Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kérjek kutyust a...

Hogyan kérjek kutyust a szüleimtől?

Figyelt kérdés
Egy lakásban lakunk és egy yorkit szeretnék, csak a szüleim sajnos nem engedik. Tudnék vele foglalkozni, mert nagyon szeretem az állatokat és nem hinném, hogy megunnám. Le tudnám vinni sétálni és az egyéb komplikált problémákat is átgondoltam. Sokat olvasok a fajtáról (yorkie) és az igényeit, betegségeit is elolvastam. Úgy gondolják, hogy a lakásba kakil és így nehezen tudnánk elmenni nyaralni, ha kutya is van. De nekem nem számít a nyaralás, nekem elég lenne, ha lenne egy kutyám. Persze megértem a félelmüket, okkal félnek a kutyatartástól, de szeretik a kutyákat és anyukám meg már tapasztalt a kutyatartásban, mert neki kettő kutyája is volt, apukámnak meg kettő cicája. Köszönöm a válaszokat előre is.

2021. ápr. 25. 21:39
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
80%

Miért nem szeretnék a szüleid? Nem volt még benti kutyájuk? Az első hónapokban még bizony takarítani kell a kakit-pisit, a szőrével meg minden tele lesz. Át kell pakolni szinte mindent, megrághatja a kábeleket, felborítja a dolgokat. Egy kölyökkutyával rengeteg gond van. A nevelés nem annyiból áll, hogy ül, fekszik. Az írásmódodból arra tippelek, hogy fiatal gyerek vagy még, így pedig nem is lehet elvárni tőled, hogy megbírkózz a feladattal.Ha pedig a szüleid nem szeretnék ezt a felelősséget, akkor nem tudsz mit tenni.

Lehet anyagilag se tudnák megengedni, csak nem szeretnék neked megmondani.

2021. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
További válaszokra nem tartok igényt. Az esetlegesen kedves részeket köszönöm.
2021. ápr. 25. 22:17
 13/39 anonim ***** válasza:
56%
Hány éves vagy?
2021. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fiatal gyerek ne hidd azt. Szerintem egy kisebb gyerek helyesírási hibákkal, illetve tőmondatokat írna. De mint írtam, további válaszokra nem tartok igényt, köszönöm!
2021. ápr. 25. 22:19
 15/39 anonim ***** válasza:
21%
Szívesen
2021. ápr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
82%
Akkor kb 15? Hm tényleg eléggé felnőtt lehetsz ha besértődsz
2021. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
21%
Ez nálunk is így volt, hogy anyu apu nem akarta, aztán elmentünk unokatesómékhoz látogatóba egyszer és nagy meglepetésünkre ott volt egy apró max. 4-5 hetes tacskó amit találtak az utcán. Kérdezték, hogy befogadnánk-e mivel nekünk volt kertünk és én azonnal rápörögtem a dologra, elkezdtem nyúzni aput, hogy vigyük haza de ő csak mondogatta hogy minek kutya nem kell meg ilyenek, aztán beadta a derekát mert megtetszett neki. 15 évig elválaszthatatlanok voltak apuval, nagyon megsirattuk amikor elment. Másik sztori amikor egy ismerősöm szintén könyörgött otthon egy kutyáért és párszor elvitte magához a mi kutyánkat, erre a szülők megszerették és azóta nekik is van. Ezt csak azért írtam le, mert lehet hogy össze kéne hoznod a szüleidet valami ismerős kutyájával és hátha meggondolják magukat. Persze valami yorkihoz hasonló kaliberű kutyus kéne.
2021. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
9%
17-es vagyok: mellesleg 8 éves voltam amikor az első kutyám kaptam és foglalkoztam vele mindig, szóval nem feltétlen lényeg az életkor.
2021. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
83%

#18 Akkor te vagy a nagyon ritka kivétel, mert a legtöbb gyereknél az van, hogy két hétig érdekli a kutya, aztán megunja. Nem vagyok álszent, én is ilyen voltam kicsiként. 17 évesen lett meg az első olyan kutyám, akivel már valóban én foglalkoztam, én neveltem. Ezért nem szabad gyereknek semmilyen állatot se venni, nem lehet egy ekkora felelősséget a nyakába varrni, nem elég érett hozzá, de ez egyáltalán nem az ő hibája. Egy kamasznál is meg kell gondolni, sokra egy szobanövényt se lehet rábízni.

Kedves Kérdező, ha nem tudjuk jobban a részleteket, nem tudunk segíteni. Milyen idős vagy? Milyen érvek vannak a kutya ellen? Annyi, hogy kakil? Nem olyan nagy ördöngősség a szobatisztaságra nevelés. A nyaralásos viszont valós probléma. Nehéz olyan embert találni, aki vigyáz rá addig. Azt meg nem lehet elvárni a szüleidtől, hogy csak ezért kutyabarát nyaralást szervezzenek, ami elég körülményes. Van ugyan kutyapanzió, de az elég drága.

2021. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
74%

Hát, a helyesírási hibákban te is bővelkedsz.


Ha nem te fizeted a kutya költségeit, ne hisztizz érte. Majd ha lesz annyi kereseted, veszel magadnak.

2021. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!