Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor a kutyátokat vettétek...

Amikor a kutyátokat vettétek 100%ig biztosak voltatok abban, hogy jó gazdik lesztek és úgymond fel vagytok nőve a feladathoz?

Figyelt kérdés

5 éve szeretnék egy goldit. az az igazság engem úgy neveltek, hogy a kutyáktól tartsam meg a távolságot és ezért a legtöbb kutyától félek is. Most nagyon szeretnék egy goldit, de gondolkodtam egy angol cocker spánielen is.

A cocker spánielnek nincsenek mozgásban akkora igényei, mint egy spánielnek. a golden mennyire játékos? úgy értem mennyire ugál rám, kap oda, nyalja meg az arcom. Ha ti bátortalan gazdik lennétek milyen kutyát választanátok magatoknak? Nagyon szeretnék egy kutyát, de ha nem tudnám gondját viselni inkább nem venném meg, mert nem akarok a kutyának rosszat.


2010. aug. 22. 21:03
1 2
 1/18 Akiteki ***** válasza:
33%

Hagy kérdezzem meg: ha félsz a kutyáktól, miért akarsz kutyát?

Nem, soha fel nem merült bennem, hogy nem ugyanolyan teljes odaadással fogom a kutyát is felnevelni, ahogy a gyerekeimet. Ennél többet nekik sem tudok nyújtani.

2010. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
a mostani kutyám majdnem egy teherautó kereke alól került hozzám... megtartottam ;)
2010. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
ha már ezen elgondolkodsz, akkor én megelőlegezem hogy az leszel.. :) igazából recept nincs, szeretni kell valahogy ok nélkül, és legyél vele sokat. Nekem gyerekkorom óta mindig volt kutyánk, sosem féltem tőlük.. meg kell ismerni őket, a viselkedésüket.. hajrá.
2010. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt goldim és imádtam. nagyon kedves sosem kapott oda semmiért. nagyon sok szeretettet fog adni neked én csak ajánlani tudom imádtam és imádom most is. igaz már egy másik családnál lakik. (elkellet költöznünk a kertes házból ezért egy másik családhoz került) és ha arra járunk akkor is felismer minket tehát nagyon hűséges
2010. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is mindig tartottam a kutyáktól és mindig szerettem volna kutyát, hogy kinőjem ezt a félelmet. Aztán találkoztam a border collieval és szerelem volt első látásra. Eleinte össze kellett szedni magam hogy mindenben jó gazdi legyek, ma már én nyomom le a féreghajtó tablettát a torkán, belenyúlok a szájába ha kell, kiszedem a kullancsot, meg minden ilyenek.

Májusban múlt két éves a drágám, és el sem tudnám már képzelni az életemet nélküle. Ő miatta kezdtem el kutyaiskolába járni (és ott nem félek a kutyáktól, pedig normál esetben mindig féltem) elkezdtünk sportokat, kiállításokra járunk, és hasonló örömteli tevékenységek.


Minden kölyök kutya játékos, a labrador kezelhetőbb, komolyabb, de ha tartasz a kutyáktól, akkor lehet, hogy túl nagy neked. A barátnőmnek az van, az én kutyám 15 kiló, az övé harminc, pedig majdnem egyforma magasak.


A lényeg, hogy bármilyen kutya is legyen, sokat mozogjatok, kutyaiskola fontos, hogy megtanuld képezni,és sok sok szeretet!

2010. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen biztos voltam benne, ez volt életem legnagyobb vágya. Aki nem biztons magában teljesen az nem lesz jón falkavezér.

Az pedig hogy egy kutya ugrálós, nyalós, kapkodós, csakis a neveléstől függ és nem a fajtától.

"A cocker spánielnek nincsenek mozgásban akkora igényei, mint egy spánielnek." ez a mondtat mit jelent? Olyan fajta tudtommal nincs hogy szimpla "spániel".

Szerintem gyúrjál mlég egy kicsit amíg elég biztos leszel és nem kérdezel ilyen alapvető dolgokat.

2010. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%
Én csivavát választanék attól nem kell félned...
2010. aug. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha így állsz hozzá, akkor a spánielt felejtsd el! Nagyon szófogadatlan, makacs lesz. Amúgy is elég önfejű fajta, ha tud átver. Ki kell ismerni. Nekem vannak, imádom őket, kordában is tudom tartani. Jön-megy a házban is, kint is, de, ha valamiért épp ki kell mennie (pl: felmosok), szólok neki, kimegy, de, ha a párom szól, simán átnéz rajta. Mintha ott se lenne. Első kutyának amúgy sem ajánlom.

Viszont egy barátságos, játékos fajtát igen. Mint, a Golden, Colli, Labrador. Ők barátkozósabbak, jobban "összeszoknátok", nem kellene a távolságtartás.

2010. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és spánielnek hatalmas a mozgásigénye, mert vadászkutya. Órákhosszat sétálunk, rohangál, és mikor hazaérünk, még hozza a labdát, mikor én már alig állok a lábamon. :D
2010. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"A cocker spánielnek nincsenek mozgásban akkora igényei, mint egy spánielnek."


igen ezt elírtam, tehát a spánielnek nincs akkora mozgásigénye mint egy goldinak.


De úgylátszik tévedtem, mert az egyik válaszóló már rácáfolt:)

2010. aug. 22. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!