Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lábaltatok ki a lustasá...

Hogyan lábaltatok ki a lustaságból és a demotiváltságból? Hogy sikerült összeszedettnek lenned, milyen szokásokat alakítottál ki?

Figyelt kérdés

Sok ideig úgy gondolkoztam, hogy fiatal vagyok és csak az a dolgom hogy iskolára készüljek és szórakozzak (amit nagyon bánok).

Az elmúlt pár hónapban valami ákattant a fejemben és minden nap felteszem magamnak a kérdést, hogy itt vagy 18 éves és semmit nem csináltál az életben, nem értek semmihez amivel pénzt tudnék keresni, nincs hobbim amit űzhetnék.


A gondolataimban valamit csinálni, alkotni akarok de ugyanakkor meghátrálok és a könnyebbik utat választom és mindig kitalálok valami haszontalan elfoglaltságot. Szeretek fotózni, elkezdtem photoshopot tanulni de már nem lelkesedek.


2021. ápr. 1. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Napirend írással és következetességgel.

Nem kell nagy dolgokra gondolni.

Ha minden nap csak egy "kötelezően elvégzendő" feladatot beiktatok, és aztán meg is teszek, az a nap végén az eredmény érzésével tölt el.

2021. ápr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is írok listát. Van egy excel, abban vannak a tennivalóim, és nem mondom, hogy minden nap, de azért igyekszem azokból kiválasztani egy-egy feladatot, és a lehető leggyorsabban kipipálni.

Te is írhatnál ilyesmit. Pl. minden nap 5 percet tornázok. Minden nap megtanulok 10 új angol szót. Nem reggelizem meg addig, amíg nincs beágyazva.

Vagy: Ma összesöpröm anyám helyett a teraszt.

Ma veszek a cicának bolhairtót.

Jövő keddre kérek időpontot a fogorvoshoz.

Aztán alakul majd ez..:)

2021. ápr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Rend- és tisztaságmániás vagyok, és ez kellőképpen cseszteti az agyam folyamatosan hogy még ezt pakold el, azt töröld le, és ha már úgyis csinálok valamit és bennem van 2 kávé, ne menjen pocsékba, akkor már tanuljam már még azt az egy leckét is, vagy főzzek már valamit. 🙄
2021. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a napirendírás segített ebben. Előző nap este a telefonom jegyzettömbébe összeírom, hogy mi mindent kell megcsinálni, de a legapróbb dolgokat is feljegyzem. Amikor valamivel elkészültem, pipálom és a nap végére sikerélményként tudom elkönyvelni, amikor mindenhol pipa van.

Eleinte ilyen apróbb lépésekkel kell kezdeni, onnantól meg már hamarosan könnyebb lesz, csak a kezdőlöket kell.

2021. ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hallgas életvezetési tanácsadókat, gurukat; ők nincsenek híján a motivációnak...
2021. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, listát fogok vezetni:)
2021. ápr. 1. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!