Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta közben gondol egyet és...

Séta közben gondol egyet és elkezd húzni szinte semmire nem hallgat hogy ne húzzon ameg haza nem érünk hogy tudnám ki küszöbölni? Illetve utcán eléggé önfejű ami azt takar hogyha megállok és olyat mondok neki amit tud itthon az udvarba 1 szóra ott—>

Figyelt kérdés
Semmi kajáért nem csinálja meg.

2021. máj. 3. 20:21
 1/8 anonim válasza:
0%
Add el francba azt a kutyát
2021. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Nah, erre én is kíváncsi vagyok.
2021. máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Hat ez egy turelemjatek. Naponta mentek setalni? Mert ha nem, az is lehet a gond, hogy kiszabadul vegre az ingerszegeny kornyezetbol, aztan nyilvan “megvadul” a sok uj dolog lattan.


En egyebkent ugy csinaltam, hogyha elkezdett huzni, akkor egyszeruen megalltam, megvartam amig lenyugszik, leultettem, kapott egy jutit, mentunk tovabb. Ezt ugy nagyjabol 3 honapon keresztul minden egyes nap csinaltuk hatezerszer minden setanal (felnott, makacs, rossz eloeletu kutya, tehat nehez eset), mire lett eredmenye.

Trukkokkel ne is probalkozz kint, ameddig a seta nem megy. Ha leultetni se tudod, nem baj, ez el is hagyhato az elejen, a lenyeg az, hogy nyugodjon le, es hiaba rangat, egyszeruen addig nem mentek tovabb es kesz.

2021. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Na most..először is mi az ami miatt ennyire elkezd húzni?

Mindig először fel kell mérni,hogy mi az ami befolyásolja a kutya viselkedését.Szag? Hang? Másik kutya vagy állat? Másik ember? Ismerős utca?

Ha meg van,hogy mi az amikre így reagál tudni fogod a probléma forrását is és jobban be fogod tudni határolni,hogy hol kellene javítani a viselkedésén.


De vannak más tényezők is amik befolyásolják a kutyát.

1.Mennyit sétál? Egy aktív kutya,ha keveset mozog tele van energiával.Amint egy kicsit kiszabadul az ingerek hatására felpörög,és csak arra figyel,hogy végre csinálhat valami izgalmasat.Szaglászhat,nézelődhet,új élőlényeket és embereket lát..Főleg a séta elején van ez a hatalmas hév,és ha keveset sétál akkor bizony ki is tart a séta végéig az,hogy rángat végig az utcákon.Ha nagyobb testű a kutya mint amivel elbírsz esélytelen,hogy megállítsd benne egykönnyen,tapasztaltabb és erősebb kéz fog kelleni a problémád megoldásához.(vagy reeengeteg türelem és sok idő)


Vidd többször,és/vagy hosszabb időkre.Nézd meg,hogy neki és neked is melyik a kényelmesebb.(tudom,a minél kevesebb és minél rövidebb,de most inkább a kutya érdekét nézzük és ahhoz próbálj igazodni. :D)


2.Milyen odakint? A kutya viselkedésén látszik,hogy mi okból reagál úgy ahogy.Fél? Domináns?

A félős kutya a számára ismerős utcákon azért húz,mert onnantól tudja a biztonság felé vezető utat,vagy legalábbis azt kezdi keresni.A domináns kutya ha más kutyát lát azonnal húzni kezd,mert érthető módon oda akar menni vagy ivaros szuka szagát érzi a közelben és keresi.Az utóbbi azért is veszélyes,mert az ivaros szuka szaga össze ugrasztja az ivaros kanokat,a szukákra pedig természetesen mennek mint akiket bottal üldöznek..


3.Sorrendiségi problémák..

Lehet,hogy a házban te vagy az aki megmondhatja mit csinál,de a környezet változása kihozhat belőle bizonyos szintű dominancia problmémát.Ha nem figyel rád és ennek nem a környezete az oka,akkor egyszerűen csak nem tisztel téged,és abszolút nem hajlandó parancsot elfogadni.Ráadásul húz is,mert ő az aki megmondja merre mentek és mit fogtok csinálni.


Bármelyik is áll fenn a megoldás az,hogy fárasztod a kutyát.Folyamatosan.Otthon is,kint is.Ha már a felesleges energiái egy részét elégettétek mozgással sokkal jobban fog rád figyelni,mert nem fogja annyira megzavarni a rengeteg külső inger.

Menjetek gyakran olyan helyre,ahol egy kicsit messzebb engedheted magadtól (vigyél egy hosszabb textil pórázt mondjuk egy parkba).Hagyd szaglászni,állj meg egy ponton ahol másokhoz sem mehet közel.Csak úgy a környezetben had legyen el.

Ha húz,mert tovább akar menni akkor is maradj ott,had nyugodjon le.El fog kezdeni nézelődni,szaglászni körbe-körbe körülötted ameddig a póráz engedi. (persze közelebb mehetsz egy fához,ha mondjuk nem éri el a póráztól..).


Néha hívogasd oda,és ha jön dícsérd meg.Fokozatosan meg kell tanítanod vele azt,hogy odakint is szólsz hozzá,és ha szólsz arra figyelnie kell.Dícsérgesd,jutalmazd aztán had legyen ebben a nyugodt helyzetben továbbra is,alig-alig mozogjatok odébb.Sok kutyának az a baja,hogy ha sétálni is megy csak utcára.Két utca közt is csak rohannak a gazdival és ezt szokják meg.

2021. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Valószínű hogy a sok kutya ugatja,és mivel kölyök (7hónapos) nagytestű szuka letagad náluk a sorrendiségben lehet baj van mert eléggé makacs és amit o nem akar abból nem enged hogy tudnám ezt rendbe tenni?
2021. máj. 4. 00:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2021. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Amit tud otthon, azt nem fogja tudni automatikusan kint,mivel kint több az inger. Ennek semmi köze a sorrendiséghez, egész egyszerűen az adott parancs nincs neki jól megtanítva.
2021. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
59%
szerintem (vagy) nálunk az vált be hogy amikor huzz akkor megálsz (mivel ő nagyon akar menni ezért huz és ha megálsz akkor egy ido után rájon hogy ha huz akkor nem jut el oda ahova szeretne) van amelyik kutyánál töb idő hogy megértse
2021. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!