Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe 'fáj' egy hónapban a...

Mennyibe 'fáj' egy hónapban a közepes méretű kutyátok?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja láttam egy kutyát egy facebookos alapítványos csoportban,és nagyon megtetszett.Azóta is többször eszembe jutott,hogy én szeretném őt,ezért eldöntöttem,hogy jelentkezem érte és reménykedem.Láttam,hogy még mindig ott van és like vagy megosztás sincs nagyon a bejegyzése alatt,szerintem érte nem nagyon jelentkeztek még.Igaz,hogy nem lesz egyszerű megoldani,hogy utazzak a találkákra ha egyáltalán válaszra méltatnak majd,de majd megoldom.


Kis termetű kutyám van már,az ő ellátása 13e körül van egy hónapban.


Sokkal többre kell számítsak a nagyobbnak? Mennyit szoktatok költeni jó minőségű eledelre havonta egy kb 20-25 kilós átlag mozgás igényű kutyának?



2021. máj. 13. 01:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
90%
22000 forintért veszem a 15 kilós tápot a 25 kg-os kutyámnak. Sajnos nem tudom pontosan meddig szokott elég lenni, kb 4-6 hétig, nem minden hónapban rendelek ez tény. Lehet ennél olcsóbb tápot is adni persze, meg ugye az aktivitástol is függ mennyi kaja kell egy 20-25 kilós kutyának, úgyhogy én olyan havi 10-15 ezer közé saccolnam az etetést. Persze ki lehet jönni sokkal drágábbra is, ha pl 2000-2500 Ft a szimpatikus táp kilója... :D
2021. máj. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

22 000 ft / 15 kg?


az brutál


sok sikert egy kangal / cane corso / kaukázusi stb. tenyészet táplálásához :D

2021. máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
1500 ft/kg az mióta brutal? :) Egy 25 kg-os kutyáról beszéltem, és nem egy egész 60+kg-os kennelrol, tudjunk már értelmezni. Én inkább egy kutyának adok meg mindent, semmit egy egész falkát Pedigreevel etessek... Mellesleg vannak ennél sokkal drágább tápok is, 2000-3000ft/kg áron, és nem sokkal jobbak az összetevoi mint amit én adok. Ár - érték arányban tökéletes, adtam én neki 1000-1200 ftos tapokat is, azok nem váltak be, sokszor ment a hasa és pukizott állandóan.
2021. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

"sok sikert egy kangal / cane corso / kaukázusi stb. tenyészet táplálásához :D"


Most már egy bonyolultabb témát hozták fel.Ezek nem átlagos kutyák (a Cane talán egy fokkal jobb is mint a felsoroltak).

Egyrészt aki megteheti,hogy ilyen nagy kutyákat tenyésszen (rendesen) annak nem hiszem,hogy a táp ára a legnagyobb baj.Ez az egyik.

A másik,hogy aki ilyen nagy őr/pásztor/juhászkutyákat tenyészt az már.:

1.Rendelkezik haszonállattal és úgy vág,hogy a kutyáknak is jusson belőle bőven (nem csak farhát :D)

2.Barfozik szintén nem csak farháttal,de így is olcsóbban jön ki.Nagy tételben olcsóbb a jó minőségű hús,főleg ha akad mondjuk takarmány aminek beszámítják az árát/elcserélik egymás közt a gazdák húsra.


Ne tévesszük össze a munka kutyák tenyésztését a társasági kutyákéval.:D



És a témára vissza térve,köszönöm a válaszokat ma hozom el a kutyust.12kg tápot rendeltem élő kutyan abból amiből a kicsi eszik (csak nagyobb szeműt).Ha ez elég lesz akkor ki fogok jönni viszonylag olcsón. :)

2021. máj. 16. 13:27
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

#24


jahhajhahahahajajajajajajjjjj


*sopánkodó óbégatások*


valahogy így képzelem el a hegyekben a pásztorokat, ilyen hangot adnának a fergeteges elgondolásodra


Erdélyben ha el tudnák egyáltalán olvasni a posztodat, egyrészt ha lenne hozzá térerő, másrészt lenne tablet, esetleg ha tudnának olvasni, amit javarészéről kétlek


Bizonyára legeltetni úgy indulnak el, hogy 10 zsák tápot feldob a vállára a pásztor :D

és minden este levág egy birkát, hogy 12 kutyát jóllakasson :D


100 birka 200 nap alatt el is fogyna, aztán nem kéne mit őrizni :D


Sőt, itt egy magyarországi tenyésztő, aki 200 kutyát tart, még víz sincs előttük, nem hogy bárf meg f@szom drága táp, hogy az az úri huncut elképzelésednek megfeleljen :D


https://www.youtube.com/watch?v=BOW9GPWyamE


szállj le a földre öcsi, mert nagyon álomvilágban élsz, a valóságban tejes rizses szárazkenyeret esznek a hegyekben, a magyar nagyobb tenyészetekben meg amit talál az ürge, nem költi el élelemre a hasznot, ahogy a videón is láthatod feljebb :P


Méghogy van annyi lóvé, hogy ne okozzon gondot elkölteni kutyánként 30-50 ezer ft-ot élelemre, hogy az itteni ízlésnek megfeleljen :D

Hát ész megáll :D

2021. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Minek kellene levágnia 100-200 birkát? Fogalmad sincs a barfról de ugatsz itt hülyeségeket.

Én is saját levágott állatot adok,és 50 kilós kutyáim vannak.Van,hogy hentestől is rendelek be bárányhúsért ló vagy valami kisebb ár-értékű de nagyobb mennyiségű húst (csirke,kacsa,nyúl bár nyulaim nekem is vannak vágásra).


Egy kutya ne gondold már,hogy kilókat eszik el napi szinten.Talán a te rotijaid elé oda b*szol napi egy kiló farhátot de ha csak azzal a sz*rral etetsz persze hogy kell.Semmi tápértéke önmagában,kb fedezi a csont részét a barf menünek.Kimarad a hús,a belsőségek,a tartalom az egészből amitől pont tele van a barf értékes tápanyagokkal..


Hozzá nem értő ember látott egy yt videót és azthiszi,hogy ő a világ legokosabb embere.

Románokat meg hagyjuk jó? Nehogy már egyetlen ilyen példán alapozva alacsonyítsd le az összes többi vidéki nagy kutyást.NEM adunk kenyeret a kutyának! Alig élnek természetes úton is 8-12 évet a nagytestű kutyáink mire betanítjuk őket az legalább egy-egy év.Ők értékek akikre vigyázni kell,hol etetné normális gazda kenyérrel meg farháttal ..

Legalábbis én biztos nem,és a környékbeli gazdák egyike sem.

2021. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

#26

Rendben, ennek a kommentnek annyi értleme volt, hogy elmondtad, te meg a néhány haverod hogy etettek 50 kg-os kutyákat, de ebből sok infó nem derült ki, milyen fajták, milyenek a körülmények, mennyi hasznot termelnek?


Én írtam példát, magyart is, erdélyit is, de ugyanez folyik az összes pásztorkodó hegyen, amit egyáltalán nem cáfoltál meg.


És nem 50 kg-os kutyákról beszélünk. KÁJ, kaukázusi és társai a legnagyobb termetű kutyák, 60-70 kg teljesen normális, és nagyon valószínű, hogy megeszik 1 kg húst naponta egy pásztorkutya őrzés közben, legalábbis megenné, ha megkapná, 1 kg-al talán még keveset is mondtam.


szorozzuk ezt be 12-vel, ennyi kutya őriz egy 100+ tagú birka csordát.

Már napi 12 kg húsról beszélnénk.

2021. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Azt azért remélem vágod,hogy egy birka is onnan kezdődik.60kg.A vágóbirka erre többnyire 100kg körül van,ha kosokról van szó.Egyetlen birka levágása (számoljunk most csak 60kg-al arra is..) fedezi egy általad felvázolt 60kg-os kutya kb 50 étkezését az több mint egy hónap ha 1,2kg kaját eleszik egy nap.Márpedig kb ott van a súlyának a 2 vagy 2,5%-a.És akkor ez óriás kutya! Nagy vagy közepes kevesebbet igényel,több etetésre jut egy állatból. :D

Senki nem tart főleg óriásból 12-t.


De felesleges neked felvázolni ide visít,hogy a barfból annyit fogtál fel,hogy kutya+nyershús és mivel a legolcsóbb nyershús a farhát azt tömsz csak a kutyádba aztán veregeted a vallad,hogy tökéletesen csinálod.Legyen így!

Vedd úgy,hogy igazad van,csak ne fárassz.

Nem is volt kérdés egy pillanatig sem ez az egész.Kijössz havi pár ezerből örülök.

Ne kritizálj másokat amiért többet tudnak/akarnak költeni a kutyára.Nem feltétlenül te vagy tökéletes és annak ellenére,hogy itt egyedül te etetsz hülyeségekkel senki nem kötött beléd.Te se tegyél megjegyzéseket másokra.

Köszi.

2021. máj. 17. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!