlni, hogy persze, minden szűrés meg van. Mi is bizonyítja?

2021. ápr. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a te kutyád tenyésztőjével kellene egyeztetni, hanem a kiszemelt kutyáéval is, lehet, hogy nem passzol a két kutya, lehet, hogy rokonok...

Egy kis olvasnivaló:

[link]

2021. ápr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
64%
Minek ennyi golden retriever, minden sarkon az van, unalmas már, nincs szükség még egy szaporítóra, SE tenyésztőre.
2021. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

#17


Senki nem mondta hogy nem tk-esek lennének a kicsik. Nyilván van annyi eszem és benne vagyok annyira az egészben, hogy ha szeretnék, tudom hogy KELL a tk. Nem tudom hányszor kell még leírnom, hogy a kérdés az volt, hogy ahhoz hogy igényeljek nekik tk-t, kötelező-e a képességvizsga. Nyilván meg lesznek azok a hivatalos papírok is amik még hiányoznak.😊

2021. ápr. 3. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!