Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan adjam be a gyógyszert...

Hogyan adjam be a gyógyszert a kutyámnak?

Figyelt kérdés

November óta gyógyszeres kezelés alatt áll a nagytestű (70 kg-os) kutyám. Naponta három alkalommal kell gyógyszert beadjak neki, alkalmanként 9 szem gyógyszert. Eddig a következő alternatívák működtek: virsli karika, párizsi kocka, aztán virsli pástétommal, sajtkrém, rántott hús, végső elkeseredésemben a túró rudi is működött 3-4 napig. Most eljutottunk oda, hogy semmi. Ledugom a torkába(mert önszántából semmi!), összefogom a száját, úgy tesz mintha lenyelné, másodpercek múlva, mint a labda röpül ki a tokából. Ma reggel konkrétan fél órán keresztül szenvedtem, végül sírva feladtam. Ugyanis a gyógyszerektől az élete függ,-szívbeteg.

Kélek rutinosabbak, segítsetek tanáccsal!

UI: nem agresszív, megadóan viselkedik



#kutya #gyógyszer #Gyógyszeradagolás kutyának #Kutyának gyógyszer beadása
2021. máj. 16. 09:16
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én megpróbálok mindent, a szó szoros értelmében. Muszály is, mert minden ínyencségből kiszagolja a gyógyszert, úh.egyelőre a kényszerbeadás maradt. A legnagyobb fejtörést most (kb 3-4 napja) az okozza, hogy egyáltalán nem akar enni semmit. Tegnap az jutott eszembe, hogy kimegyek mellé, ott eszem meg az ebédemet(tojásos nokedli volt). Egy idő után megkívánta, odaadtam neki, majdnem mind megette...ma már nem működött ez a csel a reggelinél. Olyan kevés táplálékot eszik 70 kilósan, hogy nekem (50 kg vagyok) nem lenne elég...Konzerveket is kipróbáltam, állandóan cserebelélem, minőségiek és változatosak.Az elején ugrott rá, de most már bele sem szagol.Amint említettem a régi étrendje már a múlté(húst főztem neki, rengeteg csontot rágott-marha csontot, rengeteg porcot, zöldséggel, stb +a száraztáp) Most hideg front van, elvileg,jobban kellene lennie...,de nem látom ezt rajta
2021. máj. 20. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!