Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máris új kutyust? Ti mit...

Máris új kutyust? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Két napja elütötte az autó a kutyusunkat. Engem nagyon megvisel, még mindig nem tértem magamhoz. A gyerekek is sírtak, de egyértelműen szeretnének egy új kiskutyát akár azonnal. Hajlok rá, mert kutya nélkül nekem sem teljes a világ, de úgy érzem, mintha így hűtlen lennék a másikhoz. Gondoltunk rá, hogy szétnézünk a menhelyen (az előző is ott talált ránk) de még bizonytalan vagyok. Nem korai még? A kutyusunkat pótolni nem lehet tudom. Mindig szeretni fogom. A gyerekek viszont úgy látom vágynak rá.
2010. aug. 21. 09:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia, az én kutyusomat pont egy éve kapta el egy nagy kutya. Baromi nehéz volt, 1 hónapig küzdöttünk de nem sikerült meggyógyítani, pedig mindent megtettünk, még ma is fizetjük az adósságokat...

13. szülinapomra kaptam, mindig velem volt, pedig nem volt már se fiatal, se szép, de nekem ő volt a legjobb barátom, és még ma is siratom. És tudom hogy ha természetes módon halt volna meg, nem fájna ennyire, de így folyamatos a bűntudat. Ha nem arra sétáltunk volna, ha nem akkor...ha csak aznap egyetlen egy valamit máshogy csinálok...

Nem akartam másik kutyát, a család sem, de mivel állatvédők vagyunk rá egy hónapra ránk talált egy másik kutyus, nem akartuk megtartani, még is maradt, és ez volt életem egyik legjobb döntése. Hihetetlen kis karakter. Neked is csak azt tudom ajánlni hogy ne eröltesd, csak azért hogy legyen egy másik, de nézegessetek interneten menhelyes kutyákat, és ha majd rátaláltok A kutyára, amire mindannyian feljajdultok hogy jaj akaromakaromakarom. Sok szerencsét.

2010. aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hozz el egy kutyát menhelyről. Segítesz egy másik kutyán és kicsit feledteti ezt a szomorú dolgot. Amúgy tudom, hogy nem a legjobbkor mondom, de elég nagy felelőtlenség volt kiengedni a kutyát vagy bárhogy is történt. Tudom, előfordulnak balesetek, de ez pont olyan, amit ki lehet védeni. Vigyázni kell rájuk.
2010. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Suhanc72 ***** válasza:
Nem tudom, mekkorák a gyerekeid. Ha tudnak új kutyájukról gondoskodni, akkor azonnal pótold a hiányérzetüket, hiszen te is jelezted, hogy ez a vágyuk. Ha neked kell gondozni a jószágot, akkor a te döntésed legyen a fő szempont. Mindenképpen tudd azonban, hogy nem szabad az új kutyát a régihez hasonlítani, mert akkor csak csalódást fogtok érezni, viszont ez egy olyan tudatos dolog kell, hogy legyen, amire csak te tudod, hogy fel vagy-e (vagytok-e)készülve.
2010. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A parkba ment sétálni a kutyus a párommal, találkozott a hazafelé tartó kutya barátjával. Köszöntek, majd mindenki ment a dolgára. Látszólag nem érdekelte a dolog. Ám amikor már nagyon messze volta a park közepén gondolt egyet a kis lükém és a barátja után iramodott. Mint akit puskából lőttek ki. Az úton megszokott állni, ha autót lát, ám a bal szeme hiányzott ezért most nem vette észre. Az autó fékezés nélkül ment tovább. A kerekek alól még vissza akart fordulni. Utána föl akart pattanni, de nem tudott lábra állni. Két percig szenvedett. Mire leértem, már vége volt. Sok a ha, de ezzel már nem hozzuk vissza. Sok mindent megtanult már nálunk, ülni, feküdni, maradni, pacsit adni. Valamiért akkor, ott, semmi nem érdekelte. Neki ennyi adatott, eddig lehettünk vele. Keressük a kutyánkat. Várjuk, hogy ránk találjon. Mert őt sem mi választottuk, hanem ő választott minket. Ha van még valahol kutyánk, akkor remélem hamar megtaláljuk.
2010. aug. 21. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!