Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen felelőtlen állattartókkal?

Figyelt kérdés
A környékünkön él egy fiatal pár, akik állandóan szabadon engedik a két kutyát. A kutyák engedetlenek, állandóan nekirontanak az enyémnek, ma majdnem a nyakába is kapott az egyik. Hiába van elmondva nekik, hogy lakott területen tegyék rá legalább a nyamvadt pórázt...egyik fülükön be, másikon ki. Két Westie-ről van szó, ha számít.
2018. szept. 15. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Te se vagy sokkal jobb náluk, ha még mindig nem csináltál semmit. Befogod a kutyákat mint kóborkutya. Ha nincs bennük chip, nem tudják igazolni hogy az övék. Problem solved.


Innentől kezdve pedig te döntesz a sorsukról, gazdát keresel nekik vagy megtartod.

2018. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Perszehogy. Esetleg bérgyilkost ne béreljek fel?
2018. szept. 15. 20:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha többször szépen kérésre sem csinálnak semmit, bekeményítenék.


Megmondanám nekik, hogy amennyiben még egyszer közterületen póráz nélkül sétáltatják a behívhatatlan kutyáikat, jogi lépést fogsz tenni.


Nyilván, hiába jelentenéd bárhová, tesznek rá magasról, szóval ez csak ilyen beijesztés.


Esetleg helyi jegyzőnek szólhatsz, hogy két, más emberre, kutyára veszélyes kutyát póráz nélkül sétáltatnak és többszöri figyelmeztetésre sem fogják meg őket.

Viszont valószínüleg a jegyző sem fog semmit tenni, de hátha.

2018. szept. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm az értelmes választ!
2018. szept. 15. 22:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is először "megfenyegetném" őket vele hogy megteszed a megfelelő lépéseket a póráz nélküli "kóbor" kutyáikkal, hiszen így annak számítanak. Ha pedig nem tesznek valóban semmit rájuk hívod a gyepmestert hogy vigye el őket kóbor kutyaként.
2018. szept. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Te még mindig jobban jártál, mint én...

Mi teljesen random időpontban keresztezzük néha 3 közepes-nagy testű kutya és a gazdái útját, akik tök nyugodtan hagyják h a kutyáik a vizsla-staff keverékkel az élen szétdominálják az enyémeket, akiket mindig pórázra veszek olyankor.

A kedves gazdik szerint az barátkozás, ha egy kutya kimérten, felcsapott farokkal, felborzolt szőrrel és lehajtott fejjel közeledik a másik felé...

A 10 éves borderemnek fél cm-en múlt multkor h ne a szemébe harapjon az a kedves vizsla keverék...(szerencsére egy pici sebbel megúsztuk)


sajnos nem tudsz tenni semmit

2018. szept. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két mopsz volt ugyanilyen. Egyszer nekirontottak az enyémek, aki pórázon sétált. Majd a mopsz elkezdett eléggé harciasan morogni, vicsorogni..majd a gazdája közölte,hogy az én kutyám támadott. Amiről szó sem volt. Utána közölte mégegy ilyen, és fejberúja a kutyámat. Pedig az enyém a támadást hárította, mikor nekiszaladt. Végül a csávó megfogta a kutyáját végre. Jól elküldtem a fenébe, és mondtam neki, hogy tegye pórázra a kutyáját, és ne állítsa a történeteket fordítva.

Pár nap múlva ismét összetalálkoztunk. Ekkor a párom is velem volt. Számonkérte a fickót, és közölte vele, hogy mégegy ilyen megjegyzés, és ő lesz fejberúgva. A csávó hebegett habogott, és azt állította az enyém támadott.

Azóta pórázon van mindkét mopsz, és nem "terrorizálják" a kutyákat. Többször láttuk már őket.


Következő a videó, vagy a feljelentés lett volna.


Hiába kicsi kutyák, ha az egyik irtó neveletlen, és támad is. Lehet, hogy az útra nem szalad ki, de nincs joga másnak rontani soha semmilyen körülmények között. Főleg azoknak, akik becsületesen napközben a lakóparknál pórázon sétáltatják a kedvenceiket.

2018. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csinálj fotókat és a fajtamentőknél jelentsd. Hátha tudnak segíteni rajtuk :(
2018. szept. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!