Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális?

Milyen kutya lenne az ideális?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék egy kutyust. Nem kezdő kutyás vagyok, ezáltal sokféle kutyával találkoztam már.

Nem tudom, hogy milyen fajtájú kutyát válasszak. Talán tudtok párat javasolni, a feltételek alapján. Eddig ami a fajtákat illeti, ezekkel találkoztam/ilyen kutyáim voltak:

Tacskó

Fox terrier

Jagd terrier

Csehszlovák farkaskutya keverék

Francia bulldog

Shih tzu

Beagle

Amerikai bulldog

Labrador

Illetve tacsi és foxi mix


Olyan kutyust szeretnék, ami kis vagy kisközepes termetű,

kiegyensúlyozott,

nem túlzottan makacs

nem domináns jellem

nem az a csivava vagy havanese jellem (nem unja meg 2 perc után a simogatást, foglalkozást)

Illetve ezt a bull- vagy terrier jellemet sem igazán részesítem előnyben.

Az eddigi kutyáim közül a csehszlovák jellegű csajszival vagyok megelégedve, viszont fogalmam sincs hogy még milyen fajták vannak a felmenői között. Nagy termetű kutyát meg nem szeretnék, ezért is esik ki a fajtatiszta farkaskutya. Pedig sokat gondolkoztam rajta.


Egyenlőre eddig csak a Cavalier king charles spánielt szemeltem ki magamnak, viszont az a gond, hogy az elég beteges fajta. Vannak még ehhez hasonló fajták?


2021. máj. 18. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Igen, az összes túltenyésztett fajta beteges.
2021. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Tenyesztotol kell venni kutyat, ez az alap, igy azert eleg sok problema kikuszobolheto.
2021. máj. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Golden retriever
2021. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Menhelyek. Ott mindefélét találsz.
2021. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
10 féle kutyát nyűttél el, és neked egyik sem volt jó. Aztán engem kellett lenulláznod...Még jó hogy nem választottál
2021. máj. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Én dán dogra szavaznék.
2021. máj. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Irány a menhely. Keverék kutyák a leghálásabbak és legegészségesebbek. Vannak fajtatiszta menhelyek is, ha vmiért nagyon ragaszkodsz hozzá.

Ott legalább többször találkozol, ismerkedsz vele, látod, hogy milyen típus, személyiség. Egészségügyileg is el van intézve, nem kell külön ivartalanításra, csipeltetésre vinni, hanem már "készen" "veszed"(egy fajtatiszta kutya drágább ezerszer, nem értem az emberek miért vannak a menhelyek ellen, "mert ott fizetni kell a kutyusért"...)

Eddigi legjobb kutyám egy kistermetű, hosszú fekete szőrű keverék, akit az utcáról fogadtunk be. Legjobban a mudi magyar fajtára hasonlít, lehet abból van benne.

De egyébként még talán a palotapincsiből is vannak nagyon engedelmes, nyugodt természetűek, de ez egyénfüggő, ezért is jobb már felnőtt kutyát befogadni.

2021. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!