Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám kap száraz tápot...

Ha a kutyám kap száraz tápot és nedveset, akkor a napi adagja ami ra van írva a szárazra és külön a nedvesre, akkor fele fele arányban kell adni?

Figyelt kérdés
Tehát hogy akkor pl 200 g felet kapja reggelire, az 500g-nak meg szinten a felet vacsira?
2021. ápr. 12. 22:38
 1/10 anonim válasza:
92%
Nincs kutyám, de nekem így tűnik logikusnak.
2021. ápr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak ez nekem olyan kevésnek tűnik, minőségi tápot meg konzervet kap, csak azért fura
2021. ápr. 12. 23:20
 3/10 anonim válasza:
100%
Csak gondolj bele, ha fele fele tápot adsz, az olyan mintha egyik nap szárazat, másik nap nedveset kepna felváltva.
2021. ápr. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az adagolási útmutatóból kell kiindulni. Először annyit adj, amennyit ír a zacskó, ha mindkettőt kap, akkor vagy fele-fele, vagy ¾-¼ stb, te döntöd el, hogy milyen arányban adod. Én reggel is meg este is adok tápot is meg konzervet is. Ugyanúgy felesben, mint Te, csak én keverem a kettőt, mert magában a száraz túl száraz, a konzerv meghajtja a szaft miatt, keverve pont jó és jobban is szereti.

Na szóval, ha megadott mennyiséggel kezdesz és sovány a kutyus, vagy hízik, akkor többet/kevesebbet kell adni, mert ugye minden kutya más, nem mindegyiknek jó az a mennyiség, ami rá van írva. Pl az én kutyámnak az egész adag kétharmada a jó mennyiség, többet meg sem eszik, de nem is baj, mert így is majdhogynem pocakos. Bár már idős, de mindig ennyi volt az adagja. Valamelyik kutyának meg másfélszeres adag kell, hogy elég legyen, mert gyorsabb az anyagcseréje vagy nagyon sokat mozog.

2021. ápr. 13. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Azért tűnik kevésnek mert kevés is. Oké, hogy az adagolási útmutató szerint ennyi fedi a napi szükségletét, de attól még éhes marad mert kevés. Te se akkor laksz jól, ha benyomsz egy protein szeletet ami fedezi a napi tápanyagokat amit be kéne vinned. Ha meg habzsolva eszik a kutyád az még egy jel arra, hogy hiába van meg benne minden, éhes egész nap a kutya.
2021. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor mi a teendő?
2021. ápr. 13. 10:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit kell adni, amennyitől jó kondiban van a kutya. Tehát semmiképpen nem fogy, nem sovány, hanem jól izmolt, de nem zsíros, hájas. Ez a gyakorlatban derül ki, hogy neki kb. mennyi lesz az elég. Ha nagyon kevésnek találod az ajánlást, adj mondjuk 20%-al többet és meglátod, az jó-e.
2021. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Konzervből napi adagnak 600g van írva, de csak 200g-ot kap.

Száraztápból 50g-ot ír és 100g-ot kap.

2021. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hat érdekes
2021. ápr. 13. 14:32
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. ápr. 14. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!