Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya, aki séta után a...

Kiskutya, aki séta után a lakásban pisil?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kiskutyám (bichon havanese), aki napi 3-4xi udvari futkorászás után is a szobába pisil. Mindig észreveszem és gyorsan a plédre rakom olyankor. Már 2 hete nálam van és még mindig ugyanez a helyzet. Ha 10 percre egyedül marad és újra bejövök a szobába örömébe is bepisil, akkor is, ha előtte 1 órát voltunk az udvaron. Mit tehetnék? Köszönöm előre is a válaszokat. :)

2021. ápr. 5. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Tehát a plédre rakod? Egyszóval azt tanítod neki, hogy bentre ürítsen? Innentől kezdve miért baj, ha azt csinálja, amit tanítasz neki?

Nem lenne egyszerűbb szobatisztaságra szoktatni?

2021. ápr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A pléd csak 1 napja van a szobában, mert eddig vittem ki mindig és a úgyis a padlóra vagy szőnyegre pisilt, amikor bejöttünk. Most beraktam a szobába, hogy ilyenkor gyorsan rátegyem. Akkor ezt rosszul csináltam? Teljesen összezavartam ezzel, gondolom. :(
2021. ápr. 5. 18:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran kell kivinni es addig szobrozni vele a kertben, amig ott nem pisil/kakil. Utana jutalomfalat, dicseret.

Ha csak ugy kiengeded, majd bent pledre rakod, sose fogja megtanulni.

Ha bent sikerul a dolog, ne rakosgasd sehova, ne csinalj semmit, takaritsd fel, ennyi. Ha abban a pillanatban kapod el, amikor eppen pisil, akkor erelyesen raszolhatsz, de utolag nincs ertelme a szidasnak.

Egyebkent ha mindig eszreveszed, miert nem szolsz ra es viszed ki rogton?

2021. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha te a plédre rakod, hogy oda ürítsen, azzal azt tanítod neki, hogy bent szabad elvégezni a dolgát.

A szobatisztaság nagyon egyszerűen működik, minden evés-ivás-alvás-játék után azonnal ki kell vinni a kutyát és addig kint maradni vele, amíg el nem végzi a dolgát. Ez nem napi 3-4 alkalom, hanem 6-7-8. Pár nap alatt látod, hogy rendszerint mikor kell pisilnia és a nap mely szakaiban kell a nagy dolgát elvégeznie.

Ha kint ürít, azt nagyon megdicséred, ha bent, akkor rászólsz, kiviszed és feltakarítasz utána.

2021. ápr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig kell vele kint lenni míg nek pisil. Ha kell, naponta 10x kivinni. Ha kint pisil agyon dicsérni.
2021. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az előzőkhöz csak annyit tennék hozzá, hogy 2 hét után ne várj csodát. A többieket pedig nem ismétlem.
2021. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. ápr. 5. 19:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!