Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden nap kiborítja az...

Minden nap kiborítja az összes tápját, van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyon falánk francia bulldog, habzsolásgátló tálból eszik ezért. Nem egyszerű belőle enni tudom, de eddig fogjuk rá türelmes volt.

Pár napja viszont rájött, hogy ha ráüt egyet a tálra az egész tartalma szétborul a padlón, ahonnan könnyű felenni.

Ez számomra nagyon bosszantó, mert a kicsi tápszemek a tűzhely alá, a hűtő alá és egyéb helyekre is beborul, ami hangyákat eredményez.

Ma annyira felbosszantott vele, hogy rákiáltottam, aminek hála meg se ette a kajáját, remélem nem az evéssel kötötte össze a szidást.

Mit tegyek? Van olyan tál vajon amit nem lehet kiborítani?

Nem tudok felette álldogállni míg eszik, meg az neki se komfortos, végén még kajaféltő lesz.

Van ötletetek?


2021. máj. 25. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ragaszd le a tálat a földre két oldalú ragasztóval.
2021. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Esetleg valami vastagabb bútorlapra rácsavarozni? Amit nem tud manccsal felborítani? Lényegében egy nehezék lenne a tál allján.
2021. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt értem, csak akkor hogy mosom el/tisztítom?

Meg csak úgy kapja el az ételt, ha lerakom a tálat, ezek így kivitelezhetetlenek.

Meg a kutya változzon meg, ez nem normális viselkedés tőle.

2021. máj. 25. 13:17
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Akkor oda adod neki úgy mint eddig, viszont ha kiborítja összesepred és majd legközelebbi etetésnél megkapja és ehet, már ha akkor nem borítja ki. Így talán megtanulja, hogy csak a tálból van kaja, ha kiborítja akkor éhen marad. Leszidnod sem kell, ha van egy kis esze és szereti a hasát akkor érteni fogja.
2021. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csavar helyett neodímium mágnest is lehet használni, akkor nem fix a rögzítés. Tál alját a mágnesek helyén felcsiszolni, epoxival ráragasztani... Mondjuk négy mágnes elég a négy sarokba, akkor nem fog billegni a tál, de szerintem egyetlen mágnes is képes megtartani a tálat felborítás ellen.
2021. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként sokan egy nehéz szikladarabot szoktak a tálba rakni, az is működhet.
2021. máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
4 es vagy 5 ösre hallgass
2021. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!