Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyám bőrével?

Mi lehet a kutyám bőrével?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon hosszú szőre volt így észre sem vettem..pedig naponta át van fésülve valamikor kétszer is.

Az az érdekes,hogy 'felfésülni' sem fésültem egy darabot sem belőle eddig ki tudja mióta ilyen..

Délelőtt volt kozmetikázva és mivel jön (egyszer biztos..) a jó idő levágattam neki.Sokkal kényelmesebb neki is,ha nem egy parókával a testén mozog,ugrál és féltem hogy nem veszem észre majd a kullancsot.


Most ahogy simogattam és bele túrtam a szőrbe a bőrén kis dudorokat,sebtetőket találtam.

A gerince vonalán nagyon sok van de elvétve az egész testén találtam (tarkótól lefelé farokig),ilyen kiis..nem is tudom.korpás sebtetős valami kisebb szőrkupackák végein összegyűlve.eléggé a bőrre van tapadva nem tudom felfésülni így sem.Kellemetlen a tapintása,száraz.Egyszóval még mindig sebtető szerű.


Nincs szőrhullás,nem vakarózik,nem büdös (illatosított kutya szaga van..),nem vérzik,csak van.

Mi lehet? Volt valakinek ilyen a kutyáján?


Így hirtelen valami szőrtüsző gyulladáshoz vagy bőrgombához hasonlít (már ha ilyenek lehetnek egy kutyán,emberről tudok csak..)

Esetleg allergia lehet?


(Igen,én is rájöttem hogy orvoshoz kell vinnem,de azért köszi..)



2021. ápr. 14. 00:06
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Amiket felsoroltál azok közül bármelyik lehet, lehet kutyán is. Allergia esetén rághatja a lábait illetve sokat vakarózhat.
2021. ápr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A bőrén van gyűrődés? Hullik foltokban a szőre?


Amiket írtál lehet allergia is, pl. a kutyakozmetikus olyan sampont használ, vagy bolha allergia is lehet, de ha van gyűrődés, és foltokban hullik a szőre akkor rühatka, és azt bizony minél előbb állatorvossal kezeltetni kell, mert emberre is veszélyes.

2021. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!