Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálja a kutyám?

Ezt miért csinálja a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos ivartalan kan kutyám, aki 3-4 hónapos kora óta szobatiszta. Nagyon hamar megértette hogy kint kell végezni a dolgát, és hogy ha leül az ajtó elé akkor ki van engedve. Ezt szépen megtanulta, mindig jelez és kiengedjük, vagy ha nyitva van az ajtó akkor magától kimegy és megoldja. Viszont valamiért kb havonta egyszer teljesen random bepisil a lakásba. Nem értjük az egészet, nem gondolom hogy jelölés mert egyáltalán nem domináns, itthon soha nem jelölt semmit, csak sétákon. Illetve abból is gondolom hogy nem jelölés, hogy sokszor mikor rendesen pisil akkor nem emeli fel a lábát, csak beterpeszt, viszont jelölésnél mindig felemeli, és amikor itt bent pisil akkor sosem emeli fel. Meg én úgy gondolom hogy jelölésnél egy bizonyos helyre céloznak, ő viszont ilyenkor egyátalán nem céloz, csak áll és pisil. Amit a legjobban nem értünk az az, amikor nyitva van az ajtó és még is bepisil ahelyett hogy kimenne. Ezt vajon miért csinálhatja?

2021. ápr. 28. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Meg kellene nézetni,hogy nem-e egészségügyi probléma miatt nem tudja vissza tartani.


Nekem ugyan macskával volt olyan gond,de ivartalanítás után nekem sokáig a macska nem tudta vissza tartani a vizeletet.ahogy ment előre észre se vette hogy húzza a pisi csíkot :D

Persze neked nem feltétlen van ilyen gondod,csak gondoltam..hátha segít valamit.

2021. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam rá én is, de kicsit több mint egy hónapja voltunk vérvételen, mert akkor lett ivartalanítva és megnézte a doki hogy lehet-e altatni, meg csípőröntgent is csinált szóval ha lett volna valami a húgyutaival, az látszódott volna szerintem.
2021. ápr. 28. 21:44
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Ugyanez a probléma van az én ivartalanított szuka kutyusommal. Immár 9 hónapja bepisil, ráköltöttünk már vagy 40 ezret, de semmi használhatót nem tud a doki mondani. Győzöm sikálni / letakarni az ágyat. Ja, és ugyanúgy havonta 3-4 napig ez megy.


Szerintem az ivartalanítás miatt alakul ki inkontinencia. Akár a hormonok miatt is előfordulhat, csak sajnos nem tudok kihez fordulni ezzel.

2021. máj. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nálunk szerintem nem az ivartalanítás a ludas, mert csak egy hónapja ivartalan és azelőtt is csinált ilyet néha. Nem tudom mi lehet, de érdekes hogy másnak is vannak ilyen problémái

2021. máj. 4. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!