Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék vagy a fajtatiszta...

Keverék vagy a fajtatiszta kutyát választanátok?

Figyelt kérdés
2008. dec. 5. 18:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
keveréket:-) az enyém is vmi tacsiféle keverék és egyszerűen hihetetlenül édes. Már 13éves de még mki megcsodálja és nagyon jófej kutya. Okos nagyon és még mindig állandóan játszana. bár a hallása már nem a régi... de így imádom!!!:-)
2008. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag keveréket!

Erősebbek,mint fajtiszta társaik!

2008. dec. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek. Nekem 1x volt fajtatiszta németjuhászom, 3 évesen megdöglött vmi gyomorbetegségben. Azóta fajtatiszta korcsot választok csak:)
2008. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi szempontból a keverék a legjobb választás. Akkor is a keverékre szavazok, ha tudod, a szülők fajtáját, mert sokszor előfordul, hogy azt mondják, kis testű lesz, aztán meg azt veszed észre, hogy akkora mint egy bernáthegyi, vagy fordítva. (am nekem is keverék van, tacsi+spániel, de nagyon édes, és tuti nem lesz nagy kutya ha felnő)

A fajtiszta annyiban "jobb", hogy tudod nagyjából, h mire számíts vele kapcsolatban. Pl vadászkutya, harcikutya e stb, tudod, hogy mik a fajtakutyák meg úgy összességlben sok leírás van egy egy kutyafajtáról, és azok alapján "könnyebb" nevelni, etetni (hogy miből mennyit kapjon) stb.

De sztem olyan kutyust válasszon mindenki, aki elsőre megtetszett neki, függetlenül attól, hogy fajtatiszta vagy keverék! :):)

2008. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nekem keverékem van és csak az is lesz. Csak kiváncsi vagyok hogy ti mit választanátok.

Várom még a válaszokat.

2008. dec. 5. 19:40
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
nekem fajtiszta van,azért,mert beleőrültem ebbe a fajtába,10évig vártam rá.de legszívesebben minden kutyát hazahoznék.ugy sajnálom a kóborkutyákat,meg amelyik a menhelyen van.
2008. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az elözö válaszadonak irom. Ez szép nagyon kutyabarát vagy.
2008. dec. 5. 19:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Is-is. Jelenleg két cicát tartunk a párommal, tavasszal szeretnénk kutyát. Egy fajtatisztát, és én szeretnék örökbefogadni menhelyről. Persze nem bánnám, ha találnék egy ázott, nyüszögő szőrcsomót:)
2008. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 keverék kutyusom van.Előttük voltak fajtiszta kutyáim de én inkább maradok a keverékeknél.A keverék kutyáknak sokkal erősebb az inmunrendszere és sokkal jobbak.Én büszke vagyok keverék kutyáimra :)
2008. dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én keveréket. Mindig arra gondolok,hogy vajon hány menhelyi keverék kutyát menthetnénk meg abból a pénzből,amiből megvennénk egy fajtisztát,akit ráadásul más is megvenne? Bár az az igazság,hogy nekem egy kutya minden pénzt megér,de szerintem egy keverék kutya pontosan ugyanolyan értékes ,mint egy fajtiszta.Biztos vagyok benne,hogy életem végéig keverék kutyijaim lesznek menhelyről,vagy oylan helyekről,ahol nem tudják őket felnevelni :)
2008. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!