Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bontatlan konzervet elvitte a...

Bontatlan konzervet elvitte a 4 hónapos rotim. kivettem a szájából, és utána megfogta a nadrágom szárát és meghúzta 2x. ezt mire véljem?

Figyelt kérdés

meg amikor valaki úgy símogatja, hogy 2 kézzel dögönyözi a fejét, akkor nagyon csúnyán morog a fateromra, az csinálja csak


amúgy meg ha szépen símogatják, akkor csóválja a farkát, meg egész nap csóválja, és fogadja a simit


de babázni nem lehet vele


https://www.youtube.com/watch?v=DbD3YOx1pzM


egy ilyennek 10-edét sem tűrné el


ha a fejemet a fejére rakom, hogy puszit adjak, akkor csukott szájjal, nagyon torok hangon de morog halkan



meg hogy megfogja a nadrágom

ezt nem tudom mire véljem


nem dominancia sztem, mert a másik kutyákkal amit dominancia néven művel, az 10x rámenősebb


2021. ápr. 13. 20:58
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Sajnos a történelem során ezt a kutyafajtát alkalmazták harci-kutyának.

Olvass utána honey.

2021. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

8 hetesen vettem.

csak 1 szuka volt, a többi kan, de ez fogta a legjobban a rongyot, amit a tenyésztője rángatott előtte, amikor néztük, csak ámultunk


külföldi import a szülők, nem ismerem a vérvonalt, semmit sem tudok

de a tenyésztőnél már megvolt a szuka, talán az övé volt kiskora óta, nem tudom...de ő hordta kutya iskolába csibészelni, stb.


a kan is Ö.V képzett


a szüleik törzskönyves kutyák, mindegyikről van fent kemény Ö.V. fotó, amint harapják a csibészt meg a nagy kart. stb. stb.


"ha hozzáérsz, az jó érzés lesz."

az jó érzés neki most is, csak finoman kell simizni

azt szereti

2021. ápr. 13. 22:22
 23/57 A kérdező kommentje:

#21

az semmi, hogy a romai légióknál van róla szó, hol volt az?

2000 évvel ezelőtt...

mikor volt az már szerinted?

aztán olvasd el ezt:


"az 1900-as évek elején alakult ki mai formájuk"



nézd meg a mostani felhasználását:

"vágómarhák terelésére használtak"


"Barátságos, békés alaptermészetű, jó idegzetű, hűséges, engedelmes, kitűnően tanítható"


szerintem egy golden retriever sem lehet ettől barátságosabb...

2021. ápr. 13. 22:25
 24/57 anonim ***** válasza:
45%

Tehat egy szaporitotol vetted a harci kutyadat (ellenben NEM fordulhatna elo olyan, hogy fogalmad sincs a felmenokrol stb) amit mar a szapper is erő-demonstracioval műsoroztatott elötted... Te valasztottad ezt. Most megis itt hisztizel.


Nincs tobb kerdesem, megerdemlitek egymast.

2021. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
87%

ma 22:22

Egyszóval neked az a lényeg, hogy öv-t csináltak a felmenők, meg a kicsi fogta a legjobban a rongyot?

Tudod, egy jó segéd egy-egy fotó erejéig tökéletesen fogó kutyát tud csinálni bármilyen képességű kutyából. Ha látnál egy munkavizsgát, ahol élőben lehet látni a kutyák munkáját, hát... Fotókon szuperül mutatnak egyes pillanatok.

Egy kutyának nem csak az öv képessége jelenti a természetét.

A kölyök simán zsákmányosdit játszik, amikor megfogja az előtte rángatott rongyot. Persze,számít, hogy miként fogja meg, abból lehet látni, milyen fogáskészséggel született.

Teljesen felesleges az általános fajta leírást idézgetned. A fajtán belül vannak az egyedek. Még almon belül is sok eltérés lehet a kicsik között.

Nem kell a fejét nyomkodni, nyomorgatni, hiszen az a legérzékenyebb részük. Attól, hogy egy 4 hónapos kölyök netán elviseli, hogy csipkedik, szorongatják, még nem lesz kemény kutya belőle.

A morgás pedig a vehemensebben játszó kölyköknél előfordul. Ha morog, hagyd abba a játékot vele. Bár a legtöbb kutya ahogy nő, el is hagyja az ilyen játékformát. A nadrághúzás játék neki. Ha ezt csinálja, a nyakbőrénél fogva arrébb teszed és mondod neki nem szabad!

Jó lenne, ha elvinnéd a kiskutyát kutyaoviba. Neked is sok segítséget tudnak adni a neveléséhez, ha jó helyre mentek.

2021. ápr. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
86%

A kutya morgása nem agresszió.Jelzés,hogy épp hagyd abba azt amit csinálsz,mert nem tetszik neki.

Bár szerintem ez elég egyértelmű.Ha morog a kutya valami nem stimmel,lépj ki az adott szituációból.Normál esetben dominancia gondot mondanék,de ti csak basztatjátok a kutyát úgy ahogy neki az kellemetlen és szól hogy ő ebből nem kér..


Ha már alighanem elsők közti kutya talán nem ezzel a fajtával kellett volna kezdeni..

2021. ápr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
17%
Lehet kölyökkorába összekapott a testvérével és a fején támadta le és ez az emlék okozza ezt a reakciót.
2021. ápr. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
90%

Az alap kérdésre válaszolva: A kutyád még kölyök, feszegeti a határait, ha valamilyen viselkedés nem tetszik neked, érdemes róla letiltani (az elvárt viselkedést pedig jutalmazni).


Kutyasulit nagyon tudom ajánlani, már csak azért is, mert végülis a roti egy munkakutya, szeret gondolkodni, a gazdája kedvére tenni. Ha ennyire zsákmányos, az örző-védő foglalkozás is biztos tetszene neki.

2021. ápr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

A válaszok többsége hülyeség vagy ostoba feltételezés kisebbkori traumákról..hogy ennyire ne értsen senki a kutyákhoz.🙄

Semmi baj nincs azzal a kutyával.Nem neki kellene a nevelés hanem a gazdáknak.Szerencsére a kutya iskola is inkább a gazdit neveli mint a kutyát.


"""meg amikor valaki úgy símogatja, hogy 2 kézzel dögönyözi a fejét, akkor nagyon csúnyán morog a fateromra, az csinálja csak"""

Akkor ne csinálja! Szerintetek miért morog a kutya? Nem tetszik neki! És nem kell/tudod lenevelni arról,hogy szóljon ha elég volt valamiből.

Tiszteljétek a kutyát,mert jogosan fog harapni,ha nem figyeltek a jelzéseire.Elég világosan szól,hogy hátrább az agarakkal.


"""alapból mérges és kicsit agresszív típus más kutyákkal is, másikba is belecsíp, másiknak is elkapja a bundáját, akkor is ha a másik öregebb és 2x akkora"""

Nem alapból mérges és agresszív,hanem szocializálatlan.Nem tudja meddig mehet el játék során.Sokkal többet kell több kutya közé vinned még most,mert később ez óriási problémákhoz vezet majd..Erre jó a kutya iskola/kutya óvoda,egyedül nem fogod tudni.


"""ja, a szülei azok kutyaiskolában mind ÖV képzett kutyák"""

BÁRMELYIK fajtát beviheted kutyasuliban ÖV képzésre.Semmi nagy ügy nincs benne,megtanítják a kutyát parancsra rongyot rángatni.

Kimondottan öv. kiképzőhöz vinni nem ugyan az.


"""de ő hordta kutya iskolába csibészelni"""

Csibészelni? Rég rossz még a kifejezés is.Örző-védő tréning.*


És de,a Rottweilert használták és sajnos használják is harci kutyának,mert magas a vérmérséklete.Nagyon könnyű felpiszkálni,és ezzel együtt nehéz leállítani.

De alapvetően egy Őrző-védő kutya amit leginkább külföldön,de rendőrkutyának is használnak.Menj vele kutya suliba,főleg ha akarod te is öv tréning alá vetni.NE otthon pajtatunning csibészelj mert abból mindig baj van.

2021. ápr. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
11%

1: szaporított keveréked van, amennyiben nincs törzskönyve. Szar ügy.

2: azért fogott rá a gatyádra, mert játszani akart.

3: kellene hallani a fejfogásos morgást. Az is simán lehet játékból. De lehet agresszió is. Elöbbit akkor kell lettani, ha nem szeretnéd, hogy így játszon (én pl így játszottam a kutyáimmal, nem zavart, tökéletesen tudtam értelmezni a vokalizációját), utóbbit következetes neveléssel és tiltással, illetöleg az elvárt viselkedésre való ösztönzéssel (alternatíva felajánlása) lehet kezelni.

4: nem vagy falkaveréz. Gazda vagy! Értsük már meg szépen, hogy a falkavezér az azonos FAJ (te ember vagy, nem kutya... habár kognitív képességeidet elnézve vannak kétségeim...) legrátermettebb egyede, aki védelmezi a falkát, vezeti a vadászatot és nem mellesleg, befedezi a falka összes szukáját. Te ezek közül melyikeket csinálod, falkavezérkém?!

2021. ápr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!