Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyának...

Hogyan tanítsam meg a kutyának, hogy minden esetben szót fogadjon? Hogyan legyek falkavezér?

Figyelt kérdés

Pont ma lett 1 éves a kutyusom.Sajnos ma sétánál elszaladt és bekapott mindenféle biszbaszt...Erőteljesen rászóltam, de nem hagyta abba,vissza se akart jönni(végül elkaptam).

Nem szeretném,hogy mégegyszer megtörténjen, hogy séta közben ne jöjjön vissza ha kérem.Az esetek 70%-ában visszajön,mikor nincs semmilyen zavaró tényező például egy másik kutya.

Szinte minden nap tanítom, elég okos kutya, sok trükköt tud, de a visszajövést és a "nem" vezényszót eddig nem igazán sikerült megtanítani...Attól félek, hogy nem fog visszajönni, ha nagyon fontos lenne például mérget talál vagy egy vad kóborkutya meg akarja támadni.Tudom a legjobb megoldás lenne egy kutyatréner és a kutyasuli, de erre nem nagyon van lehetőség.

Légyszíves ne szidjatok és ne mondjátok "hogy minek kell nekem kutya ha nem tudom megnevelni..."

Aki hasonló cipőben járt esetleg jártas az ilyesmiben légyszi adjon pár tanácsot!Előre is köszi!



2019. dec. 25. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A visszahívásra egy ötlet, én ezt csináltam: kijártuk a sulit, amikor vége lett elkezdtem futtatóba járni. Ha nem volt bent senki, és szaglászott a kutya valahol, kiabált neki hogy “hozzám!”, majd elkezdtem sétálni. Amikor odaszaladt kapta a jutifalatot. Ugyanez kutyákkal is, csak akkor megbeszéltem a gazdikkal, hogy gyakorolnék vele. Valamelyik nap elejtettem a pórázt véletlenül, ő nem vette észre, sétált tovább. Szóltam neki és odajött hozzám. :)
2019. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aparalyza ***** válasza:

Az egyik kutyám pusztán jófejségből, magától megtanulta.

Egy másik pedig a szigor hatására: elvittem sétálni hosszú pórázon (elengedtem szaladgálni) és amikor "rossz" dolgot tett, jött a rövid póráz.

Idővel megtanulta, hogy hallgasson rám, mert nem tudott annyi időt tölteni amennyit akart (a végén a bő egyórás séták lettek a jellemzök).

Kutyája válogatja, van amelyik nem nagyon hallgat a szóra.

Kitartás!

2019. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Fennel: Kutyapszichologia

Ingyen letoltheto netrol!!! Ott leirja a sorrendiseg szabalyait. Azt betartod,automatikusan vezernek tekint.

En is igy csinalom. Mar 3 kutyankon bizonyitott a modszer. Masoktol is hallom,h betartja. A kutyaiskolak is ezt tanitjak penzert!!!!

2019. dec. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amíg 70 %-os a behívásod sikere, nincs elengedés szabad területen.

1 évesen még kamasz. Gyakorold még a behívás megerősítését.

2019. dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy műsorban láttam, hogy ha lefekszel akkor odamegy hozzád megnézni. Tapasztalatból beválik akkor is ha esel egy hatalmasat és eldobod a pórázt, ott marad :D


Amúgy gyakorolni kell. Én futtatóban szoktam gyakorolni, mert akkor sok az inger is. Plusz 5 méteres flexivel is próbálom inkább szóval irányítani mint húzni. Pl zebra előtt (vagy akárhol) "állj" és ha mellé érek akkor jutalom.

Vagy van még az "erre" parancs ami annyit jelent, hogy felém kerülje a fát, ne nekem kelljen ölelgetni a póráz miatt.


Meg sétánál még hasznos a "köpd ki" /ereszd stb. Ha felvesz valamit azonnal le kell tennie.


De ezekhez hosszú következetes gyakorlás kell attól függően mennyire makacs kutyád van. Én mindig tartok magamnál jutalom falatot és minden sétánál átveszünk valamit.

2019. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eddig igazából azt tanítottad neki, hogy ha elmegy, feleszik dolgokat, nem hallgat rád, akkor sem lesz ezeknek negatív következménye. Tehát eddig azt tanítottad neki, hogy nem kell téged komolyan vennie.

Úgy tudod jól nevelni, hogy nem engeded, hogy ne hallgasson rád! Ha mondasz valamit, akkor eléred, hogy azonnal megtegye! Nem hagyod rá, hanem megcsináltatod vele a behívást, az étel kiköpését, a másik kutya ignorálását. Ha pedig nem teszi meg, letiltod, lebünteted. Az a gond, hogy nem vagy következetes és a tiltás, büntetés nem megy neked. Ahogy nem tudod a kutyád motivációját, megfelelni akarását sem magad felé fordítani. Viszont ha te nem értesz a saját kutyád neveléséhez, miért is várod el, hogy ő együtt működjön veled?

2019. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!