Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan adjam be a gyógyszert...

Hogyan adjam be a gyógyszert a kutyámnak?

Figyelt kérdés

November óta gyógyszeres kezelés alatt áll a nagytestű (70 kg-os) kutyám. Naponta három alkalommal kell gyógyszert beadjak neki, alkalmanként 9 szem gyógyszert. Eddig a következő alternatívák működtek: virsli karika, párizsi kocka, aztán virsli pástétommal, sajtkrém, rántott hús, végső elkeseredésemben a túró rudi is működött 3-4 napig. Most eljutottunk oda, hogy semmi. Ledugom a torkába(mert önszántából semmi!), összefogom a száját, úgy tesz mintha lenyelné, másodpercek múlva, mint a labda röpül ki a tokából. Ma reggel konkrétan fél órán keresztül szenvedtem, végül sírva feladtam. Ugyanis a gyógyszerektől az élete függ,-szívbeteg.

Kélek rutinosabbak, segítsetek tanáccsal!

UI: nem agresszív, megadóan viselkedik



#kutya #gyógyszer #Gyógyszeradagolás kutyának #Kutyának gyógyszer beadása
2021. máj. 16. 09:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Májkrémmel próbáld. Mi a lidlben vesszük asszem egy nagy rúd 300 forint.
2021. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a helyzetet, nálunk is hasonló volt csak kistestű kutyus, de szintén szívbetegséggel, több fajta gyógyszerrel, kb 3 évig. Mindig valami más vált be éppen, ami hosszabb ideig jó volt az az első időkben a májkrém, később a főtt csirkeszív, majd a vége felé már csak a nyershús. Azelőtt soha nem etettük vele, de azzal szemrebbenés nélkül bevette.


Kitartást, és drukkolok nektek!

2021. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Porítani lehet a gyógyszereket? Ha a kutyáink nagy tablettát kapnak és porítható, akkor mozsárban megtörjük, és az ételükbe keverjük. Így mindig megeszik az utolsó morzsát is.

Ha nem törhető, akkor valami húsba vagy banánba rejtjük. Azt úgyis rágás nélkül nyelik le.

2021. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Száj kinyit, gyógyszert hátra a torokhoz amennyire csak tudod (nem kell lenyomkodni), majd a fejét rögtön emeld fel úgy, hogy úgymond függőlegesen legyen. Kénytelen lesz nyelni, egyrészt mert érezni fogja hogy van ott valami és reflexből nyelni fog, illetve a hátrafolyó nyál miatt is kénytelen nyelni.


De ismerem ezt a fél óra után sírás témát, anno én is így jártam, rémálom volt nekem is, meg szerintem a kutyának is. Most a gyógyszerbeadás konkrétan 5 másodperces mutatvány.

2021. máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom az en technikamat:


Gyogyszereket egy kis edenyben alaposan osszetorom, pici vizet adok hozza es felszivom egy muanyag fecskendobe.


Kutya szajat nem is kell 'feszegetni' ... ellenkezzen csak nyugodtan :) Oldalrol a hatso fogai koze rakom a fecskendot. Ahogy elkezdem benyomni a trutyit, a kutya azonnal kinyitja a szajat - akkor aztan belenyomom az egeszet.


Akarmiben dugtam el idaig, akarmilyen fortelyt alkalmaztam ... ha a kutya megerezte az eldugott gyogyszert, azonnal kikopi es nem lehet utana semmit beletukmalni.


Amikor valami kegyetlen izu gyogyszert kellene adni, olyankor inkabb naponta viszem injekciora a dokihoz.

2021. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek!!!
2021. máj. 16. 11:10
 7/21 anonim ***** válasza:

Én mackósajtba szoktam tenni,az én kutyusom is szívbetegségre szedi.


Még azt is megpróbálhatod ha tablettákról van szó, hogy széttöröd por állagura és beteszed egy üres kapszula héjba.(patikában tudsz venni) és így egy nap "csak" 3 falatkát kell megetetni a kutyussal.

2021. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha mindezek nem jönnek be, van a Royal Caninnak ilyen pill assist tablettája, ami elvileg nagyon finom, és tök jól lehet vele gyógyszert beadni.

Viszonylag nagyobb egy egy golyó benne, több gyógyszer is belefér, ilyen tejkaramella állaga van, gyúrható, formázható.

[link]

2021. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. máj. 16. 15:55
 10/21 anonim ***** válasza:
Májkrém, sajtkrém, pástétom cicakaja.
2021. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!