Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik a járvány miatt szereztek...

Molnarmarcell21 kérdése:

Akik a járvány miatt szereztek be kutyát, azokkal mi lett?

Figyelt kérdés

A korlátozásoknak gyakorlatilag vége, éjfélig kinn lehet lenni, nem kell már kutyát sétáltatni.

- Mennyivel lett több kutyás a környezetetekben?

- Sok boldog kutyatulaj lett vagy több családi és szomszédok közti veszekedés lett belőle, ne adj'isten állatkínzás? (plusz nyűg, stressz, kiadás)

- A korlátozások végével mi lett/lesz az állatokkal? Sokan kidobják, elaltatják őket?



2021. máj. 1. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Én nem ismerek olyat aki csupán a korlátozások miatt szerzett kutyát, nem is gondolom hogy aki nem szeretetből fogad be kutyát az elő tudja úgy adni magát a tenyésztőnek/menhelynek/fajtamentőnek, hogy az őszintének tűnjön és kapjon kutyát. Így én nem gondolom hogy van ilyen, vagy ha igen akkor nagyon nagyon kevés.
2021. máj. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se érzékeltem a tavaszi kiskutya boom-on kívül nagyobb létszámemelkedés.

Tavaszonként a mi környékünkön mindig sok a kölyökkutya, akiket elsikkasztanak 1-2-3 éven belül.

A covid egyik hullámában sem volt nagyobb kilengés a környezetünkben.

2021. máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen.
2021. máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

#1 Ne élj mesevilágban. Elmész egy szaporítóhoz, és kérdés nélkül odaadja neked a kutyát, pont nem érdekli, hogy mi lesz a kutya sorsa. Nem kell tenyésztő/menhely, hogy az ember kutyát szerezzen. A szaporítóktól kerül ki a megkínzott, kidobott kutyák többsége, pont azért mert nem érdekli őket, hogy mi lesz a sorsuk.


Egyébként én sem ismerek olyat, aki most a korlátozások miatt szerzett volna be kutyát, ettől függetlenül biztos van. De én a környéken nem láttam újabb kutyákat kóborolni sem.

2021. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen, ha végiggondolom nincs olyan ismerősöm, aki a kovid alatt szerzett volna be kutyát.
2021. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se lett senkinek kutyája a covid miatt 🤷‍♀️
2021. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Két kutyáról tudok, akik a covid alatt kerültek a lépcsőházba, mindkettő mentett, menhelyi, az egyik még kölyökként, ő családba, nagyobb, középiskolás vagy főiskolás gyerek van, a másik már 5 évesen, ha jól tudom, ő egy fiatal párhoz, gyerek nincs. Egyik sem tűnik úgy, hogy csak a covid miatt, de most lett több idejük a gazdiknak, hogy tudjanak kutyaneveléssel is foglalkozni. Mind felelős gazdik.

Én még akkor fogadtam örökbe, amikor covid még a nem volt, és pont nem tudtam szabadságot kivenni, de szerencsém volt, viszont jól jött volna egy home office időszak. Most pótoltam, amíg lehetett.

2021. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem is gondolom hogy aki nem szeretetből fogad be kutyát az elő tudja úgy adni magát a tenyésztőnek/menhelynek/fajtamentőnek, hogy az őszintének tűnjön"

Ez teljesen igaz, csak sajnos sok helyen nem is elvárás...

2021. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A sejtésem beigazolódott... itthon vajon mi a helyzet?

[link]

2021. okt. 23. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!