Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan adjam be a gyógyszert...

Hogyan adjam be a gyógyszert a kutyámnak?

Figyelt kérdés

November óta gyógyszeres kezelés alatt áll a nagytestű (70 kg-os) kutyám. Naponta három alkalommal kell gyógyszert beadjak neki, alkalmanként 9 szem gyógyszert. Eddig a következő alternatívák működtek: virsli karika, párizsi kocka, aztán virsli pástétommal, sajtkrém, rántott hús, végső elkeseredésemben a túró rudi is működött 3-4 napig. Most eljutottunk oda, hogy semmi. Ledugom a torkába(mert önszántából semmi!), összefogom a száját, úgy tesz mintha lenyelné, másodpercek múlva, mint a labda röpül ki a tokából. Ma reggel konkrétan fél órán keresztül szenvedtem, végül sírva feladtam. Ugyanis a gyógyszerektől az élete függ,-szívbeteg.

Kélek rutinosabbak, segítsetek tanáccsal!

UI: nem agresszív, megadóan viselkedik



#kutya #gyógyszer #Gyógyszeradagolás kutyának #Kutyának gyógyszer beadása
2021. máj. 16. 09:16
1 2 3
 11/21 Senior Séf ***** válasza:
75%
Én, ha gyógyszerezésre kényszerülök,, veszek egy kis virslit, felkarikázom, aztán 1 m-ről dobálom neki úgy, hogy a levegőben kapja el. Ilyenkor nem foglalkozik a rágással, azonnal lenyeli és várja a következőt.
2021. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én összetörtem, az ujjammal felszedtem és rákentem a nyelvére/ínyére.


De így össze is keverheted pl májkrémmel

2021. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Fogj egy marék jutalomfalatot, ültesd le és kezdd el neki adagolni a jutit. Juti, juti, juti, gyógyszer, juti,juti.


Észre se veszik, és leszalad.

2021. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Na bejött valamelyik ötlet? Tök jókat írtatok!:) Én is arra voksolok, hogy az étkezéssel együtt kéne észrevétlen megennie. Ha már csak kétszer kap enni akkor már csak a déli gyógyszereket kell valami taktikával beadni (virsli dobálás nagy ötlet)!:)
2021. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a lelkes segítséget mindenkitől. Tulajdonképpen mindenik tanács kiváló, végig is megyek minden lehetőségen. Alapvetően a probléma ott kezdődik, hogy a kutyám enni sem akar,így már csak a fantázia segít abban, mit tegyek a tányérjába, hogy lelkesebb legyen.Gyakorlatilag csont és bőr, a főtt színhús sem kell neki, próbálok minél változatosabban enni adni, gyakorlatilag kézből táplálom, így motiváltabb.Sajnos a legjobban bevált gyógyszerbeadási praktika a jutalomfalatba tett gyógyszer, száját összefogom, amig nyel (elég makacs, mintha eldöntötte volna, hogy ő márpedig nem eszik gyógyszert...)

szóval minden nap egy csata...

2021. máj. 18. 16:01
 16/21 anonim ***** válasza:
56%
Nyers húshoz is így áll? Abból is próbálgass többféle állatét. Szegény kisbeteg, remélem hamar rendeződik minden! 14 voltam.
2021. máj. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nyers húst sose evett eddig (most 7és fél éves.)

Nagy testű juhász kutya (tátrai juhász, próbáltam úgy nevelni, hogy véletlenül se váljon agresszívvá.(lehet tudatlan vagyok, de sokaktól hallottam, hogy nyers hús agresszívabbá teheti a kutyát)

2021. máj. 19. 19:15
 18/21 anonim ***** válasza:
42%
Véleményem szerint onnan eredhet ez a tévhit, hogy a nyers étkezés egyik jótékony hatása, hogy energikusabbak és életerősebbek lesznek a kutyák, aztán gondolom ezáltal valahogy összekeverik a szezont a fazonnal. Nekem Cane Corso-m van, ez a fajta se piskóta, de ugyanaz a tündéri barátságos jólnevelt kiskutya aki a nyersezés előtt is volt (9 hósan álltunk át és most múlt 1 éves szombaton), max.annyi,amit fentebb írtam, hogy több energiája lett szinte azonnal, de tényleg. Én ezt még olvastam is valahol, hogy ezzel "keverik" és nincs alapja az agresszívvá váláshoz. Én mindenképpen tennék ezzel egy próbát ha ennyire rossz evő, bár így, hogy a főtt színhúst is elutasítja, nem mondom 100%-ra, hogy ez be fog jönni, de próba cseresznye. 14,16.
2021. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyers etetés tök jó, EGÈSZSÉGES állatnál! A kérdező kutyája napi egy marok gyógyszert szed be, kérdéses, hogy egy új, baktériumoknak gazdagabb étrendet mennyire tolerál. Nyers párti vagyok, de beteg állattal nem kezdünk neki!
2021. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
62%

Rendben, akkor emiatt ne javasoljuk, hogy "kezdjen neki"! De emiatt lepontozni azt a válaszom, ami arra irányul, hogy nem lesz agresszív a kutya a nyerstől?:)

Különben nem kell erre átállni teljesen, de a szokásos próbálkozások mellett, mondjuk egy csirkemáj becsempészése a gyógyszerekkel tuti nem terheli le az emésztőrendszerét, amit jó esetben egyben lenyel mint kacsa a nokedlit.

Én egyébként azt gondolnám, hogy ha akár valami betegséggel küzdő kutyás áll át a nyersezésre, akkor azt teheti épp azért is, hogy ezáltal jobban legyen a kutya, hiszen több vitamint tud így hasznosítani a szervezete, de persze igaz, legyen fő az óvatosság!

2021. máj. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!