Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pisiszag parketta van, szonyeg...

Pisiszag parketta van, szonyegpadloban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Orokbefogadtunknegy nagytestű kutyát, sajnos nem szobatiszta, elég nagy problémáink vannak e téren. Mivel nagy testű, sokat pisil és a lakás is nagy, nem tudunk mindig a nyomában lenni. Lassan mindenhová rányomja a "bélyegét": parketta, szonyegpadlo sőt - agymatrac... Olyan a szag, mint egy nyilvános WCben. Fokozza az örömünk, hogy alberletrol van szó. Illetve, a galériára vezető lépcső hátsó részén is szemmel látható raszaradt pisifoltok vannak. Próbáltam domestost, ecetet, sima mosogatószer.... Nem tudom már, mit tehetnék. Kinek mi vált be?

2021. ápr. 28. 23:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%
De jó neked h fél óra alatt otthon vagy meg 5 perc alatt
2021. ápr. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
41%

Elso egy hetben legalabb kellett volna szabit kivenned, hogy levidd tobbszor, hogy tudja lent kell pisilnie!


Egeszsegugyi problema ki van zarva teljesen?


Mennyi idos a kutya?


Kutyapelenkakat meg vedd fel csak ossze zavarod a kutyat!


Fressnapfban a Get off szagtalanito nagyon jo!


Kutyakozmetikaban dolgozok, amit a kanok lepisilnek, ezzel fujjuk be utana nem akarja a masik kan felul jelolni. Igy ugy gondolom hatasos.


Csinalj egy nagy takaritast. Fujd be a helyeket ahol pisilt.


Lakas kutyanak napi 3 seta kell. De neki valoszinuleg tobbre igy kezdetben, hogy tudja lent kell.


Nalunk pl az utolso seta 23:00korul van. De az cssk 15 perc. Dolgukat vegezzek el az a lenyeg. Aztan reggel 8 korul viszem le oket. Munkabol haza erek akkor is.

2021. ápr. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem arról van szó hogy nem tudja tartani.

Nekem két kutyám van, az egyik 10 kiló alatti a másik 20 kiló alatti, szóval abszolút nem nagytestűek, és kibírják a 8 órát ha bármi okból ez szükséges. Pedig szinte sose fordul elő ez velük, tehát biztos meglepő nekik, amikor kéne, de nem tudnak kimenni. Az egyik ráadásul felnőttként, mentésből került ide, és szerintem az életben nem járt szobában előttünk, és soha, egyetlen egyszer nem pisilt be.

Ha nincs szervi baj (ezt ki kéne vizsgáltatni), akkor a pelenkával valószínűleg összezavartad. Nem kell pelenka, az arra tanítja a kutyát, hogy üríthet bent, pedig a kutya normál esetben nem pisil bent, nem macska, másképpen áll a dologhoz.


Rá kéne szánni pár napot és rendesen szobatisztaságra tanítani. Levinni néhány óránként, látványosan örülni és jutalmazni ha kint pisil, felnőtt, gyorsan le fog neki esni. Kenneltréningre is rákereshetsz, habár az kölyköknél praktikus, nagytestű kutyának a szobakennel nem kis beruházás és nem is alszanak annyit.

A szag eltávolításra jó az ecet, a sanytol, matracot szerintem képtelenség rendesen kitisztíani házilag. De gondolom nem úgy képzelted a hátralévő éveket hogy nonstop takarítasz, szóval inkább tanítsd meg.

2021. ápr. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%
Egy alapos kivizsgálás nem ártana, mert ha az éjszakát sem bírja ki, az gond. Itt nem az a probléma, hogy hány órát van egyedül. Az én kutyám is kibírja, pelenkát is beszereztem arra az esetre, ha gond lenne, de nem használta soha, 1,5 évesnek tippelték, amikor örökbe fogadtam. Az sem mindegy, hogy mennyi idős, mert pl. egy idősebb kutyánál már lehet a kora miatt is ilyen gondja, mint ahogy az öreg embereknél is gyakrabban előfordul inkontinencia.
2021. ápr. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
95%

A menhelyen a pici kennelbe ürítenek a kutyák, mert nincs kapacitás, hogy napi többször ki legyenek engedve. Nem biztos, hogy baja van, csak szimplán így szokta meg és neki már elegendő távolságra van a helyétől.


Ha nem tudtok rá figyelni, zárjátok el egy kisebb helyre, pl egy nagy szobakennelbe. Reggeli indulás és esti alvás előtt addig ne menjetek fel a sétából, amíg nem pisilt. Tudom, hogy kényelmetlen, de pár hétig éjfél körül is menjetek ki(vagy valahogy kettéválasztva az éjszakát), jobban le fog neki esni a tantusz, hogy nem kéne a lakásban végeznie a dolgát. Ilyenkor nem kell km-eket sétálni, elég csak a ház elé kimenni.

2021. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%
A tulajdonos tud a kutyáról? Nem lennék a helyében...
2021. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem hinném hogy inkontinencia ről lenne szó, mert ha otthon vagyok sosem csinálja (legalábbis nem vettem észre). Sőt, meg volt hogy jelzett is hogy ki akar menni. Egyébként munka elott-munka után szoktam kivinni, plusz este. Szerintem valahogy az van a fejében, hogy ezeket a dolgokat úgysem látom meg, úgyhogy csinálhatja a hátam mögött, ahogy pl ágyra is felugrik, felkapaszkodik a konyhaasztalra és leszed dolgokat stb. Ha azt gondolja, nem látom. Úgyhogy szerintem tisztában van vele mit csinál. Egyébként 1 éves és nem volt még gazdája. Nem szeretném elajandekozni, nem is fogom. A tulajdonos tud róla, nyilván a fent említett problémáról már nem, de nem vagyok gonosz, meg fogom téríteni a kart, már ha nem tudom magamtól rendbehozni.
2021. ápr. 29. 09:37
 18/19 anonim ***** válasza:
94%

A kutya legalább annyira pisil kint a te kedvedért, mint a saját kedvéért, egyszerűen így vannak normál esetben bekötve. Ez más mint a kajalopás az asztalról vagy bármi egyéb olyan dolog ami neki kedves, neked meg nem :).

Próbáld kisebb, jól takarítható helyre csukni, amíg egyedül van, a saját közvetlen helyüket még annyira sem akarják összepisilni.

2021. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
94%

Mióta van nálatok a kutya?

"Szerintem valahogy az van a fejében, hogy ezeket a dolgokat úgysem látom meg, úgyhogy csinálhatja a hátam mögött, ahogy pl ágyra is felugrik, felkapaszkodik a konyhaasztalra és leszed dolgokat stb."

A kutya nem gondol semmit. Azt már megtanulta, ha jelen vagy, jön a tiltás, rászólás, stb. Amikor egyedül van, akkor nincs semmi következménye a tetteinek.

A kutyád még nem fegyelmezett. Ehhez idő kell.

Amikor egyedül marad, arra az időre nem szabadon kell hagyni a lakásban, hanem valamilyen módon elzárni. Pl kennelben lévő kutya nem igazán piszkol be a helyére.

2021. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!