Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkavonalú németjuhász vagy...

Munkavonalú németjuhász vagy óriás schnauzer?

Figyelt kérdés

Aktív környezetbe. Sokat túrázok kirándulok, tapasztalatom van kutyákkal, de sajátom még nem volt.


Értsd azért önkénteskedtem menhelyen majdnem 1,5 évig így tudom hogy mikre számíthatok és sokat segítettek a tapasztaltabb kutyások, de kutyát csak fél évig "tartottam". Az jól ment könnyen boldogultam de mondjuk több éves tapasztalatom nincs. Szóval mindenképpen vinném kutyaiskolába.


Azért is mert szeretnék majd őrző védőzni. Komoly versenyes szándékaim nincsenek


Szóval igazából a fő kérdés itt a szőrtípusra meg az egészségre vonatkozik


A schnauzernél már eléggé előjönnek ezek az óriástestűs problémák, a csontnövekedés során jobban oda kell figyelni, az ízületek jobban kophatnak meg ilyesmi.


A németjuhász szintén izületes.


De nyilván egy jó tenyésztőtől hozott kutyánál ezek nem annyira jellemzőek.

Ha tudtok, írjatok tenyésztőket mindkét fajtából


A schnauzereket milyen gyakran kell kutyakozmetikushoz vinni?


A németjuhásznak meg lehet valahogy könnyíteni a vedlést?


Köszönöm



2021. ápr. 7. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Németjuhász
2021. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Németjuhász
2021. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Schnauzer.

Állatorvostan-hallgató vagyok. Olyan fajtájú kutyám biztos nem lesz, amiről tanulmányaim során túl sokszor hallok. Németjuhász az egyik olyan, amelyik mintha minden betegségnél elhangzana, hogy hajlamos rá.

2021. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!