Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kérjek kutyust a...

Hogyan kérjek kutyust a szüleimtől?

Figyelt kérdés
Egy lakásban lakunk és egy yorkit szeretnék, csak a szüleim sajnos nem engedik. Tudnék vele foglalkozni, mert nagyon szeretem az állatokat és nem hinném, hogy megunnám. Le tudnám vinni sétálni és az egyéb komplikált problémákat is átgondoltam. Sokat olvasok a fajtáról (yorkie) és az igényeit, betegségeit is elolvastam. Úgy gondolják, hogy a lakásba kakil és így nehezen tudnánk elmenni nyaralni, ha kutya is van. De nekem nem számít a nyaralás, nekem elég lenne, ha lenne egy kutyám. Persze megértem a félelmüket, okkal félnek a kutyatartástól, de szeretik a kutyákat és anyukám meg már tapasztalt a kutyatartásban, mert neki kettő kutyája is volt, apukámnak meg kettő cicája. Köszönöm a válaszokat előre is.

2021. ápr. 25. 21:39
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
84%
Egy yorkie tenyészetből minimum 200 000 forint szerintem.
2021. ápr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
49%

Én nekem egy 12 éves kislányom van, te nem tudom mennyi idős lehetsz, de hátha segít a válaszom.


Ő is nagyon szeretne kutyát kb. 2 éve, volt, hogy random hazaállított eggyel.

Azt hitte megenyhülök, de nem így lett ésba kutyus menhelyre került.

Szóval ezt ne csináld, viszont amit tehetsz:


- elmondott részeletes a napi rutinod a kutyával, a foglalkozást, a fajtaismereted mint egy prezentáció

- vállalod az összes költséget:

- maga a kutya: 150ezer +

- kezdő felszerelés: minimum 30ezer

- etetés: kb. 10ezer

- bolha-kullancs elleni csepp: 2ezer/1-2 hónap

- féreghajtó: 300 Ft/3 hónap (ez nem nagy kiadás, de fontos)

- ivartalanítás: 30-40ezer

- oltások: kiskorban: 20-30ezer; felnőttként évi: 10ezer

- tartalék 50-100ezer váratlan orvosi költségekre, mert ÉN ezt sem fizetném a gyerekemnek, ha egyszer már ő akart kutyát

- naponta minden szőnyeg porszívózása, mert én sehol nem akarnék szőrszálakat

- minden nap vigye sétálni, ha bepisil, bekakil ő takarítsa fel

- nincs olyan kifogás, hogy "anya, nem vinnéd most le, sok a dolgom"

- szóval minden költség és feladat az ő dolga volna, nekem max. Annyi dolgom legyen, hogy néha megsimizek a kutyát.

2021. ápr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
52%

32es vagyok)

Kozmetika: 2 havonta kb. 5-10ezer szóval ha ezeket vállalod, szerintem lehetne kutyád.

2021. ápr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
90%

#32 Felsorolásából kimaradt a szívféreg elleni készítmény.


Tudod miből látszik, hogy még nagyon gyerek vagy egy kutyához - kortól függetlenül?

Abból, hogy pukkadsz, hisztizel és erőszakoskodsz.


A kutya falkaállat. Ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen, a háztartás minden tagjának normálisan kell viszonyulnia hozzá. Ahhoz, hogy a háztartás minden tagjának foglalkozni kell vele, tanítani-gyakorolni, közös élményeket szerezni. Egyéb esetben csak stressz- és veszekedésforrás a kutya, melynek következtében ő is sérül és te is sérülsz.

Pl. a szüleid tartják magukat az egyezséghez és nem viszik sétálni (ennek következtében a barátaiddal nem tudsz lógni suli után, mert kaparnod kell a kutyához vagy 40°C-os lázzal is viheted le Fifikét vagy hallgatod, hogy megint beszart a rohadt dög), nem tudják fegyelmezni pl. elkérni tőle a szilánkosra törő csontot, étcsokit, xilites sütit.


Tegyük hozzá azt is, hogy a kutya az egyik legkomplexebb nevelési igényű állat. Már-már az embergyerekhez hasonló szocializációt igényel: meg kell tanítani a többi kutyával viselkedni, más állatokkal viselkedni, különböző méretű, korú, kinézetű emberekkel viselkedni (pl, a kerekesszék vagy a kalapos ember nem eszik kutyát), különböző helyeken, szituációkban: kutyakozmetikusnál, orvosnál, tömegközlekedésen, vendégségben, fényes-kopogós padlón, stb. Ha ez nem megy egyedül - márpedig nem mindenkinek adott a lehetősége és a szaktudása -, a szocializáció alapjaira van kitalálva a kutyaovi, míg kutyasuli az idősebb kutyák nevelésére - mindkettő költséges dolog és az emberek hajlamosan nem beleszámítani a kutya várható költségeibe.


"De nekem nem számít a nyaralás, nekem elég lenne, ha lenne egy kutyám."

Erről is van mondanivalóm: 2,5 évig ültem otthon a kutyámmal, annyi segítséggel, hogy 1-3 napig még a szüleim vigyáztak rá. Egyszerűen túl idős és túl beteg volt ahhoz, hogy utazzon. Szóval:

- rokonlátogatás? Mindenki megy, a kutya és én maradtunk.

- nyaralás, hosszabb kirándulás? Mindenki megy, a kutya és én maradtunk.

- családi buli, egész családot érdeklő program? Ne haragudjatok, haza kell mennem a kutyához, ti maradjatok nyugodtan.

- tábor? hát, esetleg egy fél napra benézek.

Az, hogy fiatal vagy és remélhetőleg tovább fogsz tanulni meg egy egész sor problémát felvet (még ha helyben van a sulid, az órarend akkor is szívás lehet) és még ha jó fej szüleid vannak és szívesen segítenek, akkor sem _etikus_ másra tolni a saját kutyád felelősségét.


Elbeszélgethetsz a szüleiddel arról, hogy miért nem szeretnének kutyát, de próbálj a realitások talaján maradni és fogadd el azt is, hogy nem mindenre van megoldás és a nem tényleg NEM-et jelent.

Ha rám hallgatsz, akkor nemcsak magának a fajtának olvasol utána, hogy miket lehet velük csinálni, hanem a HOGYAN-oknak is. Én úgy látom, hogy ezzel szokott inkább a probléma lenni. Hogyan szoktatod szobatisztasága? Hogyan tanítod meg szépen sétálni pórázon? Hogyan tanítod meg, hogy a visító kisgyerektől a fura mozdulataival nem kell félni? Egyáltalán: hogyan tanulnak a kutyák?

Ha a barátnőddel elmégy sétálni, akkor arról is beszélgessetek, hogy mit csináltak, mennyi idő, energia volt, mire eljutottak arra a szinten, hogy laza pórázon sétáljon a kutya, elkérhető legyen az, ami a szájába van, letiltható legyen stb.

2021. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
36%
32-es, sajnálom a kislányodat és azt a szerencsétlen kutyát aki menhelyre került miattad...Bár lehet jobban járt...
2021. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyen felelőtlen "kell egy kutya ameddig meg nem unom" emberek miatt van sok kutya az utcán. Nem való neki kutya
2021. ápr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
63%

35ös)

Van épp elég állatunk (hüllők), amikre 20-30ezer Ft is elmegy havonta...egy váratlan megbetegedésnél 200ezer is.

Nem csoda, hogy egy kutya költsége (ami havonta szintén 20ezer Ft körül van + váratlan kiadások) már nem fér bele anyagilag.

2021. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy csak arra gondol mindenki,hogy milyen cuki lenne,akarok egyet..

De a fajtatiszta kutya eleve drága,főleg egy ilyen felkapott társasági kutya.Szinte mindenki yorkiet akar,még a szaporító is megteheti hogy 100.000 forintokba adja,viszik tőlük mint a cukrot..

Ergo tenyésztőnél legalább egy alomra előre be van írva a várólista,és minimum fél évente szoktak almot lehozni egy szukától,amiben nem mindig van annyi kutya ahány jelentkező.Ha születik 3 kutya,de 10 ember jelzi,hogy foglalót tenne le az szívás,lesz hogy egy tenyésztőnél több mint egy év múlva fogsz csak kutyát kapni.Szaporítótól nem vásárolunk tehát tudni kell ezt az időt is kivárni,ha másnál sem vagyunk előrébb a várólistán.


És akkor ott az összeg..

Ha olyantól vásárolsz aki viszonylag olcsón (150.000ft) árulja átlagban a kölykeit az fixen tele lesz előfoglalókkal,ha pedig olyan tenyésztőt találsz akinek drágább,showra is alkalmas kutyái vannak ki kell perkálnod akár 250.000ft feletti összeget is,és akkor még csak kanról beszéltünk,a szukákat sok esetben vagy el sem adják vagy olyan áron,hogy neked hobbi célra sok lenne.De cserébe talán nála beférsz a következő almokba 6 hónapon belül,hiszen kevesebben keresik a drágább kutyákat,és nagyobb eséllyel lesz tényleg olyan yorkied amit megálmodtál,hiszen ha kiállítási darabot veszel az már eltéveszthetetlenül yorkshire terrier lesz.Nem a szapis beteges extra mini,nem a csak hobbira alkalmas itt-ott eltérő Yorkie (kicsit nagyobb,kicsit kisebb,nem úgy áll a füle,akármi..),hanem tényleg az igazi méretre,színre,mindenre a lehető legmegfelelőbb Yorkie.


De (!) ha meg is vannak a szükséges oltásai annak még felszerelés is kell.Póráz és nyakörv/hám ami azért kis méretben sem olcsóbb.persze lehet venni a kínaiban is egyben 1500ft-ért kis színes H hámot,de ha felnőtt úgyis egyszer egy normálisabb darabon is megakad majd a szemed.Eledel ami nem olcsó (egy Yorkie szerintem 2-4 kg között igényel egy hónapban tápot,1000ft/kg feletti összegben vannak a használható tápok többségei.De ha már ilyen keveset veszel érdemes az 1500ft/kg felettieknek szemezni,hogy azok tényleg jók is legyenek.Elég kis szemű legyen,tartalmazzon sok húst,gabonát ne,ilyesmi feltételeket szab az ember a kutyakajákkal szemben,ha ad a minőségre.

Fekhelyet vagy fellépőket mindenhová ilyen picinek érdemes venni,nem egészséges ha fel-le ugrál az ágyról vagy kanapéról.Tönkre teszi a csípőt és a gerincet.(épp ezért lépcsőztetni sem szabad,de majdnem az összes kutyára igaz ez)

És persze az elmaradhatatlan rágcsa,a kutya rág.Plüss,rágócsontok,rágólabdák,kinek mi jön be.Ezek gyakran cserélődő dolgok.

Ilyen picinek lehet/szokás venni ruhát is,főleg ha kozmetikáztatod.


Állatorvosi költségekre azért egy tenyésztőtől vett kutyánál nem nagyon kell számítani fiatal korban,esetleg már idősödéskor jöhetnek elő korral és életmóddal járó dolgok,de az eledel,a féregtelenítő és (főleg nyáron) a szívféreg tabletta lesz állandó költsége.Ezen felül pedig 2 havonta kb a kutya kozmetikus aki majd körmöt és szőrt vág neki.


Ha ezekre fel vagytok készülve,és tudtok ilyen mélyen egyszeri,és állandó költségekhez nyúlni akkor a többi már rajtatok múlik.A sétákat,a foglalkozást és a nevelést komolyan kell venni.A Yorkie egy terrier tehát makacs és önfejű fajta,nem lesz egyszerű a nevelése,de nem is a legkezelhetetlebebb fajta.

2021. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%

Hát kezdjük ott hogy egy normális helyről származó tiszta Yorkie kutya nem kevesebb mint 100 ezer forintba fáj ha nem többe tehát ez nem olyan dolog, hogy pár ezer forintos tétel amit akármikor kilehet csengetni. Az egésznek az etetése a legkevesebb. Kozmetika is van alkalmanként minimum 5000 Ft. Évi egyszeri kombinált oltás is 10K aztán ha hirtelen megbetegszik valami miatt a gyógyszerek az állatoknak méreg drágák.

És a Yorkie természetéből adódóan is nagyon önfejű tud lenni tehát rengeteget kell foglalkozni vele, és tanítani.

Meg nekem eléggé megszúrta a szemem, hogy úgy írtad tudnál róla gondoskodni mert szereted az állatokat nos a szeretet és a gondoskodás 2 dolog én is nagyon szeretem pl a bonsai fákat de nem tudok róluk gondoskodni ezért nem veszek mert kihalnak nálam. Meg az is szemet szúrt, hogy nem hinném hogy megunnám ha ezt így feltételes módban jelented ki szerintem gondolkozz te még azon, mert a Yorkiek borzasztóan ragaszkodóak és ha neagyisten tovább adnál rajta benne egy világ omlik össze.

Nekünk is Yorki van hidd el tudom miről beszélek.

2021. okt. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!