Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak jó kutya trükkötök?

Vannak jó kutya trükkötök?

Figyelt kérdés

szeretnék szerezni pár kutya trükköt hogy megtanítsam a kutyámnak (ha valaki ír egy trükköt jó lenne ha leírná hogyan kell megtanítani)


amit eddig tud (tehát ne írjátok le): ül, fekszik, marad, mehetsz, jó napot kívánok (igazából egy sima pacsi), gyere ide, hempi (a hátán fekve megpördül), bum-bum (ha egy fegyvert mutatok neki a kezemből akkor elkezd halottat jszani), hopi (felugrik bárhová) karika hopi (átugrik a karikán)



2021. jún. 2. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%

Cirkuszban dolgozol? Vagy csak szeretsz hulyet csinalni a kutyadbol? Vagy csak produkalod magad?


Nem a kutyamon szoktam kielni az abberacioimat :)

2021. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
A kutya igényli a feladatot, a tanulást, kedves első...
2021. jún. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
A “hol a söröm?” parancs a legjobb, legvagányabb, leghasznosabb parancs amit a kutyámnak valaha is tanítottam.
2021. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
2-es ... lehet, hogy igazad van, de ha itt mellettem lenezek, a kutyam csak horkol ... ha hozza is szolok igaz felemeli a fejet, de a szemein latszik, hogy nincs kepben :) Ketelkedem, hogy vagyna a feladatra ... vacsorazni szeretne mar, addig meg joizuen alszik.
2021. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Persze vannak olyan egyedek, akik szívesebben lustiznak, mint dolgoznak, de például egy mali vagy egy border collie igényli ezeket a dolgokat. :)

2021. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ajtó becsukás: tulajdonképpen pacsi az ajtóra, szorosan a nyitott ajtó elé ülteted, az ajtóhoz tartod a jutit és mondod, hogy pacsi, aztán kicseréled a "csukd be"-re vagy megvezeted, hogy ugorjon fel rá... meg egyre távolabb mész stb vagy klikkerer, először nézzen rá, majd lépjen felé, majd érjen hozzá...


Tárgyak felvétele: szerintem ebből lehet a legtöbb és a leglátványosabb trükköket csinálni, bár nem a legkönnyebb megtanítani. https://www.youtube.com/watch?v=cdFka56hAtM

2021. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ide- bejön a lábamközé, szlalom - előrelépek és átbújik a lábam között, nyolcas- nyolcast ír le, miközben én terpeszben állok. Ezeket mind úgy tanítottam hogy a lábam alatt átvezettem a jutalomfalatt.


Kerülj - megkerül engem - körbevezettem jutifalattal majd megjutalmaztam


asztal - felmászik egy négylábú állványra. Általában ezzel ültetem magam mellé egy padon. Felcsalogattam jutalomfalattal.


Borítsd - ez egy pacsi a bólyára, ami miatt eldől. Ha eldől akkor kap jutalmat


Kérem - megfogja és idehozza, így szoktunk gyakorlás és játék után elpakolni - legjobb amit valaha tanítottam :D


lábra - pacsit ad a combomra


ugat - ha valamivel rá bírod venni hogy ugasson, akkor jutalmazod, később beépíted a parancsszót

2021. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves első, nyilván nem a null energiaszintű, ösztönhiányos, esetleg túlsúlyos kutyákról van szó. Hanem a motivált, energikus egyedekről. Egy egészséges kutya hihetetlenül igényli a munkát - lévén, hogy minden kutya munkára lett anno kitalálva!

A trükktanítás pedig az egyik legjobb mentális fárasztás.


Kérdező, millió és egy trükk van, kezdve a pacsi tovább fejlesztésétől (integetés, karolás, láb keresztbe rakás), az apportokon át (tárgy hozás, összepakolás, kesztyű lehúzás stb.), tolatós feladatokig (eltolat, visszatolat, feltolat dolgokra, szlalomban tolat stb.). Ha nézel trükk videókat vagy dd videókat, végtelenül sok ötletet kaphatsz.

2021. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bújj el- a lábam közé kell ülnie


Addig vezeted az orránál fogva juti falattal amíg a lábad közé kerül (téged megkerülve) majd ott leül, te mondod a parancsot és megjutalmazod.


Hajol


Úgy mint a fekszik, csak meg kell bökni a fenekét, hogy ne tegye le (vagy tartani alul amíg magától nem csinálja)


Szlalom- sétánál kerülgeti a lábad.


Ez is csak juti falattal megvezetés


Kér -ülve felemeli az első lábait


Magasabbra emeled a jutit mint amit elér, és felrugaszkodik. Sokat kell gyakorolni. Pacsival kombózva még lengeti is a mancsait


Ugat


Addig nyomsz neki kutya ugatást amíg visszaugat. Akkor parancs, és juti


Könnyebb ha minden parancs mellé kézjelet is társítasz. Szerintem azt könyebben felismerik a kutyák.

2021. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hozd vissza - szerintem ezt mindenki ismeri, eldobsz valamit és visszahozza, majd lerakja eléd. Az enyém úgy tanulta meg, hogy eldobtam a játékát, és egyszercsak visszahozta magától, akkor nagyon megdícsértem, kapott jutit is, ezt még párszor eljátszottuk (már vezényszóval) aztán szép lassan rájött, hogy mit kell tennie.

De egyébként rengeteg trükk van youtubeon, és sok könyv is van, amiből számtalan trükköt meg tudsz tanítani a kutyádnak, lépésről lépésre le van írva, hogyan kell őket betanítani.

2021. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!