Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hívja magát sok kutyagaz...

Miért hívja magát sok kutyagazda apának meg anyának? Mármint a kutya anyjának vagy apjának.

Figyelt kérdés
Csak nekem visszatetsző amikor vérségi kapcsolatot képzelnek maguk és egy állat közé?

2021. jún. 2. 19:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%

... nem emlekeztek mar? "szerencsed, hogy oreganyadnak szolitottal"!? :)


Nem versegi-rokonsagi kapcsolatrol szol ha szepen beszeli valaki a magyar nyelvet es valasztekosan fejezi ki magat, hovatovvabb az erzelmeit is beleteszi. Nem lehet mindenki egy fadarab ... mondhatnok tusko :)))

2021. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

Nekem semleges, én a szobanövényeimhez szoktam beszélni, hogy "anyu most ad neked vizet", stb. Értelemszerűen nem gondolom hogy én szültem a broméliát,

és nem a gyerek helyett tartjuk a fikuszt. Egyszerűen annyit jelent, hogy "én gondoskodok rólad".

Nincs ebben semmi szerintem, nem értem másoknak mi köze hozzá.

2021. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
nekem ket kutyam van, az egyik kozuluk csivava. na o folyton velem van, neha ugy hivom, hogy "fiam" , babusgatom (ha boltba megyek viszem, egyutt alszunk, szinte mindig velem van) stb, de szerintem ez normalis. viszont van egy masik kategoria is, itt ertem a szomszedunkat. na. ok festik a kutya kormet, es at van lyukasztva a kutya fule(?), mert fulbevalo (?) kellett neki. hat ez a kategoria szerintem rettentoen visszataszito es legszivesebben pofanvernem az ilyen embert. viszont ha csak annyirol van szo, hogy "lanyom" vagy "fiam" -nak szolitja a gazda a kutyat, szerintem az elfogadhato. egyebkent is, en is tudom, hogy masok szemeben bolondnak tunok egy kutyaval, de szamomra o tobb mint egy kutya. nem gyerekkent kezelem, hanem csaladtagkent. bar ennek is megvan az oka es tortenete, de roviden mondva ha o nem lett volna mellettem mar halott lennek. ezert o sokkal fontosabb szamomra mint egy atlag allat
2021. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%

#13

A kistáskádba is beleteszed?

2021. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#14 nem, termeszetesen nem

de ha abbol a szempontbol nezed, sokszor a kutyat tobbre lehet ertekelni es tartani mint egy embert. es nyugodtan le lehet pontozni, de ez igy van. foleg a mai vilagban. inkabb tartok 2 kutyat, akik tobbet ernek a "baratok"-nal

2021. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem ha anyaként neveznek a kutyámmal kapcsolatban (pl "hív anyád" futin)


De megtudom érteni. Ilyenkor az emberek mem vérségi kapcsolatként gondolnak a szóra. Inkább mint örökbefogadó szülő.


Persze régen kicsapták a kertbe hogy őrizze a házat, az nem olyan. De a mai kutyák inkább gyerekek mint háziállatok. Ugyanúgy ott vagyok ahogy felnő, mindig velem van, nevelem, tanítom, etetem. Annyi a különbség hogy nincs rám szüksége a nap 24 órájában.

2021. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

En sem igazan szeretem ezt.


Jajj a fiad, meg kolleganom is a kutyajat... a fiam ezt meg azt csinalta.


Nekem ez idegen.


Imadom a kutyakat ketto van. Egy 6 meg egy 20 kgos.

Kanapera agyra is felmehetnek stb.


De hogy fiamnak meg lanyomnak hivjam oket nem.


Meg igen ez az anyad szolt, anyad nem ad, anyad ez az amaz. Kicsit zavar.

2021. jún. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%
Mi a gyerekek miatt. Van 2 kisgyerekünk, nekik nyilván úgy mondjuk, hogy menj oda apához/anyához. A kutya meg emiatt egyszerűen így tanulta meg :D
2021. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
semleges számomra, vagis engem nem zavar.
2021. jún. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!