Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le a...

Leonetta17 kérdése:

Hogyan szoktathatom le a kutyát a boka harapásáról?

Figyelt kérdés
A nagymamám kapott egy másfél éves mudit. Aki nagyon játékos és eleven. De ha meg untam a játékot akkor nem enged be. Ellája az utam megugat és ha megpróbálom kikerülni el kapja a bokámat. Hiába szólok rá nem érdekli. Mivel keveset vagyok ott csak annyit szeretnék, hogy fogadjon el.

2017. jún. 7. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Megfogod a grabancánál, arrébb tolod.

Egyébként gondolom azért ilyen szerencsétlen kutya, mert senki nem foglalkozik vele. A mudi munkakutya, hatalmas mozgás-és feladatigénnyel. Ez hogy van nála megoldva?!

2017. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel egy 65 éves nő a gazdája és én egy másik városba élek így csak naponta 1 órát játszanak vele. Ha szerencséje van és nem kevesebbet. Amúgy köszi.
2017. jún. 8. 14:24
 3/5 anonim ***** válasza:

A kor nem releváns. Az én nagymamás 73 éves, bottal jár, mégis viszi minden egyes nap sétálni a puliját 1-1,5 órára, ahogy az elmúlt 14 évben is tette. Kifogásokat keresni persze könnyű, de ha ennyire lusta a gazdája, akkor kár volt bevállalnia az ebet.


Az ilyen viselkedés nem fog elmúlni magától. Le kell róla tiltani. A letiltás azt jelenti, hogy azonnal eléred, hogy abba hagyja a nem kívánt viselkedést. Ha még ez sem megy, ha a kutyaneveléshez nem értetek, akkor keressetek fel kiképzőt. De ez a viselkedés csak akkor múlik el, ha a kutya kellően le van fárasztva agyban és fizikailag is. Mudi, a futtatásra, munkára szüksége van! Ha ezt nem kapja meg, akkor frusztrált lesz értelem szerűen! És ebből a frusztrációból lesz szökés, agresszió, kezelhetetlenség, stb.

A kutya felelősség, és munkával jár. Ha már bevállaltátok, akkor tegyetek ezeknek eleget!

2017. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez esetben új gazdát kellene keresni a mudinak, mert a napi maximum 1 óra játék az nulla egy ilyen kutyának. Napi séta, munka, erre szüksége lenne. A mama egy idősebb, kis mozgásigényű kutyust fogadjon örökbe inkább.
2017. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van de enyhén szólva fafejű ezt én is mondtam neki hogy vigye sétálni vagy egy kiskutyát vállaljon De beszélhetek én neki.
2017. jún. 10. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!