Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van itt annyi álszent...

Miért van itt annyi álszent kutyatartó a gyakorin?

Figyelt kérdés
Egyből letámadnak mindenkit, aki nem százezrekért vesz kutyák kennelekből, hanem pár10esért magánszemélyektől. Ez alapján magyarországon a kutya tulajdonosok 99%-a pokolban fog égni, a gyakorisok szerint .. :D

2021. máj. 22. 11:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Nem a tenyésztők "szakítanak" nagy pénzeket, hanem a szaporítók.

2021. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom ... nekem ingyen lett kutyam ... a fene sem akarta, de a tesom ugy gondolta ko lesz nekem egy kutya ... utalom a helyzetet, de probalok megfelelni ... a kutyanak arany elete ven!


Francnak sem kellett voln amugy, de ha mar igy alakult ... :))) ... helentem az en kutyam az ALFA jelenleg Pest megyeben.


Egyaltalan nem akartam, de valojaban tok jo, hogy igy alakult.


Olyat tett velem a kutya, amit a[apamnak es anyamnak evtizdek alatt nem sikerult veghezvinni velem.


En olvastam Jack Londont es mindig is olyan eletre vagytam ... megkaptam a kutyamtol, koszonet erte!!! :)))

2021. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

En is azt mondom, hogy ne szulessen kiskutya hozza nem ertok kezeben, lehet akarmilyen rendes csalad amugy, ha nem ertenek hozza, ha elpusztul pl. Az anyaallat, akkor mit kezd a par napos kutyakkal? Ja, rasozza a legkozelebbi menhelyre, hogy csináljanak vele amit akarnak, mert minosegi tejporra nem akar kolteni, meg 3 orankent se fog felkelni hozzajuk ejjel.

Mivel nincs tobb szazezrem kutyara, es nincsenek is tenyesztesi vagy kiallitasi celjaim vele, igy hivatalos uton orokbefogadtam egyet a menhelyrol, de eszembe nem jutott volna a kutyagyarosokat tamogatni.

Ha valakinek minosegi kolyok kell, az meg nem fillereskedik rajta. Egy eletrol beszelunk, nem csak egy targyrol, amit ha megunsz, akkor kihajitod a kukaba. Jo esetben.

2021. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
93%

Amíg több millió a gazdátlan, gyepis, menhelyi kutya, addig nem kell újabb keverék alom! Az összes menhelyen lévő eb ilyen családoktól, szaporítóktól származik! Nem a tenyésztőktől!

Elhiszem, hogy nem tetszik, de aki szaporítótól vesz kutyát, nem felelős állattartó. Nem is lesz az. És pont.

2021. máj. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg az a kedves család valószínűleg nem fogja megnezni hogy hova adja el a kölyköket.

Pl nálunk a faluban születtek husky-német juhász kiskutyák. Nagyon édesek voltak a barna bundajukkal és kék szemükkel. Huskym van, az enyém soha nem szökött meg de tudom hogy szökősek, ha lenne rá lehetősége menne.

Na most ez a kedves család ahova születtek a kölykök elajandekozta a kutyákat. Vagy eladta. Nem tudom. Lényegtelen.

Az egyik egy ismerősömhöz került. Tudtam milyen a kerítése. Drót semmilyen szar. Borítékolható volt a vége. Úgy is lett. A kutya rövid úton megszökött.

Nem minden embernek való minden fajta kutya. Pl nekem is nagyon tetszenek a kuvaszok de tudom hogy nem birnek el vele. Viszont sok ember nem az alapján választ fajtát hogy mi való neki hanem hogy melyik a legcukibb. És ebből jönnek a problémák, szökik a kutya vagy agresszív, vagy felboritja a mamát a káj, nahát ki gondolta volna. Érted?

És a tenyésztő azért általában odafigyel az ilyesmire hogy mondjuk nem idén barnult két bites ágyú fiatal embernek nem adunk el pitbullkutyat mert csak farok növelőnek kell, meg ilyenek.

Még a kedves család akitől te pár tizesert kutyát veszel leszarja hogy te milyen ember vagy csak fizess és vigyed a kutyát.

2021. máj. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Néhányan itt úgy beszélnek, mintha a tenyésztős kutya aztán garancia lenne a minőségre...

Pedig a valóságban nagyon kell figyelni ott is, és így is lutri. Nagyobb problémának érzem, mikor valaki 2-300 ezerért megveszi tenyésztőtől, majd 6 éven belül rákölt ugyanennyit, mert a "fajtajellegnek" beállított deformitások miatt szerencsétlen kutya gyakorlatilag életképtelen.

2021. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!