Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hívja magát sok kutyagaz...

Miért hívja magát sok kutyagazda apának meg anyának? Mármint a kutya anyjának vagy apjának.

Figyelt kérdés
Csak nekem visszatetsző amikor vérségi kapcsolatot képzelnek maguk és egy állat közé?

2021. jún. 2. 19:50
A kérdező szavazást indított:
Nekem is fura vagy visszatetsző
Szerintem jó ez, én is így utalok magamra
Semleges számomra
75 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Én sem szeretem. A kutya családtag, de nem a gyerekem. Amúgy is utálom a gyerekeket, szóval számomra még visszatetszőbb ez a párhuzam, mert a kutyákat viszont imádom.
2021. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2021. jún. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem versegi kapcsolatot kepzelnek bele, de ugyan ugy vegig kiseri egy gazda a kutyaja eletet, mint ha a gyereke lenne. Tanitja, jatszik vele, ovja-vedi/gondozza, taplalja es tulajdon keppen csaldtagkent kezeli. Nem kell ebbe tobbet belegondolni :)
2021. jún. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Nekem van olyan kutyas ismerosom, aki a kutyam keresztanyjanak nevezi magat masok elott, pedig koze nincs a kutya nevehez. Engem nem zavar, szerintem aranyos.
2021. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Hát ilyenről még nem hallottam, és igazából el se tudom képzelni most, hogy milyen szituációban kéne nekem külön megneveznem a kutyámhoz való viszonyomat egy harmadik félnek. Alapesetben ez elég egyértelmű, mert én vagyok a póráz másik végén, nem kell külön bejelentenem másoknak, hogy én vagyok a gazdája/apja/keresztapja.
2021. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Én azokat az embereket nem értem akiket ez zavarja. Mégis mi közöd van hozzá hogy én minek hívom magam a kutyámnak? Mit fáj az neked ha azt mondom neki hogy az anyja vagyok? Származik ebből valami károd?
2021. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Nekem volt már, hogy beszóltak emiatt, pedig nem gyerekpótléknak tartom a macskát.

De két cicánk van, egy nőstény, egy kandúr. Mikor valakinek mesélek a macskákról, aki nem ismeri őket, akkor a nemük alapján beszélek róluk, így lesz pl. a nőstényből a lánykám a sokadik szóismétlésnél.

Én ebbe nem látok bele semmit, szinonima, rövidítés, a nőstény macskám a lánycica, lányka, de volt már, aki beszólt, hogy komolyan a lányomnak tekintem? -.-

Nem, és akkor sem, ha dögönyözéskor mamapicicicája éppen valamelyik.

2021. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

Sose hivatkozom magunkra apuként és anyuként mások előtt, és nem is hittem volna hogy ez előfog fordulni, de otthon viszont előszokott fordulni, négyszemközött, hogy "hol a gyerek", "mindjárt jön anyád".

Nem látok ebben problémát. Tudom, hogy nem a gyerekem, és nem is egyenlő azzal.

2021. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

Hallottam ilyet, és nekem is fura, de valahol megértem a hasonlatot. Konkrétan az egyik cicám hozzám is úgy viszonyul, ahogy egy kisgyerek az anyjához. Ha baja van, hozzám jön. Az állatorvosnál rám kapaszkodik, bújik hozzám, mintha bennem látná a menekülési lehetőséget. Sokszor kapaszkodik rám, hogy vegyem fel, és úgy nyúlkál felfelé hozzám, mint a kisgyerekek szoktak. Viszont volt régebben is cicánk, emellett az "anyás" cica mellett is van másik, és náluk soha nem éreztem ennyire helytállónak a hasonlatot.

Viszont sokaknál, akik csak úgy zsigerből az állatkájuk szülőjének hívják magukat, az nekem fura, és erősen gyerekpótlékszagú lesz a dolog. Én nem szeretem a gyerekeket, nem is akarok soha, szóval direktbe eszembe nem jutna a gyerekemnek hívni a macskáimat vagy a kutyámat.

De azt hiszem az a nemmindegy, hogy valaki tisztában van vele, hogy épp akkora felelősség az állattartás, akár a gyerekvállalás, akkor is, ha a törvények nem védik annyira az állatot, mint egy embergyereket - vagy hogy fűnek-fának azt mondogatja, hogy ők a gyerekei.

2021. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Én sem szenvedhetem. Van kutyám, voltak macskaim és egyéb allataim is, de sosem éreztem ezt.
2021. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!