Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy alakítottatok ki kutyas...

Hogy alakítottatok ki kutyas tarsasagot? Futtatokat kerulnem.

Figyelt kérdés

1,5 eves a kutyam, jartunk kutyafuttiba, de mar nem szivesen megyek egyre tobben hoznak neveletlen, agressziv kutyakat, multkor is egy nemet juhasz 3 kutyanak ment neki :/


Egy masik kutya meg bele kotott az en kutyamba es verekedes lett a vege.


Egyszeruen azt vettem eszre baromi sok a kotekedos, dominans, agressziv kutya aminek szerintem egy futtatoban nincs helyuk! Gazdaik nem ismerik fel idoben a problemat.

Multkor is szoltam a csajnak, hogy az o kutyaja tul intenziv az enyemnek, allitsa le. Aztan csak nem tette. Aztan mar az enyem vissza fogott. Es verekedes lett. Ugy dontottem megyunk, mert nem szeretnem ha megegyszer baj lenne. Igy is en szedtem szet a ket kutyat es senki nem segitett!! Pedig ferfiak is votlak de alltak mint egy darab f. Sz.


20kg (enyem) es 30kgos nekem kellett a 48 kgmmal szetszednem.


Ez akkora nyomott hagyott bennem. Egyszer voltam azota. Akklr nem volt baj, mert az emlitett kutyat elkerultuk, ok mindig 3 korul jottek ki, en 1re mentem ki es negyed 3 kor haza jottunk. De mar felek menni.



Jarunk kutyasuliba es az oktato is mondta, hogy a futtatokat nem ajanlja mert nehany rossz elmeny nyomot hagyhat a kutyakban. Nem tudjak helyen kezelni a dolgokat a gazdak.


Kerdezte nincs egy kutyas tarsasag akikkel eljarhatnek setakra a termeszetbe?


De mondtam sajnos nincs.

En probaltam ismerkedni a futtatoban akik normalisak meg a kutyaink is remekul elvoltak. De egyszeruen mindenki annyira maganak valo. Gondoltam legalabb 2-3 emberrel ha joban lennek es hetvegente elmennenk kirandulni a kutyakkal milyen jo lenne.



Esetleg tudnatok tippeket adni, hogy nalatok ez hogy ment?


2021. ápr. 25. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Helyi/kutyás Fb csoportokba kiírod a problémát és hogy játszótársat keressel a kutyádnak. Kutyaiskolában, kutyakozmetikusnál, állatorvosi rendelőben is kialakulhatnak társaságok.Mostanában korlátozottan, de kutyás rendezvényeken is nézelődhetsz.


Alapvetően ha nyitott vagy, a kutyád pedig rendesen viselkedik, akkor egy idő után menni fog az

2021. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Ismerősi körben valahogy mindig azokkal alakul ki szorosabb barátság, akik szintén kutyáznak, szóval én így szereztem a kutyáimnak is pajtit. :D

De amúgy kutyasuli, edzések, túrák, véletlenek.

2021. ápr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Tükörbe néztél? Szidod a kutyásokat a futtatóban, hogy sok az agresszív kutya... Közben leírod, hogy a MÁSIK kutya túl "intenzív", a pofátlan gazdi hagyta, hogy játsszon a kutyája a tiéddel. Az, hogy a tiéd a játékos közeledést verekedéssel reagálta le, az tök normális... Mindjárt jön a többi kutyás és kiírja a kérdést: "Fifike játszani akart, erre az a dög majdnem szétszedte. Miért nem neveli meg a gazdája? Vagy miért viszi futtatóba az idegbeteg kutyáját?"


Szóval vedd észre, hogy baj van a kutyáddal. Amíg bármilyen neki nem tetsző helyzetet verekedésnél reagál le, ráadásul neked, mint gazdinak nincs annyi tekintélyed, hogy leállítsd, NE AKARJ KÖZÖSSÉGET!

2021. ápr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3as

Intenziven jatszott a masik ami mar verekedesbe ment at, mert egyre erosebben jatszott es taszigalta, hagta a kutyamat!! aki probalt mar kiterni,de a masik csak folytatta!! ezert szoltam a gazdajanak.. Csak a kutyam besokallt erre reagalt.



Csak itt hagyom, hogy ivaros kanokkal szokott jatszani gond nelkul. Sose kezdemenyezett verekedest!

Sose volt baj!


Futtatoban 15-20kutya is szokott lenni. Nem verekedett senkivel sem. O nem kezdemenyez. De szerintem ha teged is bacogatnanak ido utan gurulna a gyogyszered.


Masik gazdanak meg felkene mernie, hogy az o kutyaja tul intenziv es eroszakos abbol baj lehet. Ugyan ezzrl a kutyaval voltak korabban is gondok volt mikor kistesture szallt ra es kergette majd nyilvan a kicsi is igy reagalt,hogy vissza tamadott. De egy goldennel is verekedett mar ez a kutya. Mindegyiknel az volt, hogy eroszakosan, intenziven jatszott csk ezt a fajta viselkedés sok kutya nem tolleralja.



Tobbieknek koszonom!

2021. ápr. 25. 11:50
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

"a MÁSIK kutya túl "intenzív", a pofátlan gazdi hagyta..."


Egy kutyától NEM elvárható, hogy minden kutyával puszipajtás legyen. Annyi az elvárható, hogy normálisan elközlekedjen mellette és testbeszéddel jelezze, hogy nem szeretne ismerkedni.

Mindkét gazdi dolga, hogy odafigyeljen és értelmezze a helyzetet. A másik kutya dolga, hogy ezeket a jeleket felismerje és a másik gazdi dolga, hogy kontrollálja a saját kutyát, pláne, ha direkt szólnak.


Ettől még sem az intenzív, sem a visszafogott kutya nem neveletlen, nem agresszív, egyszerűen a két temperamentum nem kompatibilis. És igen, ha levakarhatatlanul rámásznak, ha sarokba szorítva érzi magát, vagy ha sokat piszkálják, odacsap.

(Nem hiszem, hogy te mindenkivel ugyanolyan remekül kijössz. Kb. olyan szitu, hogy az utcán egy vadidegen bemutatkozás helyett rögtön a nyakadba ugrik azzal, hogy "te vagy a legújabb, legjobb barátom! Játszunkmár, játszunkmár!" és képtelen vagy megmagyarázni neki, hogy NEM.)



--------


Kedves Kérdező!

Keresni kell. Ne az legyen az elvárás, hogy játszanak, hanem hogy nyugodtan, kényelmesen elszimatoljanak, elücsörögjenek egymás mellett. Az az ember cukiskodó agyszüleménye, hogy a kutyáknak játszani kell.

(Sajnos most nincs kutya, hogy társaságot tudjak felajánlani, de nekem szerencsém volt, mert azonos mentalitású, extrovertált barátom már a kutya előtt is volt. A társaságunk egy része onnan származott, hogy vele sétáltunk és más kutyások csapódtak.)

2021. ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

5-ös valóban nem elvárható egy kutyától, hogy mindenkivel puszipajtás legyen, viszont a gazditól elvárható, hogy a saját és más kutyák testi épségére vigyázzon, és ha kell, közbeavatkozzon, adott esetben elvigye a szituációból a kutyát. Mert mint ahogy itt is történt, a másik nem bírja, és odakap, és csak a baj van belőle.


Nekem három kutyám van, egy öreg, lusta, egy fiatal, pörgős és egy szintén fiatal moderáltabb. A fiatalokra rá kell szólnom, ha piszkálják az öreget, ő pedig morgással jelzi, hogy nem oké neki a dolog, de sosem hagyom, hogy a fiatalok addig piszkálják, hogy ennél komolyabb legyen a dolog. Ellenben egymással és más hozzájuk hasonló kutyákkal remekül eljátszanak.

2021. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%

Érdekes én már közel 10 éve járok most már 3.kutyával kutyafuttatóba és még soha nem verekedtek össze a kutyáim kutyával,pedig hoznak oda domináns,viselkedés problémás kutyát.Valahogy nekik is meg kell tanulni közösségben viselkedni,és mivel a tiéd túl visszafogott és visszahúzódó neki is van mit tanulnia.

Mivel mindenből kivonod és inkább távozol a kutya is ezt a menekülő stratégiát veszi fel.Dominánsnak lennie nem szabad,de magát megvédenie tudni kell.És arra elég a szokásos "hagyj békén" jellegű morgás.A kutyák nem hülyék,tudnak egymással kommunikálni.neked és más gazdinak is csak akkor kell közbe lépni,ha már tényleg össze is verekednek.


Nem csak azokkal van a baj akik domináns kutyát hoznak be.Sőt,nincs is baj velük,ha nevelik épp a kutyát.Ismétlem valahogy azoknak is szoknia kell a társaságot és szocializálódni kell.

Az olyan gazdikkal van a baj akik ez ellen nem tesznek ÉS az olyan gazdikkal is baj van mint te aki inkább elmegy onnan és nem hagyja egy kicsit önállónak lenni a saját kutyáját.Már lassan azt is meg akarjátok mondani sokan a kutyátoknak,hogy milyen sebességgel veheti a levegőt.És közben nyelvet se nyújtson ki nehogy koszos legyen a nyelve..

2021. ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
A nevelésre ott van a kutyaiskola ahol tapasztalt kiképzővel kontrollált szituációban lehet megtanítani a kutyának, hogyan kell viselkedni.
2021. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem vissza huzodo a kutyam es most mar mondhatom, hogy 1 eve jarok vele a futtatora, jartunk kutyaoviba es most suliba is. Tokeletesen mukodik kutyak kozt! Sosem felt.


Szimplan azt, hogy egy masik kan hagja, meg eroszakosan raugral. O probalt kiterni, tehat konfliktus kerulo. morgott ra, de a masik kutya meg hevesebben reagalt erre.Nyilvan nem fogja turni vegtelensegig a bacogatast.


Azert irtam nem az enyem kezdemenyezett hanrm a masik.


Mikor szet szedtem oket a masik kutya megint folytatta volna. Ezert jottunk el onnan.

2021. ápr. 25. 23:11
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Facebookon érdemes kutyás csoportokban hasonló habitusú kutyás gazdikkal felvenni a kapcsolatot. Nem minden kutya egyforma, úgy, ahogy mi emberek is mások vagyunk. Náluk is van olyan, amelyik társaság közepe, meg olyan, aki magának való... stb. Az én kutyám megválogatja, kivel haverkodik, azokkal szépen játszik, ha a másik kutya túl sok, akkor visszaszól, ha ő sok a másik kutyának, akkor pedig én fogom vissza. Ez fontos, hogy ebben a gazdik is partnerek legyenek, teljesen érthető a problémád. Én sem engedem mindenkivel játszani, van, akivel csak összeszaglásznak, aztán mennek tovább, van, aki már elsőre sem szimpi, akkor megyünk tovább...
2021. ápr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!