Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja azt XY kutyakozme...

Miért mondja azt XY kutyakozmetikus, hogy nem vállal spánieleket?

Figyelt kérdés
Kerestem kozmetikust, de amikor meghallotta, hogy spánielt akartok vinni hozzá, azt mondta nem vállal spánieleket. Nem tudom mi baj van velük, ami más kutyákkal nincs, de ez eléggé meglepett. Nem tanítják meg őket minden fajta nyírására? Vagy miért mondhatta ezt?

2021. ápr. 7. 18:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

#10 te nagyon hülye vagy. Még egy ember fodrász is specializálódik egy adott irányba, nem hogy egy kutyakozmetikus. Joga és lehetősége van eldönteni mit vállal és mit nem. Egy fodrász is eldöntheti hogy pl csak férfiakat, csak tövid hajat, stb nyír, ettől még tud más frizurát is vágni, csak nem akar...


Legalább ne hirdetnéd ilyen erőszakosan hogy ostoba vagy.

2021. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
7%
Én tudom mit beszélek, mert a sógorom kutyakozmetikus. :) És itt nincs specializáció.
2021. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

Tudod, mit beszélsz, csak nem. A sógorod nem specializálódik, más meg igen. Most akkor azt fogod hajtogatni, hogy de nincs ilyen? Okos.


Az én sógorom meg nem milliárdos, tehát nyilván nem léteznek milliárdosok.


Mondogathatod, hogy ilyen nincs, de attól még nem lesz kevésbé. Az meg, hogy megengedhető-e... Most akkor odamész és addig ordítasz, amíg meg nem csinálja? Vagy lecsukatod, mert nem nyír X kutyát? Nem biztos, hogy te mondod meg, hogy kinek mit szabad és mit nem. :)


Ha megy az üzlet, nem hal éhen, akkor csak működik a dolog.

2021. ápr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ír szetterem van, a világ legjámborabb kutyája, a fajtával szemben is nagyon kevés negatív sztereotípia van (anno én is azért választottam, mert mindenhonnan azt hallottuk, hogy az egyik legbarátságosabb fajta), viszont trimmelős, így minket is sok kozmetikus utasított el. Pontosabban sok kozmetikussal beszéltük meg, hogy ő annyira nem ért a trimmeléshez, inkább egy ebben jártasabb kozmetikust ajánlana. És ez szerintem rendben is van, oké, hogy tanulta a kutyakozmetikus képzésen, de általában ez is olyan, mint a legtöbb szakma esetében, kap egy általánosabb képzést és utána szakosodik adott típusokra, fajtákra és abban lesz igazán profi. Mint ahogyan ÁJK-n is rengeteg jogász végez, de ha egy büntetőjogi pert akarnék megnyerni nem egy válóperes ügyvédtől kérnék segítséget. Vagy egy közelebbi példa, nem egy agility világbajnok kiképzőhöz fogok járni, hogy készítse fel a kutyámat IGP-re, pedig mindkettő kutyás sport, a kutyakiképző OKJ mindkettőhöz elég lehetne mégis teljesen más a kettő, nem mindegy, hogy melyikben van tapasztalata és ez nem jelenti azt, hogy a saját szakterületén ne lenne profi és "szakmailag alkalmatlan a tevékenység végzésére."

A mi kozmetikusunk például nemzetközi kiállításokon megy a gazdikkal, tenyésztőkkel, ő készíti fel a szettereket a legrangosabb versenyek előtt is, rendkívül elismert a szakmájában, viszont ő meg nyírós kutyákat nem vállal. Nem gondolnám, hogy ettől kevésbé lenne profi.

Szerintem az sokkal rosszabb, ha csak a kozmetika UTÁN derül ki, hogy nem ért annyira hozzá, ebből lesznek a helyrehozhatatlan bundájú kutyák (egy trimmelős szőr nyírás után sose lesz már ugyanolyan és egyébként ebből is vita van a kozmetikusok között, hogy egyáltalán a gazdi kérésére tönkre tehetik-e egy kutya szőrét nyírással), sokkal korrektebb, ha el se vállalja.

Ráadásul azt gondolom, hogy az indok is szinte mindegy, ha nem a szakmai hozzáértés hiányzik, hanem tényleg rossz tapasztalata van, akkor sem kell erőltetni, megsértődni, az se jó, ha az előítéletei miatt rosszul nyúl a kutyához, végig stresszben csinál végig egy 2-3 órás kozmetikát, az a kutyát is teljesen kikészíti, lehet egy életre megutáltatná az amúgy nyugodt, barátságos kutyával a kozmetikát. A macera is lehet egy indok, bár szerintem az a legkevésbé valószínű, igaz, hogy a trimmelés sokkal nagyobb munkával jár, de ennek általában meg is kérik az árát. Viszont ha tapasztalatlan benne akkor valóban lehet a "nincs az a pénz" kategória, de akkor meg megint ott van az, hogy egy hozzá nem értő kozmetikusnál minek "szenvedjen" a kutya meg a kozmetikus is 3-4 órát, ami egy a trimmeléshez értő kozmetikusnál meglenne 1-2 óra alatt.

Szóval mindezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell ezen felháborodni, még időben kiderült, hogy ő nem alkalmas arra a szolgáltatásra, amivel te megbíznád és ez a legjobb, legkorrektebb dolog.

2021. ápr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%
Igen van specializáció (legalábbis a jobbaknál). Ez kb. olyan, hogy ha bele léptem egy szögbe és vérzik a talpam, nem a szemorvoshoz fogok menni (bár lehet, hogy utána célszerű megnézetni, hogy miért nem vettem észre a szöget de ez más kérdés). Mindkettő orvos és értenie kell hozzá. A sógorod meg szimplán h*e. Ha azt állítja nincs specializáció.
2021. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó. A kutyakozmetikus nem orvos, még jogi besorolás szintjén sem. Megint úgy osztod az észt, hogy hallottál valamit alapon...
2021. ápr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
29%
És amúgy amire te gondolsz az nem specializáció, hanem szakmai továbbképzés. Nem arról szól, hogy te több fajtára "kapsz engedélyt", hanem hogy profibb legyen a technikád.
2021. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%
Nálam is ugyan az a helyzet, de inkább örülj neki hogy ezt elmondta egyenesen neked. Amikor először vittük egy kozmetikushoz azt mondta ért a spánielekhez, és lenyírta telibe trimmelés helyett. Valószínűleg megtanították, de ő lehet úgy döntött hogy sok a macera vele. (Ismerek sajnos ilyen kozmetikust...)
2021. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is spánielem van és mi is sok kutyakozmetikust felhívtunk régebben és nagyon sokan visszautasították. Találtunk egy jó kozmetikust aki vállalta is, de pár éve befejezte és megint újat kellett találnunk és ahova vittük ott valószínű nem voltak tisztában azzal, hogy a spánieleket trimmelni kell, mert sajnos azóta már nem úgy nő neki az irharéteg. Fontos, hogy olyan helyre vigyed a spánieled, ahol tudják, hogy hogyan kell kezelni a spánieleket.
2021. ápr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
42%

Van olyan kutyakozmetikus aki például nem vállal nagy kutyát.

Mert kiskutyák felé specializálódott.Van aki kiskutyát nem vállal,ugyan így.

Van aki csak a népszerű fajtákat vállalja be,mert azokhoz van szokva és azok kényelmesek neki.yorkie,bichonok,uszkárok ilyesmik..


Az indok egyszerű: nincs mindenre mindenkinek eszköze.Ha jobban szeret kiskutyákat nyírni kisebb,erre speciális eszközöket vesz,hogy minél több kutya férjen bele az idejébe és kényelmesen dolgozzon jó eszközökkel.

Ha nagy kutyákat nagyobb eszközök kellenek,sokkal több idő még átfésülni is őket.

Fésültetek már Samoyedet főleg vedléskor?! És még mellé ha ápolatlan? Legalább egy fél óra és akkor,ha van elég nagy fésűd hogy ne centinként haladj.A nagy L-es XL-es fésűk dupla annyi pénzbe kerülnek mint a kicsik.


A másik része a dolognak,hogy annyira azért nem népszerű egyes fajták tartása,kozmetikázási igénye hogy ahhoz annyi eszközt vagy tapasztalatot össze lehessen tenni.

Esetleg mester fodrász tud bevállalni sok fajtát.Az viszont drága is.

2021. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!