Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Moszkvai őr kutyám nem hajland...

Moszkvai őr kutyám nem hajlandó elfogadni a páromat. Szerintetek ez változni fog? Mit tehetnék érdekében?

Figyelt kérdés

4 éves moszkai őr kan kutyámról van szó. Igorka a neve. Jó helyről származik, nincsenek idegi gondjai, kutyaiskolába is jártunk, eddig semmi gond nem volt vele. Most is szót fogad, beengedi a páromat, mikor kimegyek elé, nem ő a főnök, de egyszerűen nem hajlandó elfogadni. Folyamatosan gyanúsan nézi akkor is, mikor ott vagyok, ha előtte hozzám ér, fenyegetően csattogtatja a fogait. Ha ketten maradnak az udvaron, akkor pedig elé áll és egy tapottat nem engedi mozdulni. Múltkor grilleztünk, be kellett mennem bent kivenni a sütőből, ami volt, addig beszorította a sarokba, még a grillkolbász is odaégett, mert nem engedte oda. A szüleim, tesóm, barátnőim mikor jönnek hozzám, velük nem viselkedik így.

Mit tehetnék, hogy ne viselkedjen vele így? Már nagyon sokszor találkoztak, de nem lett kedvesebb.


2021. máj. 15. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És nem tudod erről leállítani? Ezek nem plüss kutyák, nem cuki bújós kismackók. Ha nincsenek kézben, abból nagyon komoly bajok lesznek. A szabályokat pedig neked kell bevezetned.
2021. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De hogy állítsam le erről? Nem bántja, de nem bízik benne abszolút és sakkban tartja. Sosem tapasztal még esetében ilyet, pedig már felnőtt volt, mikor a barátaim többségével megismerkedett, azért kértem itt tanácsot.
2021. máj. 15. 16:03
 3/9 A kérdező kommentje:
Pl. mikor volt egy műtétem, fogadtam egy időre takarítónőt. Bemutattam Igornak, utána mikor beengedtem és lepihentem, a nő jött-ment az udvaron, nem csinálta vele ezt. És foglalmam sincs, hogy most miért és mit kezdjek ezzel.
2021. máj. 15. 16:05
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

1. Parod fel a kutyatol es az ilyen tipusu kutyak egyaltalan nem szeretik a felelmet. Ezert szemetkedik vele. Amugy nem az latszik a tortenetbol, hogy valoban te lennel a 'fonok' ... szerintem ezt csak hiszed (nem szemetkedesbol mondtam).

Talan tobbet kellene egyutt hulyeskednetek a kutyaval, hogy oldodjon a hangulat. De a parod le is kenyerezheti a kutyat egy-egy fincsi falatkaval.


2. Feltekenyseg is lehet. Ebben az esetben sem te iranyitasz, hiszen a kutya kisajatitott maganak :) Megint az a helyzet, hogy a kutya a 'fonok'.


Nem tudom merre elsz, de ha nem vagy messze Szentendretol, akkor keresd meg Rozsa Robit a kutyasuliban ... ilyen kaliberu kutyakkal hozza szoktak fordulni.

2021. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értelek. Hát elég messze, Bécsben élünk. De akkor szerintem az lesz, hogy tanácsot kérek attól a kutyaiskolától, ahova jártunk.
2021. máj. 15. 16:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szólj rá a kutyára és ne hagyd annyiban...


Csattogtatja a fogát, ha hozzádér a párod - szólj rá, ha nem elég, küldd el onnan.


Sarokba szorítja a párod, beáll elé- zavard el onnan a kutyát, lehetőleg ne magadhoz hívd, hanem küldd arrébb.


Sokat segítene, ha a párod is etetné, random a nap folyamán finom jutalomfalatokat adna neki és sétánál ő fogná a pórázt, párszor ő vezetné a kutyaiskolában.

2021. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk, ha nem tiltanád erről le nagyon gyorsan, nem mennék hozzátok, mert nekem nem oké, ha félelemben tart egy kutya.

Az meg különösen gáz, hogy kettesben hagyod vele a barátnődet, mikor tudod, hogy nem bírja a kutyád.


Szeretem a kutyákat, páromék rottweilerjeivel is simán kijövök, nagynénémék argentin dogjával is, de ezt nem tűrném el.

2021. máj. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem fél tőle a párod.


Kutyák bazi gyorsan levágják ezt.


Pároddal beszéltél erről?


Egyébként kaját esetleg ő adja neki,ne pedig te, menjetek sétálni 3an. párod séta közben adjon neki jutifalatot.


bár én is arra gondolok mivel senki mással nem viselkedik így, tuti,hogy fél a párod.


Viszont ennek egyszer nagyon nem lesz jó vége.

Beszéljétek ezt át vagy keressetek fel egy egyéni oktatót.


Mondanám zárd el vagy kösd meg a kutyádat addig,de a probléma nem oldódnak meg,mellesleg a kutya jobban össze kötné a pároddal a bekorlátozást.

2021. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Adjon jutalom falatot, legyetek sokszor kint. Ha jatekos, akkor dobjon labdat, aztan jutalomfalatot adjon.

Ha valami rosszat csinal a kutya, szolj ra

2021. máj. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!