Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutya tréning kezdőknek?

Munkakutya tréning kezdőknek?

Figyelt kérdés

Lett egy kb 1 éves kutyám, állatorvos, állatvédők szerint malinois.

Hazahoztam, imádni való kis dög 🐕 ❤️


Nem első kutya, gyerekkorokban volt családban egy németjuhász, később lett egy medveölőm, és egy nagy-kozepes termetű valamilyen..

...keverék kutty. :D sajnos már elpusztultak, és most jött el újra az idő, hogy ismét kutya legyen a háznál.


Szóval van tapasztalatom ebekkel, nevelésben sose volt probléma.

A kis mali is már első nap meglepett, mennyire értelmes és fogékony az új dolgokra. Hihetetlenül gyorsan tanul, bár elég makacs is. :)


Kérdésem az volna, hogy nagyon nagy motivációt érzek rá, hogy valamiféle munkakutyaképzésre kezdjek bele (csibészbunda, terepmászás, stb), mert látszik, hogy rengeteg az energia és az ész ebben az kiskutyában. Szeretném kamatoztatni.


Laikusként hogy kezdjem el ilyennel tréningezni? Van erről az interneten bármilyen ismeretterjesztő anyag?

Teljesen kezdő vagyok, ehhez a témához még nem értek.


Ausztriában élek, szóval nem hiszem hogy ottani, ilyen jellegű "kutyasulit" tudna ajánlani bárki :D


2021. máj. 17. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
....
2021. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt az érdemi választ.
2021. máj. 17. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
#1 Bocsi, csak én is kíváncsi vagyok a válaszokra mert érdekel a téma, ezért csak kommenteltem h lássam ha válaszolnak. Ne haragudj :(
2021. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Pedig kutyasuliban a legegyszerűbb elkezdeni és ott fejlődnétek a leggyorsabban is... Biztos vannak osztrák munkakutyás facebook csoportok, ott kéne megkérdezni, hogy kit ajánlanak a környéketeken.


A youtube-on amúgy rengeteg videó van, inkább angolul vagy németül: https://www.youtube.com/watch?v=Fs-atSo-Upc

2021. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
azért az osztrákoknál is van IGP sport lépj be valamilyen sport kutyás csoportba az FB-n és kérdezz rá hogy a közeledben hol van ilyen jellegű suli
2021. máj. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Először alap engedelmességi képzés fog kelleni, erre szükség lesz, hogy tovább tudjatok lépni, jó kis közös foglalkozás, és az oktató esetleg abban is tud majd segíteni, hova, kihez menjetek tovább, én ezen a vonalon indulnék el.
2021. máj. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!