Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyával lépcsőzést hogy...

Idős kutyával lépcsőzést hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Van egy öregedő 12 éves 12 kilós kutyánk és 3. emeletre fogunk költözni (tudom nem ideális de ez a helyzet). Nem nagyon preferálja ha felemeljük és gondoltam kéne valami hordozó féleség amibe berakjuk és úgy hordjuk le. Ötletek?
2021. máj. 21. 19:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem baj én értettem :D és köszi az ötleteket.
2021. máj. 21. 21:20
 12/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem szereti, hogy felveszed, szerintem a hordozót se fogja szeretni, ahhoz hozzá szoktatni ugyan annyi mintha a felemeléshez, kézben cipeléshez hozzá szoktatod. (de ha szereti a hordozót és van a háznak földszinti tárolója oda be tudod tenni amíg sétáltok és nem kell vinned az egész sétára)


Az én kutyám sem szereti ha felemelem, morog is, de most sérülése miatt kézben viszem le egy-két nap alatt megszokta már nem ellenkezik annyira :D -annyira alatt azt értem, hogy látom én, hogy gyalog akar menni , de simán letudom vinni, megszokta.

2021. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy ő is olyan, hogy látom rajta a töke tele van velem ha fel akarom emelni. Meg nem tudom valahogy körülményes is felvenni mert nincs rajta fogás :D
2021. máj. 21. 21:41
 14/19 anonim ***** válasza:
58%

Az is gyakorlás kérdése, mivel az enyém is utálja, a felemelést eddig nem is emelgettem, mert minek ... na most nekem is meg kellett szokni, hogy tudom megfogni normálisan :D


Arra gondoltam, hogy nem biztos, hogy egyszerűbb lesz rábírni, hogy bemásszon egy hordozóba vagy táskába, hámnál meg lehet ott fog rugdalózni a levegőben :D


Tapasztald ki, egyik sem lehetetlen megoldás és sok sikert :)

2021. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
77%

nálunk is ugyanez a probléma van lassan már 3 éve. ő sem szerette, ha emelgettük és cipeltük fel a negyedikre. viszont egy idő után megszokta és rájött, hogy az neki is jobb, ha hagyja hogy kézben legyen. mi jutalomfalatokkal nyugtattuk meg legelőször amikor kézben volt, azóta mostmár fel se akar sétálni, elvárja hogy vigyük. szerintem egy próbát megér, hogy hozzá szoktatnátok a kézben levéshez.

az mi kutyánknál megtanítottuk neki, hogy “ugorjon” rá a karunkra, ami annyit jelent hogy én legugolok hozzá, kinyújtom a karom és ő az első két lábával felmászik a karomra és utána már csak a hátsó lábait kell felemelnem a másik karommal. nem tudom érthető-e, de nálunk azóta is így megy az ölbevétel :)

2021. máj. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
2021. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
16 os vagyok. Ez befer a taskadba. Lepcsonel eloveszed ,raadod es felviszed,mint egy taskat.
2021. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi de ez nem erre való. Ez lebénult kutyáknak való és csak a hátsó felét tartja.
2021. máj. 22. 18:14
 19/19 anonim ***** válasza:
40%
Pedig a ham erre valo. De a 10 kg-os kutyad siman el kene birnod felvinni. Cipeljed akkor kezben fel.
2021. máj. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!