Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a kutyánkat, hogy egyen?

Figyelt kérdés

A rövid sztori annyi, hogy van két csivavánk, egy kisfiú és egy kislány. Ivartalanítani vitték volna a szüleim, de lehet túl fiatal volt (másfél éves kb most is), így nem lett megcsinálva, azonban a másik kutyustól vemhes lett.


Előre leszögezem NEM vagyunk sem TENYÉSZTŐK, sem SZAPORÍTÓK.


Mindig voltak állataink (kutyák, macskák, madarak), az esetek többségében gondoskodtak az ivartalanításról. Viszont ha lettek is kölykök, mindig gondoztuk őket (még azokat is, akiket az anyjuk nem, vagy akiknek az anyjuk elpusztult a szülésbe. Itt sem lett volna másképp.)


A mostani esetnél a vemhesség alatt egyáltalán nem volt rosszul az anyuka, egészen péntekig. Akkor kezdődtek a fájdalmak, de nem tudta világra hozni a kölykét. Szombaton viszont már szaglott nála valami, és csak feküdt. Délután tudta csak fogadni az orvos a szüleimet, akkor mondta hogy csak egy kölyök volt, de beszorult és elpusztult. Bomlásnak is indult kissé, azért volt fura szaga. Ivartalanította a kutyát, de 50-50%-ot mondott, hogy túléli. Azóta szinte állandóan mellette vagyunk, takarjuk (mert le volt hűlve), itattuk, gondoskodunk róla.


Vasárnap reggel sem nézett ki jobban, az orvos telefonon azt mondta, szerinte vége a kutyának, de azért apumék elvitték. Úgy mentek, hogy ha menthetetlen, akkor inkább altassa el az orvos, hogy ne szenvedjen. Viszont az orvos szerint van remény arra, hogy felépül.

Azóta már felkel, iszik magától, de enni nem hajlandó. Kölyöknek való ételt hoztunk neki (amibe több vitamin van), próbáltam a szájába is adni, de nem eszik. Viszont nagyon sovány és gyengécske még.

Mit tudnék tenni ahhoz, hogy egyen? Inni azért szerencsére egyre többet iszik, de az nem elég szerintem.



2021. máj. 3. 14:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%
Próbálkozz macskakonzervvel, azok ízesebbek. De addig is állatpatikában vegyél olyan pasztát, amit a 4-es írt!
2021. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%
Már nem azért, de az micsoda dolog, hogy látjátok, hogy pénteken vajúdik a kutya, de csak szombaton kerül orvoshoz, mert már szaglott. már azonnal hívni kellett volna az ügyeletest vagy vinni hozzá. Ha meg ivartalanított is a doki, akkor ne csodálkozz, hogy nem eszik, ez az egész elég nagy tortúra a kutyának, infúzión kellett volna tartania. Vegyél tápszert azzal próbálkozz fecskendővel, csoda ha túléli.
2021. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

Aszondja nem szaporítók de milyen impozáns tapasztalatai vannak eléssében elpusztult állatokról. De semmi gond, hisz gondozták a kölyköket!


Most már egy kiskutya is a lelketeken szárad, az anyakutya egy árva kontrollon nem volt a vemhesség alatt. A csivava eleve sokszor császáros.

Pontozgassál csak le, akkor is rohadék ez a hozzáállás.


A kutyát meg vigyétek egy normális orvoshoz, ne itt kérdezgessél.

2021. máj. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
5%
Először is remek gazdik vagytok, nem is értem az előttem lévők kommentjeit. Nekünk más jellegű problémánk akadt, de végkimenetele az volt, hogy nem evett ő sem. Az első ami bevált, az táp volt beáztatva. Langyos vízbe ha beleteszed és egy fél órára benne hagyod sokat segíthet. Ne öntsd le róla az összes vizet, mert ha azt megissza is fél siker, mivel a tápról le"mosott" tápanyag már benne van. Amikor megpróbáltunk meleg ennivalót adni neki, azt nem szerette valószínű a pocakját bántotta, így nem ajánlom nektek se, hogy melegítsetek bármit. Nem tudom töltöttetek-e időt az idomításával, de ha esetleg le tud ülni és van kedve vagy valahogy rá tudod venni, gyakoroltathatod vele ezeket a trükköket ami után megjutalmazod. Nekem szinte csak ez segített eleinte. Vagy ha van kedvenc játéka azzal egy kicsit elérni, hogy mozogjon, mert mozgás hatására megéhezhetnek. Természetesen egy ilyen probléma után ne hagyd szaladgálni, de ha sétál nem eshet baja és csak jót okozhat. Remélem tudtam segíteni. Kitartást nektek!
2021. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg, remek, csodálatos gazdi 😂😂😂😂😂
2021. máj. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
20%
Kezdjük ott, hogy hálás lehet a kutya, hogy van gazdája. Foglalkoznak vele, kap ennivalót és szeretik. Manapság szerencsés kutyának számítanak. Imádom, hogy nagyon tudunk ítélkezni. Gondolom, ha kommentelsz neked is van kutyád. Őszintén. Mindent jól csináltál eddig? Sosem érezted, hogy neveletlen a kutyád, szétszed valamit, vagy nem volt beteg? Olyan beteg amit LEHET kiküszöbölhettél volna? Biztos vagyok benne hogy volt. És ezért neveznénk valakit rossz gazdának? Mert van bátorsága felvállalni akár, hogy hibázott és segítséget kérni? Komolyan itt tartunk, hogy ahelyett, hogy leírnád mi az ami segíthet, vagy kitartást kívánnál csak negatívat írsz. Mert nincs elég problémája enélkül. Gondoljátok át. Ugyan annyi idő, és lehet kevesebb energiát is emészt fel, ha normálisan állunk hozzá a dolgokhoz!
2021. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%
Ez a tipikus szaporítás. És ti a tipikus undorító, rossz fajta szaporító vagy. Mi az, hogy elkezdett bomlani a kölyök? Az lenne az alap, hogy elléskor viszitek orvoshoz! Pont az ilyen elkerülése miatt! Na ez a legundorítóbb hozzáállás a részetekről, amit csináltatok! Ne tartsatok kutyát, ha ennyire felelőtlenek és ostobák vagytok! Eleve hogy lettek vemhesek? Miért nem figyeltetek?
2021. máj. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%
Én már írtam neki segítséget. Nem látja be milyen felelőtlen ember, ezért már bőven van okom ítélkezni. Egyáltalán nem szerencsés kutya. Az enyém mentett, szoktam is önkénteskedni, és hidd el, tudom hogy egy menhelyen is sokkal jobb sora lenne. Így ha nem most, jövőre mondjuk lehet elpusztul ugyanezért. A menhelyen az egész életében szívbeteg kutyát is a toppon tartják, nem hogy egy egészséges életét kockáztassák mert milyen cukik a kiskutyák. Neki nincs gazdája, lehet sosem lesz, mégis sokkal kevésbé szánom.
2021. máj. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%
Az én kutyámnál a doki nem javasolta az ivartalanítást, mert olyan szar a szíve, hogy nem ígérte, hogy felébred az altatásból. Kértem másodvéleményt, ott is ezt a választ kaptam. Viszont ma 10 éves és soha nem volt egyszer sem vemhes. Meg lehet oldani, minden más csak kifogás.
2021. máj. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
88%
Tehát a kutyának vérmérgezése van. Mondjuk egy jobb orvost keresnék annál, aki azt mondja hogy szerinte vége a kutyának...
2021. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!