Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy mudi?

Border collie vagy mudi?

Figyelt kérdés

egyszerűen nem tudok dönteni közűlük :O

egy belga juhásszal lenne tartva, napi kb3 órás futkorászás, kuyákkal játszás, labdázás, tanítás stb...

lakásba lenne tartva, esetleg valamit sportolnék vele (terelés, agillity ) , tengerhez gyakran járunk le és a kutyákat vinnénk, személy védelemre alkalmas mindkettő?

házőrzés szempont sem utolsó de elég az is ha csak jelez

egy könnyen tanítható, barátságos ,de idegenektől azért tartson, lakásba nyugodt ,de sétákon hiperaktív (persze úgy értem ,hogy lakásba ne ész nélkül szaladgáljon) pesrze minden nap vinném futni

melyik fajta lenne alkalmas?és kb mennyibe kerül egy ilyen kutya tenyésztőtől?


2010. aug. 24. 21:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
6%
Én borderre szavazok :) Az mindenre jó az agility a legjobb sport és abban kiemelkedők :) Én is agilityzek de én egy Yorki keverékkel :)
2010. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
27%

"Egy border képtelen lenyugodni"


Légyszíves gyere már át hozzám egy napra. Munkaborder, lakásban. És képzeld, csak akkor pörög, ha kell. Egyébként vagy asztal alatt fekszik vagy a kosárban vagy az ajtó előtt. Ha sétálni megyünk akkor pörög, ha agility pályára lép pörög - de ezek el vannak tőle várva. Te egy egész fajtát megítélsz néhány egyed után, akikkel te találkoztál.

(eleinte én sem akartam bordert, mert azt hittem h mind olyan agyatlan mint a régi kiképzőnké - pedig nem is...)

2010. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy szavazat a mudira! :)
2010. aug. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
A mudira szavazok. Én személy szerint unom a border colliekról való áradozást,hogy mennyire gyönyörű, okos, hibátlan kutyák (számomra nem azok), mintha valami természetfeletti lények lennének...Nem a fórumon, hanem általánosságban. De ez szubjektív vélemény.
2010. aug. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%
Akkor szerencséd van illetve mindenkinek más a "képtelen leállni" jelentése. Én találkoztam világbajnok borderrel is mivel mi is terelünk és számomra ő is képtelen volt leállni hiába bajnok. Azon kívül nekem a border módszere sunyi, ideges. Hogy lapulva rohangál össze vissza hang nélkül. Másoknak meg az a szuggerálós csodaterelés. Nekem nem jön be. Egy kutya legyen bátor, húzza ki magát, álljon oda és jól mondja meg, mint egy mudi. A border olyan gépies, 100-ból 99,5 biztos hogy pörög, míg nekem a mudi sokkal élőbb egyéniség, meg kell tanítani folyton hogy pörögjön, szeressen dolgozni, és mindegyiket máshogy, nem olyan hgy bekapcsolod (kiviszed a pályára, mutatsz neki egy játékot) és megy szinte magától és csak azt kell neki megtanítani hogy min vezesse le és hogyan persze akinek csak a nyerés lebeg a szeme előtt annak a mudi nem olyan jó. Csak azt akarom ezzel mondanihogy a dolgok mindenkinek mást jelentenek. Neked nem pörög a kutyád, nekem viszont úgy tűnik és stb. A vélemény nem igaz vagy hamis, hanem csak egy vélemény. Ez nem bűn, a kérdező úgyis maga dönt valahogy.
2010. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Na meg egy mudit nem kell elzárni a munkától azért hogy nyugodt legyen. Ha nem azt csináljuk akkor felőle sétálhat mellette 100 birka és komplett akadálypálya, nem érdekli. Pl otthon tele vagyunk állattal, soha eszébe sem jutott hogy terelje őket.
2010. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mudim van viszont volt nálam pár napra egy border is. :P Panelban lakunk mindannyian.

Mondjuk Ő többször sétáltattam is és napköziben is volt itt párszor egy Corgival együtt. :-)

Az én kutyám: egész nap a közelemben fekszik és csak akkor kezd nyüzsizni ha öltözöm, legkedvesebb border "barátnőm" viszont már ahogy pslantottam egyet (az ágyban) rögtön ugrott: hogy akkor labdázzunk vagy együnk vagy legalább sétáljunk... :D Ő ugyan nagyon jól nevelt és már nem is fiatal, de többször volt, hogy el kellett tiltani a labdától, mert elöző nap ájulásig rohangált (levegőt akig kapott, méterre lógott a nyelve de Ő még rohant a lasztiért)... És ellés után (merthogy tenyész szukáról van szó) pár perccel már hozta is a labdát (kis pihi jár neki :D), nagyon jó anya minden kölyke felnőtt.

Szóval szerintem ha az első 1-2 évben nem tudsz 100%-an foglalkozni vagy nem vagy profi akkor lakásba ne válssz bordert, (meg lehet nevelni, de nem biztos, hogy annyi örömöd lesz benne mint amennyit elvársz Tőle).

2010. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

még egy szavazat a mudi mellett. Először is magyar fajta, te is népszerűsítheted. Nagyon okos, tényleg nyugis, ha az kell, viszont őrzi a házat keményen. Az enyém most 9 hónapos, már 1-2 hónapja keményen ugat, de minden szavamat lesi. Nem tép szét séta közben, hogy fussunk, viszont figyelmes, és szeret mozogni. Rokonaim juhtenyésztők, nekik van mind a 2. A mudi rohanással és hanggal terel, a border lopakodva és szemmel.

Amúgy az állatorvosunk azt mondta a mudimra, Csilire, hogy nagyon jó választás, "okosabb, mint 3 hülye ember". és igaza lett.

2010. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen mudi! :-) Nekem is egy 3 éves hamvas mudi lányom van szintén panelban, egy vizsla és egy shih-tzu mellett. ÉLETEMBEN OLYAN OKOS KUTYÁVAL NEM TALÁLKOZTAM MÉG, MINT A MUDI! Itthon egész nap hanyatt vágódva szundikál, naponta négyszer sétálunk, olyankor viszont pörög, játszik, szaladgál. 9 hetesen már ismerte és végre is hajtotta az alap vezényszavakat, pedig előtte nagyon beteg volt, nem indult túl jól az élete...de a mudik nagyon masszív kis kutyák!! Hallatlanul intelligens, bármit meg lehet neki tanítani, kiválóan agilityzik, gyorsan tanul, nagyon találékony, imád az ember kedvében járni, szófogadó, épphogy meg nem szólal...és nem utolsó sorban szerintem a hamvasok gyönyörűek is! :-)
2010. aug. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Valóban utolsó! Az én mudim túlélt egy kullancs okozta betegséget úgy hogy két hét után jöttek rá... Azt mondta az orvos más kutya már azt sem élte volna túl amire elhozzák (szombaton lett furcsa, hétfőn vittük) Aztán 8 évesen még egy rottweilertámadást is...!
2010. aug. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!