Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történt a kutyám bőrével?

Mi történt a kutyám bőrével?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



Voltam állatorvosnál is,aki adott valamit,amit vízzel higítva kell a kutya bőrére rápermetezni.


Segített is,de pár hét elteltével újra ilyen lett a kutya bőre.Mitől lehet ez?Táplálkozási gondok is lehetnek a háttérben?

Bár a kutya elég idős,egy 12 éves Cocker Spánielről van szó.A szeme is gennyezik,naponta többször kell törölni,és szemcseppet használni


Előre is köszönöm!



2014. aug. 17. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Júj, nem tudom, az egész teste ilyen vagy csak helyenként? Az állatorvos nem mondta el? :(
2014. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Allergia? Az én kutyámnak is így nézett ki. A könnyezés, kötőhártya gyulladás is arra utal amúgy. Mi kiiktattunk minden lehetséges allergént a kajáiból, kozmetikai szereiből, azóta sokkal ritkábban ilyen. Vigyázz amúgy ezzel, mert az ilyen száraz bőr viszket a kutyának, és ha elkezdi kivakarni, akkor felülfertőzheti valamivel, ami legyengíthet egy ilyen idős kutyust. Meg ugye akkor már 2 dolgot kell kezelni egyszerre.
2014. aug. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen,le is van nagyon gyengülve amúgy...


Köszönöm a segítségeteket! :)

2014. aug. 17. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Korpás neki? Nem fürdettétek esetleg túl gyakran, vagy nem maradt nyirkos a bőre?


Nekem ugyan fiatal kutyám van, de mikor elhoztam a sintértelepről, akkor neki is nagyon durván nézett ki a bőre, mindenhol dugig volt korpával, hámlott... Gondolom slaggal mosták őket azt száradtak amennyire száradtak a hidegben...


Na mindegy, nekem ez jutott eszembe de lehet tényleg allergia is. Persze, táplálkozási gondok nagyon is lehetnek a háttérben!!! A hiperszuper tápokba is egyébként mindenféle vackot beleraknak. Ha gondolod főzz neki külön kaját. Főtt rizs, főtt csirkehús, kevés zöldséggel (pl. reszelt répa) és adhatsz neki mellé Calo-pet pasztát, ebben rengeteg vitamin és plusz kalória van, legyengült kutyának meg alapból nagyon jót fog tenni!

[link]


Bőrére meg ott, ahol ilyen csúnya, tehetsz ezüst kolloid oldatot. Patikában lehet kapni, ez egy természetes antibiotikum, nálunk olyan helyeken is bevált, ahol a gyógyszer (fülcsepp pl.) hatástalan volt.

2014. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Melyik testrészén található a kutyusnak? Nekem a csivavám szőre "kopott ki" egy jó nagy darabon,és sajnos nem is fog vissza nőni. Először azt hittük,hogy túl sokat fürdettük, aztán,hogy allergia, végül pedig,hogy gombásodás. Az állatorvos is csak kence-ficéket tudott rá adni és csak találgatott.. Végül kiderült,hogy oda kapta az oltást és ez köthető vele össze :(
2014. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!