Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe 'fáj' egy hónapban a...

Mennyibe 'fáj' egy hónapban a közepes méretű kutyátok?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja láttam egy kutyát egy facebookos alapítványos csoportban,és nagyon megtetszett.Azóta is többször eszembe jutott,hogy én szeretném őt,ezért eldöntöttem,hogy jelentkezem érte és reménykedem.Láttam,hogy még mindig ott van és like vagy megosztás sincs nagyon a bejegyzése alatt,szerintem érte nem nagyon jelentkeztek még.Igaz,hogy nem lesz egyszerű megoldani,hogy utazzak a találkákra ha egyáltalán válaszra méltatnak majd,de majd megoldom.


Kis termetű kutyám van már,az ő ellátása 13e körül van egy hónapban.


Sokkal többre kell számítsak a nagyobbnak? Mennyit szoktatok költeni jó minőségű eledelre havonta egy kb 20-25 kilós átlag mozgás igényű kutyának?



2021. máj. 13. 01:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom az oltás is felesleges kör neked, úgyse lesz veszett, vagy parvós, stb...
2021. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Maradjatok már csendben érdekel a fenét,hogy miről mit gondoltok.Amúgy is ivartalanítva van a kutya.MENHELY.Nem kértem életvezetési tanácsokat sem.Annyit kérdeztem,hogy egy ellátás NEKTEK mennyi közepes kutyára.Ivartalanítani,oltani NEM havi költség! :|

Van kutyám,meg van az összes oltása,ivartalanítva is van,nem kell azonnal feltételezgetni,semmi alapja rá senkinek.

F*sznak szóltok bele és kommentáltok olyan dolgokat amiről semmit nem tudtok és nem is kérdezte senki..? :D


Az eddigi válaszokat köszönöm,legalábbis azokat amik meg is válaszolták a kérdésem vagy normális válaszok voltak.30k/hó körül akkor biztos számolnom kell a két kutyára havonta.

2021. máj. 13. 13:40
 13/28 anonim ***** válasza:
47%
Nevetséges,hogy tényleg mindenbe bele üti az orrát a sok fotelharcos..
2021. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
19%
Nekem 2 roti jól etetve kijön 10e alatt havonta.
2021. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Azt hogyan,mit esznek? Barf? :D
2021. máj. 13. 18:29
 16/28 anonim ***** válasza:
15%

farhátat esznek, húsosat, meg húsokat ami időnként jut, néha rizst, meg van 700 ft/kg táp is, ami jónak számít, azt is szoktam néha adni pár marékkal


kacsát, farhátat most 190-be veszem


amúgy 14-es vagyok... úgy látom, aki nem 50 ezerért etet, az piros jelet ér :D


mekkora nagyra nőtt gyerekek lehetnek a monitor másik felén :D

2021. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
30%

ja, és a rotik tudják mi a jó nekik... lehet tápból akár milyen, lehet 1000, 2000 vagy 5000, ami az itteni ízlésnek dívik...


ezeket a tápokat le se hugyoznák, ha mellé van rakva egy jó kis nyers farhát


most is csak akkor fanyalodnak rá a tápra, ha nincs farhát

2021. máj. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Én egyszer adtam nyerset,kisméretű kutya.Rohanhattam utána az állatkórházba.(na meg egyszer egy falat kolbász miatt.leejtettem,nem tudta megemészteni azt az egy hülye falatot,műtét lett a vége.elzárta a vékonybelet..)


Inkább etetek táppal azzal még nem kellett kiadnom 50 ezreket életmentő műtétre és nem kell annyit fertőtlenítenem a tálat sem.:D


Bár nagy kutya amit most kinéztem lehet,hogy neki a barf sem lenne rossz.Minden esetre köszi,fontolóra veszem.A nyers etetés is egészséges. :D

2021. máj. 13. 22:27
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Lassan kell hozzászoktatni, és 5 kg-os kutya, főleg az alatti nehezen eszi a nyers csontos húst, azt nem etetném azzal.

Túl gyenge az állkapcsa hozzá.


Rottweilerek meg ropogtatják mint a ropit.


Ilyen nagyon kisméretű kutyákat én sem etetnék csontos hússal, annak jó a táp.

Nagyméretű kutyákat, főleg ha többet tartasz, azt sokkal könnyebb finanszírozni farháttal, a kisméretű kutyánál ilyen gond nincs, ott jobb a táp.


Nálam heti 2000 ft-ot esznek meg, tápból ezt naponta ennék meg.


Kisméretű kutyánál meg mindegy mivel eteted, havi 2000-ből is kijön egy jobb fajta táp, ott én csak azzal etetnék.

2021. máj. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Áh,dehogy jön ki kis kutyára se.Ha már valaki havi 2000-ből kijön 'jobb' táppal az nem jó táp. :D

70% feletti hústartalom már jó tápnak mondható és annak KILÓJA van 2000 környékén.

Abból nagyjából egy 5-10kg-os kutya eleszik havi 2-4 kg-ot.

Ott vagy,hogy kapásból 8.000.:D

2021. máj. 15. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!