Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs elleni nyakörv,...

Kullancs elleni nyakörv, tabletta vagy bármi?

Figyelt kérdés

Nektek melyik vált be?

Nyakörv inkább?

Termék, amire esküsztök, hogy tuti nem lesz benne utána kullancs?



2021. máj. 6. 20:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nexgard spectrat használunk két éve. Szivfergesseg ellen is véd.
2021. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Bravectó és Simparica trio. Mindkettőt nyugodtan ajánlom, bár ha tablettát választasz, akkor úgy félévente érdemes egy vérképet csináltatni, mert vannak kutyák amik rosszul reagálhatnak.
2021. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Bravecto tabletta
2021. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig nektek.

Szerintem bravecto lesz majd. Azt hallottam, hogy nagyon jó.

2021. máj. 6. 20:15
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is simparica triot kap, mert véd szívféreg ellen.
2021. máj. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem csak az oltás 100%os de én inkább a nyakörvet javasolnám
2021. máj. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, kullancs elleni oltás? Ennyire lemaradtam, hogy már ilyen is van? :D
2021. máj. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#5. Keddnél előbb nem jutok el oda, de az állatorvost is megkérdezem erről a simparica trio-ról. :) köszönöm szépen.

#6. Csak ugye félő, hogy le szedi magáról, mert volt rá már nem egy alkalom, hogy le kaparta magáról. Vagy lehet a másik rágta le róla, ahogy játszottak.

2021. máj. 6. 20:27
 9/21 anonim ***** válasza:

netről idézek: "KULLANCSFERTŐZÉS - BABESIOSIS

Bevezetés:

A kutyák leggyakoribb kullancsfertőzése, egy vérparazitózis. A kórokozó a fertőzött kullancs vérszívásakor juthat a szervezetbe.


Tünetek:

A betegség általában a kullancscsípés után egy héten belül látványos tünetekben mutatkozik meg. Általában magas láz, levertség, étvágytalanság alakul ki. A vérélősködő a vörösvérsejtekben szaporodik, azokat eközben tönkretéve, így vérszegénységet, sápadt nyálkahártyákat, fáradékonyságot előidézve. A szétesett vörösvérsejtekből származó vérfesték a vizeletet sötétbarnára színezheti. A véráramba került vérfesték sárgaságot, sárga nyálkahártyákat is okozhat, és súlyos fertőzésben veseelégtelenség tüneteit idézheti elő, sok ivással és vizeléssel, hányással. A szétesett vörösvérsejtek a lép, a máj megnagyobbodását okozhatják, az előhasi tájék megnagyobbodásával.


Kórjelzés:

A kórelőzményben szereplő kullancsfertőzés, a tünetek és a fizikális vizsgálat alapján a diagnózisunkat vérvizsgálattal tehetjük biztossá.


Megelőzés, Kezelés:

Nagyon fontos a betegségmegelőzés, legfőképpen a kullancsok elleni hatékony védekezés külső élősködők elleni készítményekkel. Ma már létezik védőoltás is a kutyák babesiosisa ellen! A betegség kezelésében a súlyos tünetek és szövődmények elkerülése érdekében nagyon fontos, hogy minél hamarabb kezdjük meg a babesiosis elleni kezelést! A vérélősködő ellen van gyógyszer, de emellett egyéb tüneti kezelésre (pl. vérképzés támogatása, infúziós kezelés a veseelégtelenség kivédésére, társfertőzések elleni kezelés) is szükség lehet."

[link]

2021. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#7.

Én találtam ilyen oltással kapcsolatos cikket.

[link]

2021. máj. 6. 20:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!