Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyának...

WhokilledBambi kérdése:

Hogyan tanítsam meg a kutyának, hogy nem mehet fel a teraszra?

Figyelt kérdés
10 hetes kuvaszról van szó. Nagyon okos, csak ezt nem tudom hogy lehetne. Azzal próbálkoztam, hogy körbe fújtam ecettel a teraszt, mert annak a szagát nem szeretik a kutyák, az látszott rajta hogy nem tetszik neki a szaga, de ugyanúgy feljött.

2021. ápr. 24. 08:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%
10 hetes babakutyától miért vársz el többet, mint amire képes a korából adódóan? Így nehéz lesz kötődést kialakítani, az meg kell ahhoz, hogy később szót fogadjon.
2021. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Tegyél fel egy baba ajtórácsot.És/vagy fel tudsz állítani egy kapuszabályt.Biztosra mész az ajtóráccsal,mert úgy akkor sem megy oda ha épp nem vagy a közelben,hogy rászólj. :D
2021. ápr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%

Attól még hogy ,,baba,, el lehet kezdeni tanítani neki.

Nem tudom miért lettek lepontozva éppen a jó válaszok, de ez van:D

Egyébként tényleg sokkal könyebben meg lehet neki ezt tanítani baba korban, mintsem serdülő vagy felnőtt korban

2021. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%

Ezt olvasd el. Egy babakutyának nem lehet egyszerre sokat tanítani, nem fogja egyből tudni, hogy hova mehet, hova nem, sokat fog hibázni, ráadásul nemrég került el az anyja, testvérei mellől, ösztönösen követ mindenhova, mert most te vagy a családja.

[link]

2021. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"tiltas!" ... ennyi az egesz.


Meg kell tanitani a kutyat a 'nem' szo ertelmere es komolysagara.

2021. ápr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha fel akar jönni, letiltod és eléred, hogy betartsa ezt a szabályt. Ennyire egyszerű egy szabály bevezetése. Mit vártál az ecettől?
2021. ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%
"körbe fújtam ecettel a teraszt" - Az a macskák ellen jó állítólag.
2021. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg ellenem is.Utálom az ecet szagot.
2021. ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
51%
A 4-es és az 5-ös eltalálta. Azzal a módszerrel bármit megtaníthatsz neki. A lényeg hogy amikor azt szeretnéd hogy ne menjen föl a teraszra mindig ugyan azt kell neki mondani. A 10 hét az pont jó a tanulás elkezdésére. Nekünk egy 9 hetes magyar vizslánk van. Már lehet tanítani. Egyébként a macskát is lehet ezzel a módszerrel tanítani. 7-es: mindenkinek saját dola mit enged és mit nem a kutyájának. Egy kutyának meg kell szoknia az egyedül létet is. Mert nem lehet mindig magaddal vinni a munkába, boltba stb...
2021. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!