Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyának...

WhokilledBambi kérdése:

Hogyan tanítsam meg a kutyának, hogy nem mehet fel a teraszra?

Figyelt kérdés
10 hetes kuvaszról van szó. Nagyon okos, csak ezt nem tudom hogy lehetne. Azzal próbálkoztam, hogy körbe fújtam ecettel a teraszt, mert annak a szagát nem szeretik a kutyák, az látszott rajta hogy nem tetszik neki a szaga, de ugyanúgy feljött.

2021. ápr. 24. 08:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Pórázzal.
2021. ápr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
Miért baj, ha felmegy?
2021. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Mi is ütköztünk ilyen problémába.

Kicsit lassú, de jó módszert tudok ajánlani.


Tegyél a teraszra való feljáróhoz egy elkerítő rácsot, amit akarsz, csak ,,legyen ott egy meghúzott határ,,

Marajd a túloldalon a kuvasszal, és amikor épp nem próbál felmenni, dícsérd agyon.

Klikkert is használhatsz, egy picit gyorsabban rájön miért dícséred meg.

Kapcsolhatsz hozzá vezényszót is, hogy amikor ti a teraszon vagytok, maradjon ott.

Amikor már látod, hogy nem próbál átmenni, átmész te a másik oldalra, és onnan jutalmazod, és ha a teraszra akar menni, rászólhatsz egy határozott ,,NEM,,-mel.


A szomszédom használt egy másik módszert, viszont legszivesebbel én tenném vele azt, amit ő a kutyával.

Tehát, amikor a kutya akár egy lábbal is fellépett a teraszra, egy vödör vízzel ,,pofán öntötte,,

Ezt csak azért mondom, hogy ne veszítsd el a türelmed.

A szomszédnak is ajánlottam az én módszerem, de 2 nap után megelégelte és ,,saját lábain ment tovább,,

Ebből természetesen az lett, hogy a kutyája gyűlölte a vizet.

Remélem tudtam segíteni:)

2021. ápr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Teraszról nem tudok vèlemènyt mondani, viszont én a kapubejàrót úgy tanítottam meg, hogy hatàrozottan ràszóltam, hogy NEM! És tàvolabbra mutattam. Pár alkalom után megtanulta, és eszèben sincs kimenni ha kinyitjuk, míg ki- be àllunk a kocsival.
2021. ápr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 LakatosAnonymus ***** válasza:
58%

Szia. Nekem sikerült megtanítanom.


Minden alkalommal, amikor feljött, óvatosan lelöktem és mondtam, hogy nem szabad. Addig löktem vissza, amíg feladta és elment. Nagyjából 1 hónap alatt teljesen megtanulta, annyira, hogy most már a "nem szabad!" parancsszóra magától távozik.

2021. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Miért rossz a póráz? Egy-egy gyenge pórázrántás és már érti is. Juti ha lejött/nem ment oda.


Nem hiszem, hogy a lökdösésnél és az ecetnél rosszabb lenne.

2021. ápr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Megtanítod neki az ül, marad, és nem parancsokat.

Nem értem szegény kutya miért ne mehetne a teraszra 🙁

2021. ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
10 hetes még kisbaba kutya, gondolom veletek szeretne lenni :( Lesz még itt bajod a kutyával ha már kicsiként így el akarod vágni magadtól. A kuvasznak nagyon fontos a gazdája, a minőségi eltöltött idő együtt.
2021. ápr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem "elvágás egymástól", hanem határok felállítása.
2021. ápr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
4-es vagyok. Miért is lettem le pontozva? Valakinek nem tetszik, hogy nincs teraszom, vagy pedig az hogy megtanulta a kutyám, hogy a kapun nem mehet ki?
2021. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!