Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám túlélő?

A kutyám túlélő?

Figyelt kérdés
A sztory a következő van egy kutyánk 40kg körüli és labrador , hazi kutya, valamelyik nap meg evett egy csomó xilitolos krémet, semmi baja nincs nem is mutatott tüneteket viszont én úgy olvastam hogy nagyon veszélyes nekik. Mit gondoltok erről? Vagy csak nekem volt szerencsém és egy túlélő a kutyám ?:D

2021. ápr. 7. 10:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosnak tanulok. Keress fel te is egy orvost minél hamarabb!!

Amiért mérgező a kutyákra: A vércukorszintet a kutyák esetében is a hasnyálmirigyből kibocsátott inzulin mennyisége szabályozza. Emberekben és emberszabású fajokban a hasnyálmirigy alkalmazkodott a xilithez, tehát felismeri, ha bekerül a szervezetbe, nem fokozza az inzulinválaszt. Más emlősök esetében azonban, így a kutyáknál is, a hasnyálmirigy „összetéveszti” a xilitet a valódi cukorral, s a megemelkedettnek hitt vércukorszintet igyekszik visszaállítani a kutya számára normális szintre, tehát fokozódik az inzulinkibocsátás, mely csökkenti a cukor mennyiségét. E téves reakció következménye a normális vércukorszint hirtelen leesése. A xilitet tartalmazó étel, termék elfogyasztását követően akár perceken belül is hipoglikémiás állapot állhat be, amely a kutyára nézve életveszélyes!

Teendő:Kutyák esetében 0.1 g/testtömeg kg feletti mennyiség is mérgezőnek számít, ennél magasabb mennyiség pedig májelégtelenséghez, potenciálisan életveszélyes állapothoz vezethet! Gyanú esetén ne habozzunk, ne az interneten kérdezgessünk utána annak, hogy mit tegyünk, hanem mielőbb forduljunk állatorvoshoz! Ha sikerül elérnünk telefonon még azelőtt, hogy beérnénk a rendelőbe, tartsuk be tanácsait, s csak abban az esetben próbálkozzunk hánytatással vagy gyógykészítmény adásával, ha kifejezetten erre utasított. (Az alacsony vércukorszint ugyanis rosszabbodhat a hánytatással, az elektrolit-háztartás kibillenésével.)


A xilit-mérgezés tünetei:

gyengeség, levertség

dezorientáció, koordinációs problémák (nehezére esik a járás, nem tud megállni a lábán, összeesik)

szapora szívverés

hányás, hasmenés (fekete, szurokszerű széklet)

véralvadási zavarok (véraláfutások megjelenése a bőrön)

zavart elmeállapot, bizonytalanság

sárgás fogíny

tremor (remegés, reszketés)

rohamok

májkárosodás

kóma, halál


Ha kíváncsi vagy, vagy van időd ezeket olvasd el, és figyeld a kutyád viselkedését, de az állatorvosi rendelőt látogassátok meg kérlek.


De azt tudd, hogy:A xilit-mérgezésnek jelenleg még nincsen ellenszere!

2021. ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Önmagában nem értem mit jelent hogy májkárosodást miben nyilvánul meg ?
2021. ápr. 7. 10:33
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

11es vagyok:

Ha a máj is érintett, a vércukorszint stabilizálódása után is szükség lehet folyamatos májvédelemre gyógyszerek, kiegészítők formájában, valamint az állatorvos által előírt kontroll vérvételekre is. Ha a kezelés elmarad vagy túl későn kezdik meg, a mérgezés sajnos végzetes kimenetelű lehet.

2021. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Értem, és mennyi idő mig rosszabbothat a helyzet? Amúgy ezeket olvastam enis
2021. ápr. 7. 10:38
 15/23 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem lehet azt a szerencsétlen kutyát elvinni orvoshoz? Minél többet vársz, annál rosszabb lesz a helyzet.
2021. ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen mennyiségbe fogyasztotta a kutya a méreganyagot.

És attól is, hogy meddig nem viszed orvoshoz.

2021. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%

Kamu, amit errről a neten írnak, hát persze... Kérdező, már meg ne sértődj, de te annyira sötét lehetsz, mint a vakond belső zsebe.


Simán tönkrevághatta már most a kutyád máját, csak még nem látod a jeleket. Hidd el, nem feltétlenül jelentkeznek azonnal a tünetek. Imádkozz, hogy a kutyád a közeljövőben ne találkozzon semmivel, ami egy kicsit is ártalmas a májra nézve, mert egyből beüthet a krach.

Nekem egy felelőtlenül össze-vissza permetező f@szfej szomszéddal gyűlt meg a bajom, aki frankón lemérgezte a szarjaival a kutyámat. Az állatorvos folyamatosan xilit mérgezésre gyanakodott, hiába mondtam neki, hogy semmi ilyet nem tartunk itthon. Hetekbe telt, mire a kutyán úgy igazán megmutatkoztak a májkárosodás jelei. A kikezelése, a rengeteg infúzió, a májdiétás konzervek, gyógyszerek kb. 200-250 ezer forintunkba kerültek, és kis híján a kutya életébe. A májkárosodása visszafordíthatatlan, ennek következtében kialakult egy másik gyógyíthatatlan, de szerencsére állandó gyógyszerezéssel kordában tartható betegség.

Ha valamiről azt mondják, hogy mérgező a kutyára, akkor az is, ezzel nem játszik értelmes gazdi, pláne nem nevetgél rajta!

2021. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 11es vagyok. Sajnos a 17esnek tényleg igaza van. Kérlek a jövőben figyelj jobban a kutyáidra, és ha véletlenül bekövetkezik a probléma, vidd orvoshoz. Lehet hogy a kutyád élete múlik rajta, vagy jelen esetben az egészsége.
2021. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
A májkárosodással lábon maradhat egy ideig, de nem egészséges, megvan? Nem most írtad már ki a kérdést a kutyáról, azóta se látta állatorvos? Pedig sorban figyelmeztettünk a májkárosodásra. Amúgy ha daganatos beteg lenne a kutyád, akkor is egészségesnek kezelnéd, csak mert kívülről nem látszik épen, még nem gyengült el totál?
2021. ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megfognám a kutyám, beülnénk az autóba, és indulnánk az orvoshoz. Te is tedd ezt!
2021. ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!