Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne bántsa a macskákat?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves keverék kutyusunk, aki nem nálunk lakik, de egy kis idő múlva, nagy valószínűséggel hozzánk kerül. Viszont, ami problémát jelent hogy van 2 mentett cicánk is, akiket abban a pillanatban szétszedne, amint a közelünkbe érne. A cicák ivartalanítva vannak, és megmondom őszintén, nem vagyunk a bezártság hívei, így kinti cicusok. Ha te ezt megcáfolod, vagy ezen kiakadsz akkor gondolj bele ha én zárnálak be téged a házba, és dobalnék neked egy-két jatekegeret. Na mindegy...ebbe nem megyek bele, mert mindenki máshogy gondolkodik, de ez az én véleményem.

Szval, van arra esély hogy a kutyus ne bántsa a macskáimat, vagy ezt felejtsem el, és hozzam be a házba a cicákat?

Természetesen ha nincs más lehetőség szóba kerülhet.


2021. ápr. 4. 10:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%
Ha a kutya habitusa olyan,akkor gyerekjáték ,ha meg amolyan,akkor ki fogja nyírni a macskákat ,ha mást nem majd akkor amikor nem vagy éppen otthon .
2021. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

Ja,imádom én is 2-es a szabad macskákat😊😊

Tele van xarva a kertem folyamatosan szóval nagyon nagy öröm ám 😒😒

A nyulaimat csak úgy merem kiengedni az elkerített helyükre ha ott vagyok mert ott somfordálnának amúgy és bántanák őket főleg hogy 1 hónapos kis nyuszikról van szó

2021. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tobbszor bandazzatok ugy ossze, hogy a kutya lassa es felfogja, hogy a macsekok is a 'csalad' tagjai. Hivj oda mindenkit magadhoz es ugy simogasd a macskakat, avagy foglalkozz veluk, hogy a kutya is ott legyen veletek, de a kutyat eloszor ne engedd a macskakhoz, csak te foglalkozz a cicakkal, hogy a kutya lassa ok is baratok.
2021. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Én zárjam be a macskámat azért, hogy a nyuszidat kiengedd?

Nekem is volt nyuszim, és a szomszédok nem vitték be a házba a nagy kanmacskákat, CSK azért hogy a nyuszim jól érezze magát a szabadba.

Sajnos a pindúr nyusz-musz már nincs köztünk:(

100 cicából 88 a szabadba van, mert EZ a normális élőhelyük. Nem a nappali vagy a konyha, hanem a KERT/UDVAR. Persze, aki bérházban lakik, tartsa bent a macskuszát, de aki megteheti, miert ne tartsa kint? Jól érzik magukat kint, és ez a lényeg, vagy nincs igazam? Egyébként 2 nőstény cicáról van szó, ezért nem mászkálnak annyira mint a kandúrok, főleg úgy hogy nem szaporítjuk a macskákat, így ivartalanítva vannak. Az uccso válasz tetszik, és asszem ezt felfogom használni, hátha beválik:)

2021. ápr. 4. 12:21
 15/25 A kérdező kommentje:

És félre értés ne essék IMÁDOM a nyuszikat!

Nagyon hiányzik a kis szőrgombócom. 6 évet volt köztünk:(

Egy törpenyuszi volt, Tapsi volt a neve...

És megemlíteném, egy macska áldozata lett, egy beteg, szőrhiányos macska folytotta le, amiert a mai napig bűntudatom van, mert én engedtem ki.

Minden nap kint volt, egy árva macska nem volt az udvarunkon. Kivéve azt a napot. Nagyon fáj, a mai napig hiányzik. Pls ne bántsatok emiatt, már így is eleget őrlődtem. Nagyon kikészített, hogy többet nem láthatom futkározni az udvarunkon. CSAK az én hibám volt! Tudom!!

Úgyhogy tényleg vigyázz a nyuszikra, írtó nagy fájdalom és veszteség elveszíteni őket.

2021. ápr. 4. 12:32
 16/25 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem semmi agyhalott vagy kérdező ,ha a nyulas eset után,akit a saját telkeden ölt meg egy idegen macska még mindig szélnekeresztés párti vagy .

Az a gond veletek,hogy nem fogjátok fel,hogy törvény kötelez rá,hogy az állataidat a saját telkeden belül tartsd. A te macskáid is ugyanúgy eljárkálnak mindenhová ,összeszarják más kertjét ,vagy éppen leölik más nyulait ,madarait,meg ki tudja mit. De kívánom neked,hogy az összes kanmacska a te bejárati ajtódat hugyozza össze ,meg szarja tele a kertedet. Utána ti vagytok a legjobban felháborodva,hogyha a szomszéd kutya széttépi a macskátokat , vagy valami elmebeteg portájára téved aki lemérgezi vagy egyszerűen kilövi légpuskával .

Gusztustalan,hogy milyen szinten nem érdekel titeket se más,se a saját állataitok ..

A nyulat sajnálom,a macskáidat is,mert nem lesznek azok sem hosszú életűek,de téged cseppet se tudlak és nem érdekel,hogy te nem akarod olvasni/hallani az igazságot, mindenki azt ír ide neked válaszban amit akar :)

2021. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
22%
Ha te vagy a főnök a kutya szemeben, akkor lenyegeben te mondod meg mire vadaszhat, mire nem. Nalunk macska ugyan sosem volt, de felnott kutyak melle hoztunk szarnyasokat, amik szinten szabadon kapirgalhattak az udvarban. Kutyat porazra kell tenni, hogy baj eseten meg tudd tartani, egyebkent csak szoktatni kell, lehet hogy hetekig. Szabad szaglaszni, ismerkedni a macskaval, de amint tamado allast vesz fel, felall a szor a hatan, egnek mered a farka, azonnal tiltani kell. Ha jol viselkedik, es kezd kozombosse valni neki, akkor jutalmazni, dicsérni. Lehet hosszu folyamat, de nem lehetetlen.
2021. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
#17-es és a kérdező irományaiból ítélve szerinted képes lesz erre ?:D Odaviszi a kutyát ,aztán maximum 3 napot adok és megint kiengedi a macskáit a nagyvilágba,aztán a kutya elintézi őket. De nem baj majd lesz másik ... kb ennyire érdekli a kérdezőt
2021. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Ha én vagyok agyhalott, akkor te zombi. Tehát... Én nem foglalkozok a macskáimmal, és úgymond "rossz állattartó vagyok" mert a macskáim szabadon vannak, és nem bezárva a 4 fal közé? EMBER. Régen egy árva lélek nem tartotta bent a macskáját, MERT A NORMÁLIS életterük az a szabad levegő. Hidd el, nem vagyok olyan elmebeteg hogy kivágom a macskát az udvarra, hadd menjen világnak, majd hazajön. NEM JÁRNAK EL SEMERRE. És a kérdés sem arra irányult, hogy milyen egy hülye egoista vagyok, hogy nem érdekelnek a macskáim, és hogy rosszul tartom-e őket, hanem arra hogy hogyan tudnám összeszoktatni a kisállataimat. Hazahoztuk az út szélére kidobott beteg macskákat, hetekig orvoshoz jártunk velük mert olyan betegek voltak hogy azt hittük nem élik túl, aztán megkapom hogy egy agyhalott senkiházi vagyok, aki kint tartja a macskáit, és ezáltal halálra vannak ítélve, amikor leírtam hogy a macskák amikor behozzuk őket KI-AKARNAK-MENNI!!!!!

Szval. Várom a 16-os válaszoló, érdekfeszítő következő válaszát, és a normális, segítőkész emberek leírását azután, hogy elolvassák a kérdést, és kifejezetten arra válaszolnak. Köszönöm:)

2021. ápr. 4. 12:55
 20/25 A kérdező kommentje:

18-as köszönöm... Ezt pont úgy írtad le mintha közeli barátok lennénk és ismernénk egymást. Tehát... Tisztáznám, NEM lesz több macskám...de ha lenne valamennyi eszed rájönnél az ivartalanítás lényegére:), ÉS azért tettem fel a kérdést, mert SZERETEM A MACSKÁIMAT és nem akarom hogy bajuk essen. De úgy látom a magyar emberek nagy része megint bizonyított, hogy milyen kultúrális, segítőkések is vagyunk egymáshoz. Látszik hogy ez a válasz is a kérdésemre irányul.

"kb ennyire érdekli a kérdezőt"- ha nem érdekelne, nem tettem volna fel a kérdést. Először gondold át, és csk utána írd le. Köszi:D

2021. ápr. 4. 13:03
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!