Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetek felelős állatta...

Hogyan lehetek felelős állattartó? (Mindenféle állat.)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy eddig enyhén szóval pocsék állattartó voltam.


- Van egy német juhászom, két éves. Ajándékba kaptam kölyök korában. Jelenleg a kennelében él, kb. havonta egyszer volt vél foglalkozva. A kutyaxar sosem lett felszedve. Van két tálja, napi egyszer kap vizet + Chappit, plusz ha volt ételmaradék odaadtam neki. Az oltásai megvannak, illetve ivartalanítottam is. Az összes felszerelése két tál, egy nyakörv és egy póráz.

- Van három macskám.

Egy perzsa (szaporítótól) és két házimacska. 6, 7 és 12 évesek. Mindegyik a kertben (vagy legalábbis a környékén) él. A középsőt nagyon ritkán látom, nem tudom hogy tudnám elfogni. A perzsa nagyon rossz állapotban van, sovány, hiányos a fogazata (a szemfogai mind megvannak, de az egyiken van egy barna repedés, továbbá a többi foga közül a legtöbb hiányzik. A szőre borzalmas, sosem volt még kifésülve. Tele van bolhákkal, kullancsokkal. Eddig Whiskas száraz macskatápot kaptak, plusz kb. félévente egyszer valamilyen konzervet. A legidősebb ivartalanítva van, de ennyi az összes orvosi kezelés, amit valaha kaptak.

- Van egy nyulam és egy tengeri malacom (szintén szaporítóktól). 8 hónaposak. Együtt vannak tartva egy kb. fél négyzetméter alapterületű ketrecben, amit havonta egyszer takarítottam. Little one tengerimalac eledelt és szénát kaptak enni. Mindkettőt korlátlan mennyiségben.

- Még van néhány állatom, de tőlük megválok, mivel nekik tudok találni új gazdát.


Mostanában kezdtem utána olvasni ezeknek és rájöttem, hogy mindent elrontottam. Hogyan tudnám helyrehozni?


2021. ápr. 20. 15:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
25%

Nálad a legkisebb gond, hogy szaporítótól vettél állatot.

Egyébként minden állatnak, bárhonnan is került hozzád, egyforma törődés jár.

A macsek még szép, hogy nem akar az ismeretlen hordozóba bemenni. Ilyen esetben valahonnan segítségként kérned kell egy befogó csapdát.

2021. ápr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

(ismét nyolcas vagyok)

Persze, hogy a macskák nem mennek be a hordozóba, nálunk sem mennek be maguktól, miért tennék?

Mi is ketten próbáljuk meg berakni őket és valahogy bent tartani, amíg becsukjuk az ajtót. Ez nem kifogás, hogy lusta legyél.

A kennel pedig hiába nagy, akkor sem elég, ha soha nem mozgatod meg, pláne, ha egy németjuhászod van. Azoknak kell egy bazinagy udvar, nagy séták és együtt töltött idő a gazdival, ahol megmozgatod mentálisan és fizikálisan. Lehet, hogy keresned kéne egy kiképzőt, aki segít betanítani ennyi idő elhanyagolás után.

Csodálom, hogy még nem őrült meg és vadult be.

Ment már valaha pórázon amúgy? Kiengedted kicsit a kennelből délután?


A macsek meg lehet máshoz is odaszokott, ahol szintén etetik. Meg kell várnod, hogy hazamenjen, és akkor elkezdened odacsalogatnod magadhoz kajával.

2021. ápr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Csirkével próbáltam becsalogatni őket. Mindegy. Délután bepakolom őket valahogy (legalábbis a perzsát és a legidősebbet biztosan).

A kennelt tudom, hogy nem elég.

Igen, ment már pórázon, de elég nehezen kezelhető. Húz, őrjöng a többi kutyára, stb.

2021. ápr. 21. 09:04
 14/16 anonim ***** válasza:
30%

Persze, hogy nehezen kezelhető, cseszted megnevelni.

Ha már nem akarod odaadni valaki másnak, kezdd megnevelni az alapoktól.

Tanítsd meg koncentrálni rád, szólsz neki a nevén és mondod neki a parancsszót, pl Ide, ha a rád néz odaadod neki a jutalomfalatot. Ha nem akar odanézni, tedd az arcod elé a kaját, úgy biztos oda fog nézni. Ezt sokszor gyakoroljátok, de egyszerre egy idő után rá fog unni.

Utána jöhetnek az alapok, gyere ide, ül, marad, fekszik, ilyesmi, ez nem egy nehéz dolog, főleg, hogy a németjuhász egy kifejezetten okos kutya.

Ha sétánál elkezd húzni, fogod magad és elindulsz a másik irányba. Ahányszor elkezd húzni, ezt eljátszod.

Őrjöngeni azért őrjöng, mert nincs szocializálva. Ha séta közben találkoztok egy másik kutyával és elkezd ugatni vagy bármi, akkor leülteted, simogatod és megpróbálod lenyugtatni. Ha megnyugszik, jutalmazod. Fontos, hogy te se legyél ilyenkor stresszes vele.

Először gyakoroljatok egy szobában, ahol nem érik hatások, csak te vagy ott, később menjetek ki az udvarra.

Ha valamit jól csinál, dicsérd meg nagyon, jutalmazd, de semmiképp ne büntesd, ha valamit nem jól csinál, vagy nem ért.

2021. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A kérdező vagyok, egy új profilból.


Idő közben a kutyától és egy macskától is megváltam (perzsa).

2021. júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Helyes.
2021. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!