Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi kutyát lehet tartani...

Mennyi kutyát lehet tartani egy kertes házban?

Figyelt kérdés
Sziasztok,szerintetek tarthatnák 5 kutyát??Gyerekkorom óra 5 kutyát szeretnék.
2021. máj. 15. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Persze, hogy lehet. Sétáltatni viszont kell őket, ezt gondold át, hogy ezt hogy fogod megoldani
2021. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Amennyiben van kapacitásod megfelelően gondoskodni róluk, akkor nincs akadálya. Persze nagy felelősség, de ha szereted a kutyákat és ez az álmod nem lesz gond. :)
2021. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
101-et! Lásd: 101 kiskutya
2021. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
amennyit normalisan el tudsz latni, nincs erre szabaly, nyilvan 200at mar nem xd
2021. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Miért ne lenne rá szabály? 10nm életteret kell kutyánként biztosítanod.Ez a minimum. :D

Ha kerted van az sem az élettere.Az a kerted.Azon belül is egy életterének hivatalosan lennie kell.Kennel,kutyaól,elkerített rész ami az övé.


Ha van 50 olyan négyzetmétered ami mozgás-és élettér lehet kutyák számára az eddig felsoroltak szerint akkor tarthatsz 5 kutyát.A kutya se fog bele szólni.(meg amúgy sem ameddig nem jelentenek fel,ha mégis kis helyen tartanál sokat..)


De azoknak az ellátása sok.

5 kutya = 5x chip,5x oltás,5x elegendő eledel,5x póráz,5x hám (kertes házban élőknek is kell kutyát sétáltatni néha legalább..),5x etető tál,minden-minden 5db.


Számolgass csak,ha kijössz az egyszeri és rendszeres költségekre is hajrá. :D

2021. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Ha jól tudom, négyet,de ez nem hivatalos,csak mintha hallottam volna valahol.
2021. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Nincs ilyen szabály, egy nagyon minimúm m2 előírás van, de ha már van 100 m2 kert, akkor az már bőven teljesíti.


Én hármat tartok, szerintem a leghúzósabb tétel a kaja és az élősködők elleni védelem, meg persze az állatorvos. Póráz-nyakör-hám kombóból van 10 kutyára elegendő is :D.


Kéretlen tanács: ne egyszerre jöjjön az 5 kutya, egyenként vidd haza őket és, ha már "tökéletesen" viselkednek, akkor jöjjön a következő(nálam pl az első kettő között 3 év telt el, 0 kutyás tapasztalattal kihullott volna a hajam, ha egyszerre jönnek. A 3. felnőttként került hozzám, pár hét alatt magáévá tette a szabályokat, mert már tudtam, hogyan kell hozzáállni.)

2021. máj. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2021. máj. 16. 07:08
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Lehet tartani, ha jó az anyagi helyzeted

Ne 5 kutyával kezdd, hanem 1-el, aztán ha minden jól megy, akkor fokozatosan növeled.

2021. máj. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!