Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Össze tudok valahogy szoktatni...

Össze tudok valahogy szoktatniegy lassan 4 éves németjuhászt egy 6 hónapos huskyval valahogyan?

Figyelt kérdés

Van egy nemsoká 4 éves németjuhászom aki nagyon nincs oda más kutyákért. Egy tacskó keverékkel nőtt fel aki már 11 éves. Más kutyával nincs kapcsolatban. Nővérem vett még kisebb korában egy huskyt akivel nem bírnak ezért nekem ajándékozza, ha sikerül össze szoktatni. Van ennek valami menete? Tudtok valami tanácsot adni?

Ma már látták egymást de a németjuhászom még akarta szájkosárral is harapni. Össze lehet egyáltalán őket szoktatni vagy már ne is reménykedjek.

Kutyasuli semmiképpen nem megoldható mivel koronavírus miatt szigorúan veszik, és a közelben nincs is. Hívtam ma egy trénert de nem tudott semmi érdemlegeset mondani.

Minden tanácsot elfogadok!



2021. ápr. 18. 23:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%

Én csak ismételni tudom azt ami már le lett írva.


"Ne vegyél magadhoz még egy kutyát,ha a meglévő kettővel is gondod van.


Ha meg akarja harapni szájkosárral is a kölyköt semmi értelme oda vinned.Hónapok kellenének,hogy bepótold a szocializációs hiányosságait a meglévő kutyáidnak.Csak utána tudnál másik kutyát hozni,de kezdhetnéd is előről az egészet ugyan is a kölyköt is kutyákhoz kell szoknia.De addigra ivarérett lesz,jönnek a hierarchiából fakadó balhék (minden esetben alakul ki falka sorrend köztük,főleg ha mindkettő ivaros kan),a dominancia gondok.."


Neked nem kell oda még egy kutya.A németjuhászt sem tudtad megnevelni és szocializálni egy Husky még úgyse fog menni.Csak balhék lesznek köztük,ha nem is öli meg a kutyát.És a balhék sérüléssel járnak.

2021. ápr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Mára már megjavult. Külön csuktam a két kutyát úgy hogy lássák egymást és kb nem is érdekli az egyik a másikat. A terv az hogy 1-2 hétig így maradnak aztán meglátom,hogy akad e még valami probléma.

Találtam tegnap egy trénert aki adott hasznos tanácsokat! Köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 19. 09:20
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

De miért nincs nevelve, szocializálva a német juhász? Minek kellett egyáltalán, ha 4 éve csak úgy van a kertben elhanyagolva? Miért nem hamarabb jutott az eszedbe, hogy a "naponta elé lökünk egy tál moslékot" mellett esetleg foglalkozni is kellene vele?

Minek ad így neked a testvéred még egy huskyt is? Hogy azt is elhanyagold és félreneveld?

Persze szép család, mindenki felelőtlen, ostoba és állattartásra alkalmatlan, mint látszik.

2021. ápr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
23%
Majd küldj egy fotót a kis husky teteméről. ;)
2021. ápr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Mára minden rendben ment! Nem lettek felügyelet nélkül együtt engedve viszont már a németjuhász elfogadta a másikat! Semmi probléma nem akadt!

Aki meg csak rosszindulatú választ tudott írni az saját magát minősíti nem engem!

2021. ápr. 19. 20:21
 16/20 anonim ***** válasza:
26%

Ja,gondolom.Tréner nem tudott semmit mondani,de egy gyakoris tipp az pont jó vót.

A kert mindkét végébe (sőtt,3 kutyád is van! Kész piramis..) van egy kiba*szva csakhogy mindenhonnan halljanak a szomszédok utazást :D

2021. ápr. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Ugatást**
2021. ápr. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%

Álljatok már le. Úgy nekiestek mintha legalább egy allatkinzorol lenne szó. Szurkoltok hogy még csak véletlenül se sikerüljön összeszoktatni őket. Ti aztán jobbak vagytok.


Nem is ismeritek a korulmenyeket de itwlkeztek. Mondjuk lehet hogy a német juhász mentett és ezért próblemas a viselkedese. Vagy csak szimplán mint a legtöbb nemetjuhasz terület védő. Sok kutya van aki kint barátságos de az udvarra be nem engedné másikat. Lehet hogy a tietek is pont ilyen.

Én írtam fentebb hogy anno vettem egy huskyt a német juhász mellé. A kutya a szuleime volt, nem tehetek róla hogy ők nem sokat foglalkoztak vele. De nekem tervben volt már akkor a költözés. Természetesen a huskyval együtt. Addig viszont meg kellett lenniük valahogy egymás mellett. Milyen jó lett volna ha akkor szettepi a kicsit, ugye? Annak orultetek volna. Vagy ha valami szar gazdahoz került volna helyettem. Ennek már négy éve, elkoltoztunk, köszöni szépen nagyon boldog kutya.

2021. ápr. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%
Még annyit hozzá, ha azért passzolja le a tesó mert nem bírnak vele jobb is ha nem marad ott. Legalább nem az utcára kerül, és a kérdezőt érdekli annyira hogy próbálkozik.
2021. ápr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki szurkolt! Egy morgás nélkül elfogadta a németjuhász a huskyt! Nem akadt semmi klgond közöttük, pár napig csak kapun keresztül szokták egymást látni, tegnap óvatosan elengedtem de semmi rossz nem történt. Ma már így feküdtek egymás mellett!

[link]

Nem mondom,hogy lehetetlen viszont úgy gondolom,hogy nagyon nagy szerencsénk van! Akinek még a 3 kutya a baja az ne aggódjon, ezeknek a kutyáknak jobb élete van mint néhány embernek!

2021. ápr. 20. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!