Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli kutyát hogy kell leszokta...

Puli kutyát hogy kell leszoktatni a boka harapásról?

Figyelt kérdés
Hozzánk került egy 2 hónapos puli kutya, és simogattam, szeretgettem, majd séta közben belecsípett egyet a bokámba. Akkor erélyesen rászóltam, hogy NEM, és később nem ismételte meg, de fogalmam sincs a nevelèshez, ezért szeretném tudni, hogy ilyen esetben mit kell tenni, ha valami rosszat csinál. Ezelőtt szintén volt 15 évig egy pulink, ès tisztában vagyok vele, hogy éber pásztorkutyák, de az előző nem kapott nevelést, és nem mertem soha simogatni, mivel mindig a kezem után a kapott, és anyukámat is mindig megmorogta (pl ha a papucsot elvette, amire a kutya ráfeküdt). Csak apukám tudta simogatni. Ezért szeretném, hogy ha nevelési tanácsot kapnék, amíg ilyen fiatal a kutya, hogy később ne forduljon elő, hogy bokánharap, vagy esetleg a kezemet harapdálja.
2021. máj. 27. 04:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%
Amikor kölyök volt, rá lett szólva párszor, ezért hagyta abba. Ezt írhattam volna ezek szerint.
2021. máj. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Technika vilagaban elunk!!! Puli nem tud tobbet a bokadba harapni :))))

2021. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

2 hónaposan ne nagyon sétáltasd, mert az oltási programja még nincs kész.


A legjobb amit tenni tudsz az a kutyaovi, ott minednt meg fogsz tanulni.

2021. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia, a miénk is így kezdte, csípkedett néha, de elég keményen rá lett szólva. Annyira okos kutyák egyébként, abba is hagyta gyorsan, csaholgat meg terelget még most is, ha játszol vele (vagy ő akar játszani), de nem csíp oda. A kezünket még mindig "rágja", ha meglát minket - de elég vicces, édesapámét egyáltalán nem, mert ő a falkavezér, enyémet és anyukámét igen, de egyáltalán nem fáj, nem harap, csak így tátott szájjal közlekedik és mindig belenyúlok a szájába, ahogy pörög forog örömében körülöttem :D Állati jópofa.

A megmorgás jó fél éves koráig megvolt nálunk is, sőt nekem is odacsípett egy-kétszer, mikor rágott valamit, amit nem szabadott volna, és odanyúltam, hogy megakadályozzam. Olyankor megfogtam a grabancát és elhúztam onnan, kicsuktam a teraszra/be a házba, ilyesmi. (Nem emeltem fel grabancánál fogva, még mielőtt... csak megfogtam és elhúztam.)

2021. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet azóta?


Milyen gyakran sétáltatod?

A többi emberrel milyen a viszonya?

Szabadon van? 😊

2021. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Bokán harapott?

Be van oltva veszettség ellen?

2021. jún. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Szia!

Nekünk lassan 10 éve pulink van. Utcáról befogadott kutyus. Nagyon akaratos, de egyben szerethető. :) A bokaharapást a miénk csak akkor csinálja, ha nem foglalkozunk vele. Imád labdázni, naponta kell vele. Ha nincs meg ez az elfoglaltsága, akkor jön a bokarágás. Teljesen szerintem nem lehet leszoktatni róla, legalábbis a miénket, pedig nagyon sokat foglalkoztunk vele, neveltük.


A nevelt puliról, amit még el tudok mondani: Mi megtanítottuk, hogy nem mehet ki az utcára semmilyen körülmények között, kaját csak gazdától fogad el. Fekszik, gyere, ül, ugrik dolgokat tudja vezényszóra. A szépen és a nono szavakra abbahagyja azt a tevékenységet, amit éppen csinál.

Kutyasuliba nem járt, itthoni nevelést kapott csak. Sétálásra pici korától fogva nem lehet rávenni, de mivel kertes házban lakunk, jól elvan. :) A pulikra jellemző sértődékenység a miénknél fokozott. :) Anyukám egyszer rálépett véletlen a lábára, napokig nem akart tudomást venni róla, figyelmen kívül hagyta teljesen anyumat.Amit még tapasztaltam, hogy nagyon ragaszkodó.Mindig a közelünkben akar lenni. :)

2021. júl. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!